Septembar 19, 2024, 07:29:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Trening nogu  (Pročitano 12855 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Trening nogu
« Odgovor #15 poslato: Septembar 20, 2009, 02:08:41 posle podne »
zbog toga sam prokomentarisao jer mi se ucinilo da je ubrajas u osnovnu vezbu  ;)

a posle ovoga je sve razjasnjeno  ;)  :) ;)

 8) 8) 8)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Trening nogu
« Odgovor #16 poslato: Septembar 20, 2009, 08:40:36 posle podne »
@Igor, tako sam ga i ja razumeo ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Trening nogu
« Odgovor #17 poslato: Septembar 21, 2009, 12:39:10 pre podne »
@Igor, tako sam ga i ja razumeo ;)

Ti rece da ti ne pogadja kvadse nimalo...

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Trening nogu
« Odgovor #18 poslato: Septembar 21, 2009, 01:29:14 pre podne »
Pa i ne osecam da pogadja - verovatno zato sto su mi kvadsi 10x razvijeniji nego bilo koji drugi misic. I kao takva vezba mi uopste nije za kvadse...
Nije nijedan cucanj po meni za kvadse, cim mi druge grupe zakazu mnoogo pre kvadsa.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Trening nogu
« Odgovor #19 poslato: Septembar 21, 2009, 02:04:24 pre podne »
Pa i ne osecam da pogadja - verovatno zato sto su mi kvadsi 10x razvijeniji nego bilo koji drugi misic
Pre bih rekao da zavisi od odabira varijante deadlifta

Nije nijedan cucanj po meni za kvadse, cim mi druge grupe zakazu mnoogo pre kvadsa.

?? Ovo mi bas nije najjasnije..koje ti to grupe otkazu pre kvadsa u cucnju??

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Trening nogu
« Odgovor #20 poslato: Septembar 21, 2009, 03:11:28 pre podne »
Pa ledja prvo... tj. max. sto smem da koristim za cucanj nije nikakav problem za kvadse, ali ne smem dalje zbog ledja jos uvek.

Deadlift radim "obican", koji bi to trebao da "dobro" pogadja kvadse?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Trening nogu
« Odgovor #21 poslato: Septembar 21, 2009, 11:43:12 pre podne »
A koji je to obican? I voleo bi da vidim kako to radis taj cucanj kad ti ledja otkazu prvo....

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Trening nogu
« Odgovor #22 poslato: Septembar 21, 2009, 11:48:40 pre podne »
Pa ledja prvo... tj. max. sto smem da koristim za cucanj nije nikakav problem za kvadse, ali ne smem dalje zbog ledja jos uvek.
Pretpostavljam da su ti ledja bila ili su jos uvek povredjena kada ovo kazes...ne znam da li koristis slobodne tegove pri cucnju, ali sa povredom ledja mozda bi mogao da probas sa Smith masinom koja ce koliko toliko osloboditi stabilizatore napora, a i isprobaj razne polozaje stopala.


Deadlift radim "obican", koji bi to trebao da "dobro" pogadja kvadse?

Ako ovo podrazumevas pod obican, sto i jeste...onda bi i ovde morali da ti dobro rade kvadsi...zavisi na sta se koncentrises u toku pokreta i cime "vuces"...kao i koliko tezine stavljas...nadam se da nisi potpao pod filozofiju trpaj da drugi vide, a pravilan pokret zanemari...


Varijacija u kojoj ces vise pogoditi kvadse je "Sumo deadlift"...evo ti i praktican primer...mada ako su ti ledja povredjena, kreni lagano....
http://www.youtube.com/watch?v=z5SXCA9SEY8

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Trening nogu
« Odgovor #23 poslato: Septembar 21, 2009, 12:15:50 posle podne »
Pretpostavljam da su ti ledja bila ili su jos uvek povredjena kada ovo kazes...ne znam da li koristis slobodne tegove pri cucnju, ali sa povredom ledja mozda bi mogao da probas sa Smith masinom koja ce koliko toliko osloboditi stabilizatore napora, a i isprobaj razne polozaje stopala.
Ledja su mi za sada OK, ali prosto osecam pritisak u donjem delu ledja i ne smem vishe od ~100-ak kg. (ne zelim je mozda bolje receno)

Citat
Ako ovo podrazumevas pod obican, sto i jeste...onda bi i ovde morali da ti dobro rade kvadsi...zavisi na sta se koncentrises u toku pokreta i cime "vuces"...kao i koliko tezine stavljas...nadam se da nisi potpao pod filozofiju trpaj da drugi vide, a pravilan pokret zanemari...

Taj radim.. ma kakve velike tezine, 60-80kg za deadlift i kao na slici ga i izvodim.
FYI, ja i posle leg extension (to radim sa max sto sprava dopusta, znaci 100kg) ne osecam neku upalu/bol/zamor u kvadsima. Zato i kazem, verujem ti da se aktiviraju, ali verovatno su mi razvijeniji dosta kvads od ostalih misica pa ne primete.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Trening nogu
« Odgovor #24 poslato: Septembar 21, 2009, 12:40:03 posle podne »
Taj radim.. ma kakve velike tezine, 60-80kg za deadlift i kao na slici ga i izvodim.
OK..verovatno su te tezine male da bi ih dobro osetio na kvadsima. Sa porastom snage i vecim tezinama uz pravilan pokret, trebao bi ih bolje osetiti...

ja i posle leg extension (to radim sa max sto sprava dopusta, znaci 100kg) ne osecam neku upalu/bol/zamor u kvadsima.
Probaj negu drugu tehniku, ako su stvari kao sto kazes...zadrzi u gornjem polozaju teg3-5 sekundi, pa uradi ponavljanje i tako u krug...ne znam tvoj trening za noge, ali pretpostavljam da prvo radis sa slobodnim tegovima...tipa cucanj, iskorak..pa da leg extension radis u zadnjem delu treninga...mozda ce ti tad bolje pogadjati...ili primeni razne druge tehnike tipa super serije, drop serije i sl....

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Trening nogu
« Odgovor #25 poslato: Septembar 21, 2009, 01:49:40 posle podne »
Smanji ti tu kilazi od 100kg na cucnju na nekih 40- idi PUN cucnj do 18 ponavljnja... i ja kad sam tovario tezine, bio to cucanj, bench, nista nisam osecao, ali od kad sam smanjio i pocevao broj ponavljanja, bogami pece lepo...

Spartak

  • Gost
Odg: Trening nogu
« Odgovor #26 poslato: Septembar 21, 2009, 02:08:48 posle podne »
ja prvi put cujem da nekome cucnjevi ne pogadjaju quadse...? probaj ovo sto sto rece Bulldog i Genius

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening nogu
« Odgovor #27 poslato: Septembar 21, 2009, 02:27:53 posle podne »
ja prvi put cujem da nekome cucnjevi ne pogadjaju quadse...? probaj ovo sto sto rece Bulldog i Genius

hehehheh
x 114

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Trening nogu
« Odgovor #28 poslato: Septembar 22, 2009, 02:58:35 pre podne »
ja prvi put cujem da nekome cucnjevi ne pogadjaju quadse...? probaj ovo sto sto rece Bulldog i Genius
A gde sam ja to rekao za cucanj?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Trening nogu
« Odgovor #29 poslato: Septembar 22, 2009, 03:13:02 pre podne »
Nije nijedan cucanj po meni za kvadse, cim mi druge grupe zakazu mnoogo pre kvadsa.

Evo ovde....