Septembar 20, 2024, 01:40:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: strong nature  (Pročitano 13567 puta)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
strong nature
« poslato: Maj 23, 2006, 01:49:41 posle podne »
bas sam primjetio od nedavno da u svakoj apoteci moze da se kupi lijina svih porizvoda od ove nove domace firme Strong Nature  (Elephant Co.).imaju nekih mozda 30 proizvoda: antixodidanti,bijeli luk,glukozamin sulfat,ginko biloba itd.
cijena su dosta nize od ostalih firmi.napr glukozamin 30 capsula je 250din, skoro duplo jeftinije nego od drugih proizvodjaca.
e sad kakav je kvalitet ko ce mu ga znat...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: strong nature
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2006, 03:16:28 posle podne »
Mislim da ovde "Svetsko a nase" tesko prolazi i jos puno vremena mora proci da se nesto promeni.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: strong nature
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2006, 04:37:09 posle podne »
why?
mislis domace firme su real bullshit ili ljudi su sumnjicavi prema zato sto je 'made in serbia' ??
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: strong nature
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2006, 09:09:43 posle podne »
Mislim da je tehnologija kod nas na jako niskom nivou.Da bi se proizveo dobar preparat treba imati mogucnosti za najnaprednijom tehnologijom i koristiti najkvalitetnije sirovine.Obe stvari zahtevaju ulaganje.U ovom slucaju to nije mali novac.Tu je jos i stoji stvar oko niske cene.Ako je cena niska to znaci da onaj koje proizveo nesto kvalitetno a prodaje ga po niskoj ceni znaci da ima i malu zaradu po jednom pakovanju proizvoda.Da bi se u doslo do profita mora se prodati jako veliki broj proizvoda sto znaci da mora postojati jako domace trziste  kao i jak izvos proizvoda.Kod nas je mentalitet vecine ljudi takav da se novac trosi na sve samo ne na zdravu ishranu i preparate tj. domace trziste nije bas najsjajnije a o izvozu nema ni reci jer je konkurencija prejaka.Jedino isplativo je da se proizvod prodaje po niskoj ceni,puno nizoj od konkurencije, i da kvalitet bude "sto losiji" u smilsu da se potrosi sto manje novca na tehnologiju i sirovine.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: strong nature
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2006, 10:33:02 posle podne »
a vidji, jel mozda galenika,zdravlje leskovac i hemofarm imaju lose tehnologije?
 sad mene je zanimalo jel ovo uputna firma ili ne. ne  mora odma znacit ako su jeftini da su 'kinezi'.
jel to menadzment studiras? :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: strong nature
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2006, 10:56:38 posle podne »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Re: strong nature
« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2006, 11:09:58 posle podne »
Strong Nature uopste nije jeftin... ako ste primetili svako njihovo pakovanje ima 30 kapsula. Evo konkretan primer za guaranu:

bocica od 30 kapsula od 220 mg standardizovanog suvog ekstrakta Guarane sa 10% kofeina kosta 282 dinara (ovo citam sa sajta, verujem da su podaci azurni, hteo sam da pazarim ali nisu imali u apoteci tek krajem nedelje, verujem da je cena manje vise ista).

na drugoj strani:

Natrol, bocica od 90 kapsula od 200 mg kosta 750 dinara.

Tako da ako cemo suditi preko cene o kvalitetu...  

and btw... ne vidim zasto odmah na bilo sta domace lepiti etiketu da to u startu ne valja ? Imamo mi dosta domacih brendova, nemojte tako ... dok ne pocnemo sami sebe da cenimo nece nas ni drugi ceniti...

poz.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: strong nature
« Odgovor #7 poslato: Maj 23, 2006, 11:33:00 posle podne »
e jbg uporedjivo sam samo glukozamin sulfat, ostale cijene nisam gledo.

nisam pljuvo po nasim firmama, o domacim brendovima sve najbolje sa moje strane (da mi smrde ne bi ih konzumiro u tolikim kolicinama :) )...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Re: strong nature
« Odgovor #8 poslato: Maj 23, 2006, 11:39:03 posle podne »
poslednji deo posta se odnosio na novaka i njegovo misljenje o domacim proizvodjacima...

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: strong nature
« Odgovor #9 poslato: Maj 24, 2006, 08:09:14 pre podne »
Citat: H2SO4
a vidji, jel mozda galenika,zdravlje leskovac i hemofarm imaju lose tehnologije?
 sad mene je zanimalo jel ovo uputna firma ili ne. ne  mora odma znacit ako su jeftini da su 'kinezi'.
jel to menadzment studiras? :)

Odgovor na ovo pitanje imas skrivan u mom poslednjem postu,trebao si samo malo razmisliti.Galenika se ne bavi samo proizvodnjom suplemenata,naprotiv time se bavi jedan jako malo ogranak firme.Imaju oni tehnologiju za proizvodnju lekova.Takodje imaju i izuzetno jako domace trziste,ja zalost jer lekove ipak kupuju bolesni ljudi,isto tako izvoz je delimicno razvijen.E sad ako mislis da se npr. izolat Whey-a moze proizvesti na istoj aparaturi na kojim se proizvodi npr.Pentrexil poznati antibiotik koji je itekako dobro prodavan onda se varas.LJudi ulazu u tehnologuju onih segmenata za koje to ima smisla a ak o vremenom jos koji od segmenata pokaze da ima potencijala odna zasto da ne.

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: strong nature
« Odgovor #10 poslato: Maj 24, 2006, 08:17:51 pre podne »
Citat: novak
Citat: H2SO4
a vidji, jel mozda galenika,zdravlje leskovac i hemofarm imaju lose tehnologije?
 sad mene je zanimalo jel ovo uputna firma ili ne. ne  mora odma znacit ako su jeftini da su 'kinezi'.
jel to menadzment studiras? :)

Odgovor na ovo pitanje imas skrivan u mom poslednjem postu,trebao si samo malo razmisliti.Galenika se ne bavi samo proizvodnjom suplemenata,naprotiv time se bavi jedan jako malo ogranak firme.Imaju oni tehnologiju za proizvodnju lekova.Takodje imaju i izuzetno jako domace trziste,ja zalost jer lekove ipak kupuju bolesni ljudi,isto tako izvoz je delimicno razvijen.E sad ako mislis da se npr. izolat Whey-a moze proizvesti na istoj aparaturi na kojim se proizvodi npr.Pentrexil poznati antibiotik koji je itekako dobro prodavan onda se varas.LJudi ulazu u tehnologuju onih segmenata za koje to ima smisla a ak o vremenom jos koji od segmenata pokaze da ima potencijala odna zasto da ne.

Evo ti dokaz o kvalitetu galenikinog kompleza vitamina b Beviplex.Prilikom konzumiranja istog boja mokrace postaje izuzetno jaka sto govori o neiskoristivosti preparata.Kazes Hemofarm.Ok.Slobodno pij TopPower.Mislis da ga Vlade Divac stvarno pije?Znaci ljudi ulazu u ono za sta ima smisla,pri cemu mislim na profit .

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: strong nature
« Odgovor #11 poslato: Maj 24, 2006, 10:21:35 pre podne »
Citat
Odgovor na ovo pitanje imas skrivan u mom poslednjem postu,trebao si samo malo razmisliti.

dekodiranje  novakovog koda.
Citat
Galenika se ne bavi samo proizvodnjom suplemenata,naprotiv time se bavi jedan jako malo ogranak firme.Imaju oni tehnologiju za proizvodnju lekova.Takodje imaju i izuzetno jako domace trziste,ja zalost jer lekove ipak kupuju bolesni ljudi,isto tako izvoz je delimicno razvijen.

ma cuo sam ja za tu galeniku al isto hvala na pojasnjenju.


Citat
E sad ako mislis da se npr. izolat Whey-a moze proizvesti na istoj aparaturi na kojim se proizvodi npr.Pentrexil poznati antibiotik koji je itekako dobro prodavan onda se varas.

varam se a? jel neko odje uopste pominjo whey izolat, svega ti?
 e poredjenje si bas ubo !

Citat
Evo ti dokaz o kvalitetu galenikinog kompleza vitamina b Beviplex.Prilikom konzumiranja istog boja mokrace postaje izuzetno jaka sto govori o neiskoristivosti preparata.

e ne znam za beviplex ali za enanthat(najkoriscenjiji galenikin proizvod na forumu :) ) se niko jos nije zalio  :lol:

Citat
Kazes Hemofarm.Ok.Slobodno pij TopPower.Mislis da ga Vlade Divac stvarno pije?
ima li jos mozda kakvih felerichnih galenikinih proizvoda sto si testiro?

:) :) :)
a vidji direktore mislis li ti da Pjerluidji kolina stvarno pije MB pivo??? :lol:


a sad malo da se vratimo na strog nature, ako imas kakvih informacija o ovoj firmi  pishi , a o menadzmentu,marketingu,psihologiji ... nekom drugom prilikom
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: strong nature
« Odgovor #12 poslato: Maj 24, 2006, 12:07:20 posle podne »
Ja uzeo danas glukozamin sulfat od druge domace firme, TG-farm iz Loznice. 30 kapsula sam platio 340 din,a u kapsuli 300mg gluk.sulf. E sad,da li vredi toliko para,pojma nemam.

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: strong nature
« Odgovor #13 poslato: Maj 24, 2006, 04:25:11 posle podne »
Citat: H2SO4
Citat
Odgovor na ovo pitanje imas skrivan u mom poslednjem postu,trebao si samo malo razmisliti.

dekodiranje  novakovog koda.
Citat
Galenika se ne bavi samo proizvodnjom suplemenata,naprotiv time se bavi jedan jako malo ogranak firme.Imaju oni tehnologiju za proizvodnju lekova.Takodje imaju i izuzetno jako domace trziste,ja zalost jer lekove ipak kupuju bolesni ljudi,isto tako izvoz je delimicno razvijen.

ma cuo sam ja za tu galeniku al isto hvala na pojasnjenju.


Citat
E sad ako mislis da se npr. izolat Whey-a moze proizvesti na istoj aparaturi na kojim se proizvodi npr.Pentrexil poznati antibiotik koji je itekako dobro prodavan onda se varas.

varam se a? jel neko odje uopste pominjo whey izolat, svega ti?
 e poredjenje si bas ubo !

Citat
Evo ti dokaz o kvalitetu galenikinog kompleza vitamina b Beviplex.Prilikom konzumiranja istog boja mokrace postaje izuzetno jaka sto govori o neiskoristivosti preparata.

e ne znam za beviplex ali za enanthat(najkoriscenjiji galenikin proizvod na forumu :) ) se niko jos nije zalio  :lol:

Citat
Kazes Hemofarm.Ok.Slobodno pij TopPower.Mislis da ga Vlade Divac stvarno pije?
ima li jos mozda kakvih felerichnih galenikinih proizvoda sto si testiro?

:) :) :)
a vidji direktore mislis li ti da Pjerluidji kolina stvarno pije MB pivo??? :lol:


a sad malo da se vratimo na strog nature, ako imas kakvih informacija o ovoj firmi  pishi , a o menadzmentu,marketingu,psihologiji ... nekom drugom prilikom

Da si pazljivo citao i malo razmislio o tome sto si procitao ne bi nalupao sve i svasta.
Ti si postavio topic nadam se sa ciljem da cujes misljenja ostalih clanova a  
me da bi cuo ono sto ti najvise odgovara a to je da su domaci preparati najbolji a i uz to najefiniji.I ja bi voleo da je tako ali nije niti ce biti u skorije vreme.
Idemo redom.
Kezes ko je uopste pominjao whey izolat?Ja sam napisao npr(na primer) Whey izolat.To moze biti apsolutno bilo koji suplement tipa vitamin,multivitamin,protein ......dodaj po volji sta hoces ali se ovo ne odnosi na lekove.Lekovi nisu suplementi.Ne znam da li ti je to neko objesnio nekada.Znam da ih mnogi shvataju tako tj. kao suplemente.Poredjenje nisi shvatio.Razmisli malo pa ce ti biti jasnije.
Zatim pominjes Kolinu i MB.Zasto ne znam.Ocigledno da ti  imas bliske susrete sa MB cim si sve ovo napisao.
Pa me pitas ima li kakvih felericnih proizvoda kojih sam testirao?Na sta ovo lici?Pitao si me za moje misljenje i ja ga lepo izneo a ti tako.OK.
 Proizvod galenike koji pomilnjes,enanthat, ne spada u suplemente vec u lekove i niko ga ne pravi da bi ga bodibilderi koristili vec da bi se lecili oni koji imaju problema a sad sto lekovi tog tipa daju odredjene rezultate kod zdravih ljudi to je druga stvar.A za lekove(enanthat) sam rekao da imaju tehnologiju samo ti to nisi procitao.
Kazes da se vratimo da Strong Nature a sam si me pitao zasto mislim da domaci suplementi  nisu dobri .......
Ja sam ove postove napisao sa ciljem da ti pomognem a ti na sve sto ne zelis da cujes odgovas ismejavanjem.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: strong nature
« Odgovor #14 poslato: Maj 24, 2006, 10:16:45 posle podne »
ouu jeeee

Citat
Da si pazljivo citao i malo razmislio o tome sto si procitao ne bi nalupaosve i svasta.

evo opuchih se od chitanja i razmishljanja cijelo popodne,pa nesto i ne vidim neko obilno i komplikovano shtivo da si mi tu prezentovo pa da je potrebna pazljivost i obazrivost prilikom chitanja istog.
e sad sto se lupanja tiche chini mi se da si me za duzinu ushio dragi Maxime.
Citat
Ti si postavio topic nadam se sa ciljem da cujes misljenja ostalih clanova a
me da bi cuo ono sto ti najvise odgovara a to je da su domaci preparati najbolji a i uz to najefiniji.I ja bi voleo da je tako ali nije niti ce biti u skorije vreme.

naravno, topic je tu, svako neka 'iznosi svoja misljenja'. al sad uvjek naidje po neki daroviti svetozar marovic sto mnogo toga napricha ali na zalost nista ne kaze. Jbg (jebi ga).
 e sad to oko cijene proizvoda.odakle tebi to sta meni najvise odgovara i sta mi je najbolje?
zanchi za domace proizvode sam chisto onako navijachki,patriotski.
logicno je da su domaci proizvodi najjeftiniji jer se prodaju na nasem trzistu. dok napr. nesto stigne iz amerike u madjarsku, pa iz madjarske dok se dotetura do nas cijena bogami dobro nabubri.
uporedi cijene na on-line prodavnicama.
 ako si ulazio u domace fabrike pa tamo zateko stado pijanih radnika kako masnim rukama mrljaju one sirovine i prave ljekove(il suplemente) na nekim mashinama iz vremena austrougarske onda ok, izvinjavam se u pravu si.
Citat
Idemo redom.

idemoooo
Citat
Kezes ko je uopste pominjao whey izolat?Ja sam napisao npr(na primer) Whey izolat.

e neka si valaj, imo si i pravo !!!!!
Citat
To moze biti apsolutno bilo koji suplement tipa vitamin,multivitamin,protein ......dodaj po volji sta hoces ali se ovo ne odnosi na lekove.Lekovi nisu suplementi.Ne znam da li ti je to neko objesnio nekada.Znam da ih mnogi shvataju tako tj. kao suplemente.Poredjenje nisi shvatio.Razmisli malo pa ce ti biti jasnije.

idemo ovako, ja cu ti prostim narodnim jezikom objasnit.
znaci ljusti ti se guzica, imas neko kozno oboljenje radi nedostatka vitamina il minerala, il si iscrpljen od ne znam ni ja cega. i fino odes kod doktora i taj chika ti da tamo neke vitamine i minerale. i ti suplementi ti otklone problem tj izijeche te. znaci dobijamo zakljucak da su navedeni suplementi vjerovo ili ne zapravo ljekovi :)
Citat
Zatim pominjes Kolinu i MB.Zasto ne znam.Ocigledno da ti imas bliske susrete sa MB cim si sve ovo napisao.

jbg, kupim domaci suplement umjesto agresorskog i ostane mi para za MB.
Citat
Pa me pitas ima li kakvih felericnih proizvoda kojih sam testirao?Na sta ovo lici?Pitao si me za moje misljenje i ja ga lepo izneo a ti tako.OK.

apsolutno se slazem da sam te to pitao, neka ovo moje priznanje udje u zapisnik
to sto se beviplexa tiche nisam najbolje razumio, ti si ochekivo da ce mokraca da bude u duginim bojama a ono samo tamno zuto.jel tako ??
Citat
Proizvod galenike koji pomilnjes,enanthat, ne spada u suplemente vec u lekove i niko ga ne pravi da bi ga bodibilderi koristili vec da bi se lecili oni koji imaju problema a sad sto lekovi tog tipa daju odredjene rezultate kod zdravih ljudi to je druga stvar.A za lekove(enanthat) sam rekao da imaju tehnologiju samo ti to nisi procitao.

a sto i ti volis sitnicharit i vatat se za rijech.boze boze. znam ja sta je enanthate al isto hvala sto si podjelio sa mnom.
e za galenikin enatat (lijek) mogu rec slobodno najjeftiniji a neuporedivo od enantata inostranih firmi(sad vec preprichavam tudja iskustva).
 zbilja i ta galenika kakva je, proizvodi neke vrhunske ljekove a useru ga sa suplementima :)
Citat
Kazes da se vratimo da Strong Nature a sam si me pitao zasto mislim da domaci suplementi nisu dobri .......

ok ok, ajde reci tvoje misljenje o s.nature. prednosti,mane? sta ti je najbolje iz njihove linije? mozda da nam ispricas neku anegdotu iz njihove fabrike?
Citat
Ja sam ove postove napisao sa ciljem da ti pomognem a ti na sve sto ne zelis da cujes odgovas ismejavanjem.

drago mi je da jos ima humanih ljudi
matere mi matere,
kupicu ti dimije