Jun 20, 2024, 02:19:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.204 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: gustina krvi i trening  (Pročitano 15374 puta)

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: gustina krvi i trening
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 10, 2009, 07:18:01 posle podne »
Ako je tvoje zdravlje u pitanju...zasto ne odes kod lekara. Jedino te on moze uputiti na prave testove i na osnovu rezultata dati pravu terapiju, ako za to uopste ima potrebe. Danas ima dobrih lekova za smanjivanje gustine krvi. I da...otkud tebi da imas gustu krv? Uradio si neke testove? Jedan od uobicajenih  lekova ti je acetisalna kiselina...samo ja ne bih ni nju uzimao, dok ne odes kod lekara...
Radio sam testove, povisen mi je INR, a to je pokazatelj gustine krvi, a inace koliko znam kad je krv gusta manje se snabdevaju misici kiseonikom, a ujedno i slabija je cirkulacija, pa ne znam da li je zbog toga meni sa pumpom tako?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.572
Odg: gustina krvi i trening
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 10, 2009, 08:00:30 posle podne »
ma to si ti sitripovao sa pumpom samo tako ...  znaci  kao prvo srce na treningu mora da pumpa vishe krvi tamo gde je ona prvi fizickom naporu najpotrebnija odnosno u misice..(sad kakvu ce krv pumpati to nema veze s mozgom). ako si imao naporan dan ako se premaras necim ako se lose hranish ako si na kraju krajeva opterecen necim (kao ti tom pumpom) lose raspolozen ... nema ni dobrog treninga , znaci problem ti je sa te strane u glavi ... kreatin i preparati na bazi kreatina ti mogu pomoci ali nije ti pumpa merilo napretka , nekad je postignes extra nekad manje nekad vishe , nkead se napumpas da ne mozes da savijes recimo ruke do kraja ili sta vec... ali taj problem sa krvlju i tom gustino to moras proveriti kod lekara kod hematologa nekog koliko te vrednsoti odstupaju od granice i dal je to nesto zabrinjavajuce (mada mi ne deluje kao neki problem , laicki) i da li treba nesto da pijes uzimas za to , mozda promenish ishranu sta vec...
drugo kiseonik , vama moze samo da se desi zbog manjka kiseonika da vam se zavrti u glavi ili da se zadishete malo jache na treningu ali pumpa ponovo ...nema neke veze...

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: gustina krvi i trening
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 10, 2009, 08:38:11 posle podne »
 Care vrlo je bitno da znas da viskozitet krvi preko normalnog nivoa uopste nije dobar po tvoje zdravlje!...   visoka gustina je uslovljena povecanom proizvodnjom eritrocita i leuko.. koje proizvodi kostana srz, mnogo povecana gustina od normalne ima za posledicu stvaranje tromba, srcanog udara, sloga, pulmunarnog embolizma itd. Uglavnom visoki k.pritisak je sinergiji sa pov.viskoz....   aspirin se propisuje za smanjenje gus.krvi i za umanjenje mogucnosti stvaranja tromba i eventualno ispustanje krvi da se smanji hematrokrit level.  Sve u svemu slobodno uzmi aspirin i otidji ljekaru sto pre! mozda je kod tebe bezazleno ili ...       pozzzz




Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: gustina krvi i trening
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 10, 2009, 10:03:02 posle podne »
Gustina mi je na granici, nije previsoka, pa zato pitam da li zbog toga slabije osecam prokrvljenost misica na treningu..

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: gustina krvi i trening
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 10, 2009, 10:17:38 posle podne »
Gustina mi je na granici, nije previsoka, pa zato pitam da li zbog toga slabije osecam prokrvljenost misica na treningu..
nema to veze sa prokrvljenoshcu misica naprotiv "ti imas"(vjerovatno) laicki receno mali visak krvi, a sa tim se veze veca akumulacija u predjelu treniranog misica tu malu razliku ti nemozes ni osjetiti.   tvoja prokrvlj... zavisice od tipa treninga, unosa N.O pre.. creatina, dobre odmornosti kojem slijedi trening itd...     ipak na slijepo mislim da bez obzira na tvoju krv ti grijesis oko treninga... S.pozz