Oktobar 01, 2024, 01:38:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Hrana za masu??, ali kako???  (Pročitano 8191 puta)

Van mreže pecerdum12345

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Hrana za masu??, ali kako???
« poslato: Avgust 19, 2009, 02:26:14 posle podne »
Ovako...., znam da vas mnogo ljudi smaraju, ali ja ne znam koga drugog da pitam  ???,video ovaj forum od skora, pa rekoh da pitam, jel ko pita taj ne skita a vidim da ovde ima mnogo ljudi koji takodje mnogo znaju.
Imam 22 godine, visok sam 1,96m, i imam 103 kg, zelim da nabacim misicnu masu ali NA STO PRIRODNIJI NACIN....., zadnjih 4-5 meseci koristim sledecu dijetu
(1 obrok)-4 kuvana jaja, 100gr ovsenih pahuljica
(2 obrok)-200 gr belog mesa+200gr pirinca + 1l zelenog caja
(3 obrok)-200 gr junetine+100 gr kuvanog krompira
(4 obrok)-100-150 gr tunjevine bez masti 2 parceta crnog hleba
(5 obrok) -vocna salata..

Ja sam inace trenirao kosarku... nekih par godina, ali zadnje 2-3 igram unijski ragbi (nije americki futbal), igram poziciju druge linije gde igraci imaju po 2.02 m i oko 110 i 115 kg, naravno ja ovo ne zelim ali nikako da nabacim malo mase na gornji deo tela, pricam o ramenima i o rukama, znam skoro sve vezbe ali DZABE......., mozda bih probao kreatin, ali za drugo nisam siguran jer  nemam toliko kesa, a i cale i keva ne daju pare za te "gluposti" jer se boje ne znam ni ja cega, nazalost zavisim od njih bar dok se ne zavrsi fax.. ;)

Bio bih vam veoma zahvalan kada bi mi preporucili neki PRIRODAN nacin da nabacim malo vise kila i da mi to po mogucnosti ostane u rukama i ramenima....
Zao mi je ako vas smaram ali ne znam koga drugog da pitam....
hvala vam.....

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2009, 02:41:56 posle podne »
A koji je to neprirodan nacin?

Tu gdje ti je vocna salata rukni ella sir mjesto te salate, a u prvom obroku ubaci jos proteina...zeleni caj ne znam zasto ce ti...
100 grama kuvanog krompira je malo, stavi 400 grama...taj hljeb ne treba ako je poslije 5 popodne taj obrok.
Trebao bi dodati badema ili oraha u ishranu da imas dobre masti, a ujeino i pojacas kalorije.

Sto se tiche dodataka ishrani bilo bi odlicno da koristis bar whey, objasni roditeljima da je to protein surutke, tj surutka iz koje je smaknuta mast i secer, inache moze samo koristiti (i ljudima koji se ne bave posrtom), nikako ne odmaze...

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #2 poslato: Avgust 19, 2009, 03:01:35 posle podne »
Zeleni caj mu dobro dodje, sigurno ne odmaze ali.. kako uspes popit 1l caja odjednom?? (i koliko stavis konkretno caja u to, ako je jedna kesica/2g OK, ali ako doziras kao za 1l - previse kofeina odjednom, to je kao dupli espreso)

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2009, 04:22:42 posle podne »
Svaka tebi cast ako pojedes 200gr. pirinca u jednom obroku, a sledeci je 100gr. krompira  ??? Pa vocna salata  ??? Ako si mislio na 200gr skuvanog pirinca, to je jako, jako malo! Pirinac meris PRE kuvanja, ne posle... Pojacaj krompir, zameni tu vocnu salatu sa Ellom, ubaci uz svaki obrok dosta salatastog povrca i bice mase  ;)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2009, 04:49:50 posle podne »
Ma i nije toliko strasno pojesti 200 grama pirinca u jednom obroku, juche prije treninga sam toliko dekno i 200 grama pileceg sa salatom.

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2009, 04:54:24 posle podne »
Nisam ja rekao da je to previse, pogotovu za njegovu tezinu nije, ali je nelogicno da u jednom obroku pojede 200gr. pirinca, a u sledecem 100gr. krompira... Pa u tih 100gr. krompira ima oko 20gr. UH, to je bzv. do balcaka... Jos u 5 obroku vocna salata, WTF  ??? Sta ce mu to, nema misica od toga i od tih kolicina hrane...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2009, 05:11:10 posle podne »
Naravno, slazem se coolic.

Znaci skrob u prva 3 obroka i u svakom od ta 3 treba da ima 1 gr UH po kg tezine, a onda po potrebi povecavati i vidjeti koliko se moze ici "gore", a da se ne usvinji.
Znachi trebao bi nesto vise od 300 gr skrobnih UH u prva 3 obroka imati....

Van mreže pecerdum12345

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #7 poslato: Avgust 19, 2009, 05:17:45 posle podne »
Momci hvala vam na savetima........, vidim da ovde ima dosta ljudi cije mi iskustvo svakako pomaze.
Pod prirodnim sticanjem mase sam mislio da li postoji prirodan nacin dobijanja mase a da se pri tome ne koristi whey ili nesto slicno, jer ja sam cuo od nekoliko ljudi da to jeste moguce ali da je veoma tesko i skupo, a da pri tome rezultati dolaze sporije nego kad se koristi whey...,?? Mene jebe sto sam krakat imam dugacke ruke....., i nabaciti masu na njih je skoro nemoguca misija, lakse dobijam masu u nogama nego u rukama, mada kapiram da to ima veze i sa genetikom...., hvala vam na odgovorima..... ;D

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #8 poslato: Avgust 19, 2009, 05:17:52 posle podne »
Ako se ne zeli svinjiti, i ako je cilj sto cistija misicna masa, bolje je ici u obrocima pre treninga (izuzev u dorucku) sa kombinacijom mast + protein, da ne bi bzv drkao insulin...

Van mreže trilian66

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #9 poslato: Avgust 22, 2009, 02:04:48 posle podne »
Ako se ne zeli svinjiti, i ako je cilj sto cistija misicna masa, bolje je ici u obrocima pre treninga (izuzev u dorucku) sa kombinacijom mast + protein, da ne bi bzv drkao insulin...

Ako osoba nema neki IR ili ne daj Bože IGT, zašto neko ne bi uzimao kompleksne UH u obroku? Niko ne uzima u obroku 100 grama čiste glukoze, pa da se brine koliki će mu biti nivo šećera u krvi u naredna dva časa.

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #10 poslato: Avgust 22, 2009, 06:08:28 posle podne »
Vec sam napisao zasto a to je zato sto bzv drkas insulin... Masti ne izazivaju insulinski skok, a takodje su izvor energije kao i UH. Dalje, masti bolje cuvaju misic od katabolizma i pozitivnije uticu na testosteron od UH...

Van mreže trilian66

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2009, 02:50:17 pre podne »
Šta tačno znači "drkaš insulin"? Koliki nivo insulina je nepoželjan? Polu-život insulina je samo oko pet minuta od trenutka vezivanja. Ako nemaš aparat za merenje šećera u krvi, u svakoj apoteci možeš da zamoliš da ti urade GTT (traje oko dva časa), koji će ti najbolje pokazati kako tvoje telo reaguje, koliko insulina se luči i kojom brzinom se isti otklanja iz krvotoka.

Ako neko želi da nabaci kilograme, masti nikako ne bi trebale da zamene kompleksne UH. Ako je neko na ishrani bogatoj mastima, neminovno je da unese i veću količinu zasićenih masnih kiselina, koje nikako nisu poželjne. Druga stvar je vreme koje je potrebno da se masti i UH dovedu do upotrebivog oblika energije.
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2009, 02:53:19 pre podne trilian66 »

Spartak

  • Gost
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2009, 12:10:53 posle podne »

Ako neko želi da nabaci kilograme, masti nikako ne bi trebale da zamene kompleksne UH. Ako je neko na ishrani bogatoj mastima, neminovno je da unese i veću količinu zasićenih masnih kiselina, koje nikako nisu poželjne. Druga stvar je vreme koje je potrebno da se masti i UH dovedu do upotrebivog oblika energije.

ne bih se bas slozio sa tobom

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2009, 03:07:08 posle podne »
Šta tačno znači "drkaš insulin"? Koliki nivo insulina je nepoželjan? Polu-život insulina je samo oko pet minuta od trenutka vezivanja. Ako nemaš aparat za merenje šećera u krvi, u svakoj apoteci možeš da zamoliš da ti urade GTT (traje oko dva časa), koji će ti najbolje pokazati kako tvoje telo reaguje, koliko insulina se luči i kojom brzinom se isti otklanja iz krvotoka.

Ako neko želi da nabaci kilograme, masti nikako ne bi trebale da zamene kompleksne UH. Ako je neko na ishrani bogatoj mastima, neminovno je da unese i veću količinu zasićenih masnih kiselina, koje nikako nisu poželjne. Druga stvar je vreme koje je potrebno da se masti i UH dovedu do upotrebivog oblika energije.

Druze, slobodno ti jedi UH u svakom obroku ako tebi tako odgovara, ali to sto si napisao nazalost nema veze sa istinom jer dobices ti sigurno vise na "masi", ali je pitanje kakvoj??? U cisto misicnoj masi??? Tesko... Mozda jedino bude delotvorno kod ektomorfa i to je to, u ostalim slucajevima garantovano ce se nabacivati vise masti nego u slucaju kombinacije mast+protein gde se pod mast ne podrazumevaju trans masti i zasicene masti vec kostunjavo voce, maslinovo ili laneno ulje, omega 3 i to ne u nekim abnormalnim kolicinama vec pronaci svoju dobitnu kombinaciju i meru... Kada jedes kompexne UH sa mesom recimo, ti u tom mesu imas i masti, a insulin + mast = salo, dok zdrave masti ne dizu ins a isto daju energiju, cuvaju bolje misic od katabolizma i pozitivno uticu na test, vec sam to napisao...

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Hrana za masu??, ali kako???
« Odgovor #14 poslato: Avgust 23, 2009, 07:10:33 posle podne »
Vec sam napisao zasto a to je zato sto bzv drkas insulin... Masti ne izazivaju insulinski skok, a takodje su izvor energije kao i UH. Dalje, masti bolje cuvaju misic od katabolizma i pozitivnije uticu na testosteron od UH...
Malo preteruješ...ne možeš da porediš masti i u. hidrate kao izvore energije...
Na dijeti kada hoćeš da skidaš,to ima smisla ali kada radiš na masi to je već druga priča...ne kažem da se treba tovariti u.h. ali hidrati tipa pirinča,ovsenih i krompira ne znam da baš toliko iritiraju insulin...