Jul 01, 2024, 09:49:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pravilno trcanje  (Pročitano 37213 puta)

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #45 poslato: Februar 27, 2010, 05:26:27 posle podne »
najbolje je trcanje u rikverc ;) tako zavaravas metabolizam hahaha

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #46 poslato: Mart 08, 2010, 04:09:42 posle podne »
samo jedno pitanje,kada je bolje trcati,po toplijem ili po hladnijem i ima li to kakve veze sa topljenjem masti? hvala
Beat the genetics!

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #47 poslato: Mart 08, 2010, 04:14:41 posle podne »
samo jedno pitanje,kada je bolje trcati,po toplijem ili po hladnijem i ima li to kakve veze sa topljenjem masti? hvala
bilo je neke price na forumu citao sam ,kao ne hladinijem se vise trosi jer telo mora da odrzi temperaturu nesto sl...


A ja imam problem kad dodje leto i testiranja u skoli 50-  100 m otrcim dobro postavim dobro vreme ,a 700-800 m dok otrcim umrem dusa mi izadje na usta,bude mi los rezultat,slaba mi kondicija!:(
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #48 poslato: Mart 08, 2010, 06:11:58 posle podne »
Tijelo treba vise kalorija kada je hladnije da bi odrzavalo toplotu organizma...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #49 poslato: Mart 08, 2010, 07:41:09 posle podne »
znaci po nekoj logici,kada je hladnije dobro je trcati,ali tako isto onda moze da se ode u katabolizam sa previse oduzetih kalorija,mada ne verujem da ce mi se to desiti jer ne trcim vise od 30 minuta
Beat the genetics!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #50 poslato: Mart 09, 2010, 06:40:20 pre podne »
trcati nikada nije dobro ukoluko ti to ne nalaze sport sa kojim se bavis!!
a pogtovo trcati po hladnom vremenu NIJE DOBRO

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #51 poslato: Mart 09, 2010, 11:37:15 pre podne »
Tako je  Pedja eno ja trcao u neki dan i sjebem spoljni deo stopala i sad sepam KONJ
A nisam imao potrebu da trcim po betonu a sta cu na bentu blato...

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #52 poslato: Mart 09, 2010, 11:39:33 pre podne »
trcati nikada nije dobro ukoluko ti to ne nalaze sport sa kojim se bavis!!
a pogtovo trcati po hladnom vremenu NIJE DOBRO

KAKO MISLIS OVO TRCATI NIKAD NIJE DOBRO ?

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #53 poslato: Mart 09, 2010, 12:07:27 posle podne »
pa pretpostavljam unisti ti disajne organe,al strpecu se ove sedmice jer od sledece + 20 c ! a imam potrebu jer sam krenuo na rotacije ovih 6 do 8 nedelja...
Beat the genetics!

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #54 poslato: Mart 09, 2010, 12:21:56 posle podne »
70-tih godina je u USA zabelezena najveca pomama za dzogingom...nema ko nije poceo da trci...jedne od tih godina tamo je zabelezen i najveci broj srcanih udara...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #55 poslato: Mart 09, 2010, 12:53:33 posle podne »
Citat
KAKO MISLIS OVO TRCATI NIKAD NIJE DOBRO

pa ajde ti meni kazi zA cega je trcanje dobro osim ukoliko se ne bavis sa nekim sprotom u kojem je to PRIMARNO
dakle
za cega je za tebe trcanje dobro koji sedis po ceo dan a imas mogucnost odlsska u teretanu gde postoje SOFICTICIRANE SPRAVE ZA CADIO TRENING
iz ove backe plankae se izlgeda nikada nece iskoreniti i da zivim dva miliona godina kao dinosaurus misljenje da je trcanje po bentu extra za skidanje kilograma a onda posle kod drlje na mastan burek

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #56 poslato: Mart 09, 2010, 01:01:35 posle podne »
A ja imam problem kad dodje leto i testiranja u skoli 50-  100 m otrcim dobro postavim dobro vreme ,a 700-800 m dok otrcim umrem dusa mi izadje na usta,bude mi los rezultat,slaba mi kondicija!:(
zato sto je trcanje na 700-800m aerobni trening a trcanje na 50-100 anaerobni

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #57 poslato: Mart 09, 2010, 02:09:23 posle podne »
Citat
KAKO MISLIS OVO TRCATI NIKAD NIJE DOBRO

pa ajde ti meni kazi zA cega je trcanje dobro osim ukoliko se ne bavis sa nekim sprotom u kojem je to PRIMARNO
dakle
za cega je za tebe trcanje dobro koji sedis po ceo dan a imas mogucnost odlsska u teretanu gde postoje SOFICTICIRANE SPRAVE ZA CADIO TRENING
iz ove backe plankae se izlgeda nikada nece iskoreniti i da zivim dva miliona godina kao dinosaurus misljenje da je trcanje po bentu extra za skidanje kilograma a onda posle kod drlje na mastan burek

Pa jbg ja sam do sada bio ubedjen da trcanje  aktivira mnogo misica u isto vreme,i da  dobar kardio trening, plus svez vazduh.. jebem li ga koliko ljudi samo sa ovog foruma znam da trci u prirodi ..
Jednostavno hteo sam da mnogo povecam aerobne treninge.. i mislio da je  mnogo bolje na bentu nego sobni  bajk i traka, a ja sam samo hteo da znam zbog cega ne valja.. Bent.. a ti me nakrpis bez veze..
A ja ne idem tom logikom mislim  Burek  u drlji i to .. nisam pojeo burek ne secam se.. :)
Ako sam nesto naucio i ako se neceg pridrzavam naucio sam sa ovog foruma i od tebe , i sto se tice  treninga i sto ishrane..
A sad  za kardio se nisam toliko zanimao posto nemam toliko problema sa kilazom al sam ove godine malo zamastio pa moram jbg..


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #58 poslato: Mart 09, 2010, 02:32:33 posle podne »
Citat
aktivira mnogo misica u isto vreme,i da  dobar kardio trening, plus svez vazduh.

pa ja ti kazem da na zalost ta prica i dalje ide u backoj palanci jer su ljudi ograniceni i trcanje je sve kada je zadravlje u pitanju
to sto ne mogu,ne znaju,nisu u stanju da trce i jos milion drugih razloga TO NEMA VEZE
neko je pre 30 godina rekao da je trcanje extra i to je to.....
a pogtovo ovo aktivacije mnogihc misica....milslim jbt........i svez vazduh posebno utice na topljenje masnoca  ;D ;D ;D ;D

Citat
ednostavno hteo sam da mnogo povecam aerobne treninge

pa povecaj..ko ti brani
ja sam ti reako da IMA BOLJIH NACINA DA SE POVECA CARDIO AKTIVNOST OD LOMATANJA PO BENTU..a sto se mene tice bratac...ma sibaj ako hoces i do futoga i nazad...

Citat
a ja sam samo hteo da znam zbog cega ne valja

pa ja ti kazem...shvati da udjes u proces pravlinog trcanja moras biti vec u toj rutini odavno
NEMOZES KAMPANJSKI DA TRCIS
to sto ti videis nekoe fudbalere da trce kao trening jbg to je njima posao i on ono sto mu treba ne moze da uradi sigurno na pokretnoj traci
dok ti ono sto hoces SIGURNO MOZES i ne da mozes vec je bolje
krenuvsi od tvojih kolena,zglobova,tetiva,pluca,fizicke neaktinvosti,neutreniransosti,komaaraca,kanalizacije i svega ostalog ;D ;D

Citat
a ti me nakrpis bez veze

ja tebe?
pobogu djole jbt...pa jel imam ja i jedan jedini razlog da tebi nesto kazem?
ja TE SAVETUJEM a ti ocigledno krivo shvatas ono sta ja pricam..

Citat
A ja ne idem tom logikom mislim  Burek  u drlji i to ..

nisam rekao ti VEC JE TAKO U BACKOJ PALANCI...MENTALITET

Citat
ako se neceg pridrzavam naucio sam sa ovog foruma i od tebe

sada se stidim  :-[ :-[ :-[

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Pravilno trcanje
« Odgovor #59 poslato: Mart 09, 2010, 02:59:27 posle podne »
Citat
aktivira mnogo misica u isto vreme,i da  dobar kardio trening, plus svez vazduh.

pa ja ti kazem da na zalost ta prica i dalje ide u backoj palanci jer su ljudi ograniceni i trcanje je sve kada je zadravlje u pitanju
to sto ne mogu,ne znaju,nisu u stanju da trce i jos milion drugih razloga TO NEMA VEZE
neko je pre 30 godina rekao da je trcanje extra i to je to.....
a pogtovo ovo aktivacije mnogihc misica....milslim jbt........i svez vazduh posebno utice na topljenje masnoca  ;D ;D ;D ;D

Citat
ednostavno hteo sam da mnogo povecam aerobne treninge

pa povecaj..ko ti brani
ja sam ti reako da IMA BOLJIH NACINA DA SE POVECA CARDIO AKTIVNOST OD LOMATANJA PO BENTU..a sto se mene tice bratac...ma sibaj ako hoces i do futoga i nazad...

Citat
a ja sam samo hteo da znam zbog cega ne valja

pa ja ti kazem...shvati da udjes u proces pravlinog trcanja moras biti vec u toj rutini odavno
NEMOZES KAMPANJSKI DA TRCIS
to sto ti videis nekoe fudbalere da trce kao trening jbg to je njima posao i on ono sto mu treba ne moze da uradi sigurno na pokretnoj traci
dok ti ono sto hoces SIGURNO MOZES i ne da mozes vec je bolje
krenuvsi od tvojih kolena,zglobova,tetiva,pluca,fizicke neaktinvosti,neutreniransosti,komaaraca,kanalizacije i svega ostalog ;D ;D

Citat
a ti me nakrpis bez veze

ja tebe?
pobogu djole jbt...pa jel imam ja i jedan jedini razlog da tebi nesto kazem?
ja TE SAVETUJEM a ti ocigledno krivo shvatas ono sta ja pricam..

Citat
A ja ne idem tom logikom mislim  Burek  u drlji i to ..

nisam rekao ti VEC JE TAKO U BACKOJ PALANCI...MENTALITET

Citat
ako se neceg pridrzavam naucio sam sa ovog foruma i od tebe

sada se stidim  :-[ :-[ :-[

Da je takav mentalitet  kod  nas jeste i to  je tuga tu price nema  ne treba trositi reci..
Da mi  je lakse odmah na traku posle tegova jeste, a i za zglobove da je bolje  i drugo mnogo bolje to znam, upravo patim od bola u tabanu nekako sam uspeo da ga nabijem na  betonu.. pametnjakovic..
Al da sam mislio da je trcanje  napolju bolje mislio sam jebiga, sto kazes takvo kod nas misljenje vlada..
E sad nije mi bilo jasno ,pitao ,   dobio savet , sabrao 2+2 .. idemo dalje.. ne bunim se i nisam od onih sto teraju po svom i nece da cuju sta im ne odgovara.. SVE U SVEMU AJ TI DJOLE NA TRAKU ..