Septembar 09, 2024, 08:18:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Duboki vs paralelni cucanj  (Pročitano 7649 puta)

Van mreže Herkul

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Duboki vs paralelni cucanj
« poslato: Avgust 30, 2009, 10:36:38 posle podne »
Posto vidim da ovde ljudi iznose svoje iskustvo sa raznim treninima odlucio sam da i ja  iznesem svoje iskustvo prilikom izvođenja ovih vezbi koje nekom moze biti i korisno.  Naime jedan od najvecih dilema pri radu na nogama jeste da li se noge bolje pogađaju sa dubokim ili paralnim cucanjom. Naime iako vecina bildera radi iskljucivo obican cucanj ima i onih poput roni kolemana koji tvrde da je duboki cucanj bolji za razvoj mase nogu. U zelji da utvrdim koja od ove 2 vezbe je efikanija za razvoj nogu podelio sam trening za noge u tromesecne  cikluse. Tokom prvog ciklusa radio sam za noge paraleni cucanj tokom drugog ciklusa duboki cucanj a zatim sam se opet vratio paralelnom cucanju. Sem ove dve vezbe jedina vezba za butine koje sam radio je bio nozni pregib.  Nikakve druge vezbe za butine nisam radio izuzev nozne ekstenzije jednom mesecno u 2 serije i to iskljucivo da bi izmerio svoj napredak. Razlog zasto sam izabrao ovu vezbu kao kontrolnu jeste taj sto rezultati u njoj za raliku od cucnja nezavise od telesne tezine koja mi se u toku godine menjala.

Na osnovu mog iskustva i osecaja prilikom izvođenja vezbi dosao sam do zakljucka da cucnjevima do paralelne pozicije znatno bolje pogam prednji deo butina sto su pokazali i rezultati u kontrolnoj vezbi. Za vreme 2 tromesecna ciklusa sa obicnim cucnjem povecao sam tezinu sa kojom sam mogao da radim seriju nozne ekstenzije sa 35 na 50 kg ili 42 %. Za vreme 3 meseca koliko sam radio duboki cucanj nisam napredovao nimalo u snazi u ovoj vezbi (sto je veoma cudno posto sam napredova u dubokom cucnju). (Iako sam planirao da odradim jos jedan ciklus sa dubokim cucnjevima od toga sam odustao zbog losih rezultata sa njima.)
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2009, 10:41:47 posle podne Herkul »

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2009, 11:15:11 pre podne »
al koliko je zaista mjerodavna ta vjezba..mislim koliko se zaista mozes osloniti da je to to. A i nemozes ocekivati konstantno jednak porast snage. Ako si u prava tri mjeseca ojacao poprilicno..ne mora znaciti da ces istim tim tempom i dalje napredovati !! ??

Nozna ekstenzija je meni licno odlicna vjezba, i razvaljuje butinu - gori dok radim. Ali i to ovisno od mog raspolozenja koliko cu kada uraditi i koliko cu se kad tjerati do iznemoglosti.

Mislm, ovo je samo moje razmisljanje u vezi toga...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2009, 11:34:13 pre podne »
DA BI nogama omoguco extra razvoj ne postoji NAJBOLJA vezba jer su SVE I JEDNA BITNE u razvoju nogu

ako je u pitanju SNAGA onda je to druga prica
nemozes ocekivati da se bavis powerom i da se omogucti nogoma naprdovanje u snagi radeci na presi!!!

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2009, 12:33:05 posle podne »

nemozes ocekivati da se bavis powerom i da se omogucti nogoma naprdovanje u snagi radeci na presi!!!

el mi mozes ovo ukratko pojasniti... zasto?
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Saran

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2009, 12:46:11 posle podne »


Jednostavno vise misica je ukljuceno kada radis cucanj

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2009, 01:11:10 posle podne »
Citat
el mi mozes ovo ukratko pojasniti... zasto?

evo vidis
ovde ti je tipacan primer onoga o cemu sam pricao tamo na ovoj temi
ono sto ti mislis da JE LOGICNO a poptuno je netacno
ja se ne bavim powerom ali sam hvala bogu citao dosta i o tome,te veoma dobro znam da si prilikom izvodjenja cucnjeva anguzuje ne samo svi misici nogu vec i donjeg dela ledjja,gluetusa pa cak i mnogi misici na gorenjm delu tela
naravno ne ucesvtuju u direktnom izvojdenju pokreta ali ucesvtuvju
dok je kod leg pressa ta sprava napravljenja kao IZOLACIONA sprava gde i sama rec ;) daje ti do zanja za cega bi trebalo da sluzi te uz ppomoc koturva,poluga i svega ostalog prava snaga ne dolazi do izrazaja
jeste da roonie verovatno tvoj idol gura 900 kg na presi a cucanj radi sa 300 i ensto,ali mogao si da se zpaitas onda zasto na power takmicenja nema TKAMCINJE U LEG PRESSU vec se zna o cemu se radi
sa laznom tezinom nemozes da razvijes stvarnu snagu!!!!
cucanj i sve varijante cucnja su osnova i za razvoj misicne mase nogu kao i za dobijenje na snazi ukoliko je to cilj
sve ostale sprave mogu i moraju da budu u podredjenom polazaju  u osnovnu na cucanj
e sada da ti ne mislis nesto
licno mi se cucanj gadi ali noge mi nikada bolje nisu izlgeda niti masvinije od kada sam presato da guram 220 kg na cucnju i poceo da radim npr duboki cucanj sa 35 kg tj poceo da radim u jednom setu po 5 vrsta cucnjva ukombiniovanih sa leg presom,haq,iskorakom i svim onim sto mi padne na pamet na trenignu
cilj mi nije bio snaga vec masa i detalji a to se dobija vidi cuda i sa cucnjem ali poptuno razlicito konicpiranim od cucnja koji je za snagu
nadam se da sam zadovljio sa svojim odgovrom ::) ::)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2009, 02:31:02 posle podne »
jesi i hvala ti.
Roni mi nije idol niti i jedan profi BB...

Iskreno press-u ubacim na svaki 2-3 trening noga, cisto radi promjene..jer koliko god na njoj da uradim nikad ne mogu da pogodim noge kao kod cucnja. A i ja od kad sam odvojio noge u zasebni trening prije malo vise od pola godine, i poceo da forsiram nozne potiske slobodnim utezima, tek su pocele da rastu.

Hvala jos jednom...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2009, 01:29:59 pre podne »
pa uglavnom prvo otkazu ledja kod power cucnja pa onda sve ostalo
po meni,sve varijante,sem power cucnja, jako nezdrave za kolena


Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #8 poslato: Septembar 11, 2009, 03:31:49 pre podne »
mora svako da nadje sebe...ja na primer sa mojih 200 cm muke sam muci sa pola vezbi po tertani narocito sa treningom nogu ali onaj vladarov clanak "zasto lurc ne raste"mi je dosta otvorio oci i takodje vide charls glasa,i ona njegova fora(pretpostavljam da je nije on izmislio ali ajde njegova  :D ) sa preopterecenjem..na primerja pred cucanj uradim sut masinu i presu i onda na cucnju imam taj pravi pogodak misica...isto tako i sa grudima na primer pre benca uradim razvlacenje i onda benc bude pun pogodak....jbg kad covek ima 200 cm i 211 cm raspon ruku pola teorija o treningu pada u vodu...pa lutas i trazis nacine
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #9 poslato: Septembar 11, 2009, 09:28:56 pre podne »
Ja "volim" da eksperimentisem na smitovoj masini..polozaj stopala mogu izbaciti skroz napred ili u stranu (duck feet) a da mi pritom telo ne padne..Mislim da je to na obicnom cucnju ne izvodljivo!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #10 poslato: Septembar 11, 2009, 12:10:41 posle podne »
Meni smith ne odgovara jer si ogranicen u pokretu...jebga sprava je fiksirana i onda ti odredjuje pokret, slobodni mi je dosta bolji - prirodniji pokret.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #11 poslato: Septembar 11, 2009, 01:03:46 posle podne »
Ja radim cucanj u Smithovoj i jako sam zadovoljan sa njom.Imao sam isto  misljenje prije kao   Vendetha  ali sam sa vremenom nasao polozaj i sada radim cucanj bez problema.Uvijek sam bio vise za slobodni cicanj ali sam imao jednu nesrecu 2003 i bio sam skroz nepokretan u donjem dijelu tjela-povrijedio kicmu. U meni je uvijek strah da cu da se prepolovim na pola mada to nije tako danas. Zato volim Smith i ova moja smithova ima granicnike tako i da mi noge li kicma otkazu nemogu se povrijediti.Sto je sigurno sigurno je

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #12 poslato: Septembar 11, 2009, 02:20:48 posle podne »
Malo sam se bacio na trening u zadnje vrijeme. Polako ulazim u kondiciju, nije to bas nesto ali evo da podijelim sa vama sta sam uradio prije par dana.

U supersetu uradim> Prednji cucanj uski stav 20 ponavljanja, zadnji cucanj siroki stav 20 ponavljanja, hodajuci iskorak u duzini sale za aerobik i nazad sa jednorucnim tegovima.

Ponovim 5/6 puta max. To je sve od mene u ovom trenutku. Nakon ovog treninga nagradim sebe sa 400 grama bifteka i nesto pirinca, cini mi se da mi ne ide lose, za novi pocetak.

Probajte pa mi javite kako vam se cini. Vi iz CG svratite do Fantastica, prvi put imam zaista solidnu ekipu buildera oko sebe....Bice zima zanimljiva.  ;D ;D ;D
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #13 poslato: Septembar 11, 2009, 03:57:00 posle podne »
Citat
U supersetu uradim> Prednji cucanj uski stav 20 ponavljanja, zadnji cucanj siroki stav 20 ponavljanja, hodajuci iskorak u duzini sale za aerobik i nazad sa jednorucnim tegovima.

Ponovim 5/6 puta max. To je sve od mene u ovom trenutku. Nakon ovog treninga nagradim sebe sa 400 grama bifteka i nesto pirinca, cini mi se da mi ne ide lose, za novi pocetak.

Lepo, ja jednom meseno ubacujem giga setove i prilicno sam zadovoljan napretkom!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Duboki vs paralelni cucanj
« Odgovor #14 poslato: Septembar 11, 2009, 04:08:13 posle podne »
aj kad svi pricaju da i ja ubacim :D meni je jedan trening za noge giga set a sledeci malo laganiji...i onda opet tako u krug
al se nekad dobro jelo