Jul 01, 2024, 02:37:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Squat  (Pročitano 33935 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #45 poslato: Jun 01, 2006, 11:37:11 pre podne »
I meni to zvuci kao naucna fantastika ... ali ne smem da sudim, videla nisam. Znate kako kazu: ono sto ne cujes i/ili ne vidis, nemoj ni da govoris ;)
Ako tip nije slagao, mogu samo da kazem: wooow, svaka cast :)

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Squat
« Odgovor #46 poslato: Jun 01, 2006, 12:00:32 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Citat: Profimare
Ja mislim da je Big_Rasha mislio na obicnu devojku koja ima 50kg da radi cucanj...mozda gresim...

A temu sam i otvorio bas zbog stava jednog lika da neka devojka nebitno sta vezba i kako BEZ DOPINGA moze da digne 120kg na cucnju a ona ima 53kg ako se ne varam... sto je po meni TOTALNA NEBULOZA!

Mislim ipak da je ova rasprava otisla predaleko ;)

A pusa za mene witch :P ...
Ja ne mogu da zamislim da stavi toliki teg na ramena... A ne da radi cucanj...
Ni ja ne mogu... Pa neka od 50kg da stavi teg od 120kg na ledja samo bi se spljeskala ko pogacica :D otisla bi joj kicma i karlica 100%...
Ali sta ja znam, mozda ima super zena :D
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Squat
« Odgovor #47 poslato: Jun 20, 2006, 09:34:27 pre podne »
hajde jedno pitanje.....za nas sto vezbamo kao curice..i to one slabije :(..

ako ja radim sa 50 kila i ne mogu vise da dignem a noge mi rastu zasto bih tovario vise na sipku?? da li cu time nesto postici?? (ista pitanja vaze i za druge vezbe, ali da ne sirimo)

da li treba "juriti" tezine jer ce drugi misliti ovo ili ono o tebi...ili se voditi pre svega napretkom koji imas, formom izvodjenja, osecajem....pa makar to bilo i sa praznom sipkom...

cini mi se da je o ovome vec pricano na forumu, ali mi se i cini da je ova diskusija otisla u pravcu toga da je tezina bitna, zapravo vrlo bitna, najbitnija

citiram..." a muškarci koji nisu u stanju da podignu stotku očigledno rade nešto pogrešno (najčešće tri milijarde nepotrebnih serija). "

..."A to sto se muskaraca tice koji navodno idu u teretanu vec duze vreme a rade cucanj sa maltene pa istom tezinom sa kojom rade i zene, pa naravno da nesto rade pogresno Laughing ..."

..."Ono što nisi razumeo znači da u teretani treba da se koncentrišeš na razvoj snage, a ne na pumpanje, i utrošiš neko vreme da bi postigao neki cilj, bio to čučanj od sto kila ili nešto drugo..."

naravno cilj mi je da imam lepo izvajano, simetricno, telo odnosno da otklonim (koiko je moguce) fizicke nedostatke, a ne da pricam o tome koliko dizem, razvijam snagu za neki odredjeni sport itd itd

hajde, vrlo je vazna vezba a prica je po meni dirnula u sam smisao i ciljeve vezbanja

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #48 poslato: Jun 20, 2006, 09:45:16 pre podne »
Ma nikako ... ni pod razno "juriti" tezine. Taj ko samo to radi, dolazi u teretanu zbog drugih, ne zbog sebe, zeli samo da "impresionira" publiku, no ne znam koga ce impresionirati kad se povredi, posto postoji vrlo velika sansa da mu se tako nesto desi. Ok, ako neko moze da natovari ihahaj tegova na sipku jer mu tako nesto zaista odgovara da bi dosao do rezultata, to je ok, no takvih nema mnogo u nasim teretanama.
Dakle, ako tebi telo reaguje na tegove od 50kg, zasto bi trpao 100?
Ja za neke vezbe za tricepse u rukama drzim 2 bucice od po 1 kg. Da. Jedan kilogram. Nemoj se smejati hahahhaha. Ali, da bih odradila bas tu vezbu, sa tacno odredjenim brojem serija i ponavljanja, meni ne trebaju bucice od 2kg.
Znaci, nije bitno ono sto se desava u teretani. Kad te neko sretne na ulici i vidi na tebi (pozitivne) promene, ma niko te nece pitati koliko stavljas na sipku. Svako ce reci "wooooooow" ;)

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Squat
« Odgovor #49 poslato: Jun 20, 2006, 09:52:39 pre podne »
Evo ako ste bas toliko zapeli za cucanj:  9x150kg Squat, by Melissa ;)

http://www.filecabi.net/video/315female.html
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #50 poslato: Jun 20, 2006, 10:23:04 pre podne »
Uh ... svaka cast. Sta drugo da kazem?
Zadovoljna sam ja sa svojim cucnjem i citavih 40 kg (sa sipkom) hehehe.

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Squat
« Odgovor #51 poslato: Jun 20, 2006, 11:45:36 pre podne »
Pa ne znam kako ti to rastu noge sa npr. 50kg... ne mozes da imas noge kao Sarcev a da dizes 50kg
I ok, naravno da ne treba juriti kilaze ako napredujes sa nekim kilazama koje tebi odgovaraju... sto kaze witch, ako juris neke kilaze lako moze doci do povrede. Ali opet zasto bi naprimer dizao, ajde uhvatili smo se za tih 50kg, 50kg a mozes da podignes 100kg ;)
I tezina generalno jeste bitna... znas kako kaze Ronnie Coleman
"Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift no heavy ass weights" ;)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Squat
« Odgovor #52 poslato: Jun 20, 2006, 12:21:22 posle podne »
hahaha noge kao sarcev.... da li citate x-fitnes? mr big pise dobre clanke....bas je pisao o tome zasto mr big i sam nije mr olimpija ali...

a sada konkretno...noge rastu jer nikada nisam radio sa tegovima kao BB (takve serije, takvo izvodjenje, takav odmor, itd itd..) niti sam se hranio kao BB....jednostavno fino reagujem na tegove uopste, i sve to za sada napreduje..a napreduju i tezine...sigurno da ce vremenom biti potrebno vise kg na sipci da bi se noge potakle na rast, ali sada je mala tezina dovoljna...

i sta su za ronija velike tezine ne mogu biti i za mene :) ...ali za mene je mojih 70 veliko i tesko (i to polu cucanj, duboki ne smem da radim jos neko vreme sa tezinama zbog povrede). Mozda ako bih promenio trening mogao bih da dignem i vise ali sa ovakvim treningom ne..a meni taj trening daje rezultate...

i na kraju, hajde da se igramo recima...tezina jeste bitna, jer bez nje nema napretka, ali tezina nije CILJ!!  ona je samo sredstvo kojim cemo ostvariti cilj a to je veci i jaci i lepsi misic

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #53 poslato: Jun 20, 2006, 12:28:10 posle podne »
Upravo tako. Tezina jeste bitna, naravno, ali nije cilj. Da nije bitna misici bi isto reagovali i na bucice od pola kg i na one od 100 ;)
Bitno je da telo reaguje, a ne da se u rukama drze takve tezine da dok radis mozes da zevas, vrtis glavom levo desno ... igras pasijans ... hahhahaha. Ako misic ne "prepadnemo" sa necim, naravno da nikad nece reagovati. Naravno, posve je individualno na koju kilazu jednoj osobi odredjeni misic reaguje. A i to se menja stalno. Nekad sam na "leg press machine" radila sa 20 kg, a sad zavisno od raspolozenja idem i do 80, sto zaista nije lose ;)

Usput, ne znam zasto sad nesto filozofiramo oko tezina?? Pa ovo o cemu sad pricamo znaju i ptice na grani.

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Squat
« Odgovor #54 poslato: Jun 20, 2006, 12:43:47 posle podne »
i ja sam mislio da znaju ali su me citati koje sam izdvojio ranije (vidi gore) iznenadili, i naterali da neke stvari ponovo preispitamo...

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Squat
« Odgovor #55 poslato: Jun 21, 2006, 07:46:50 posle podne »
Ja sam od skoro poceo da radim cucanj sa dosta vecim tezinama i manjim brojem ponavljanja i napredak je fenomenalan. Treba da napomenem da to radim u danu kada radim ledja i zadnju lozu. Trening za noge mi ostaje standardan

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Squat
« Odgovor #56 poslato: Jun 21, 2006, 09:28:41 posle podne »
bitno je da napredujes, upravo je u tome car i posebnost ovog sporta!! razliciti putevi do istog cilja!!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #57 poslato: Jun 22, 2006, 12:55:19 posle podne »
Yeah ;)

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Squat
« Odgovor #58 poslato: Jun 22, 2006, 01:34:00 posle podne »
Odlutali ste od originalnog pitanja, a to je: da li žene mogu da rade čučanj sa 100 ili više kila.
Da li je korišćenje težina blizu maksimuma optimalno za razvoj mišića ili ne je druga stvar. Za neke (hint: powerlifteri, olimpjiski dizači, itd.) težina jeste cilj, a za bildere je samo sredstvo, ali bez progresivnog preopterećenja tokom vremena ne može se očekivati neki značajniji napredak u masi i/ili snazi.
Još jednom, postavljeno je pitanje da li žene iz bilo kog sporta mogu da rade čučanj sa sto kilograma, a ne da li bilderke i bilderi treba da forsiraju maksimalno opterećenje.

@sempai
Kakva povreda je u pitanju?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Squat
« Odgovor #59 poslato: Jun 22, 2006, 03:10:19 posle podne »
Citat: zlivan
Odlutali ste od originalnog pitanja, a to je: da li žene mogu da rade čučanj sa 100 ili više kila.
Da li je korišćenje težina blizu maksimuma optimalno za razvoj mišića ili ne je druga stvar. Za neke (hint: powerlifteri, olimpjiski dizači, itd.) težina jeste cilj, a za bildere je samo sredstvo, ali bez progresivnog preopterećenja tokom vremena ne može se očekivati neki značajniji napredak u masi i/ili snazi.
Još jednom, postavljeno je pitanje da li žene iz bilo kog sporta mogu da rade čučanj sa sto kilograma, a ne da li bilderke i bilderi treba da forsiraju maksimalno opterećenje.

@sempai
Kakva povreda je u pitanju?
..OPET TVRDIS NESTO O CEMU ENMAS POJMA...

KO KAZE DA SE NE MOZE NAPREDOVATI BEZ PROGRESIVNOG OPTERCENJA...OPET KORSITIS MNOGO SUTIDJE I INTERNET A SAM NEMA POJMA..

JA OD KADA IMAM POVREDU RADIM CUCNJEVE SA 15 KG!!!!!!!!

DOBRO SI CUO....15KG...NOGE MI NIAKDA BOLJE NISU IZLGEDALE 14 NEDLJE PRED TAKMICENJE???....

MOZDA DA MALO POSETIS NEKE DRUGE FORUME PA DA VIDIS KAKO LJUID VEZBAJU...