Septembar 20, 2024, 08:46:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: caseinat na nasem trzistu  (Pročitano 6265 puta)

Van mreže RoniKovacic

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 178
caseinat na nasem trzistu
« poslato: Avgust 16, 2009, 11:01:10 pre podne »
molim savjet...trazim neki jeftiniji caseinat na nasem trzistu, moze i milk&egg...da je okus i topljivost ok a carbsi sto nizi...i naravno da mi je dostupan..

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2009, 12:52:21 posle podne »
Ne znam sta ocekujes po pitanju "topljivosti". Ako mislis da se lako muti u vodi, to je lako - ali iz mog iskustva, ako se zadrzi ili muti vishe od 10-20 sek. vec je gust kao sir, zbog cega sam ja maltene uvek na iskap pio.
Kod Pedje imas odlican The-ov Casein, carbs/fat skoro 0. Bolje nisam nasao. Milk&Egg kod nas... bez podosta UH nisam nasao.

Van mreže Mortar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #2 poslato: Avgust 16, 2009, 02:33:53 posle podne »
Koliko ja znam ima UNIVERSAL Milk&Egg. Na 35gr praha ima 4gr secera. Pakovanje od 680gr kosta 1630din. Za ukus i topljivost ne znam.

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2009, 05:50:55 posle podne »
Ah da, naravno, Ella sir moras uzeti u obzir, cak izadje otprilike isto, ali je tezi od casein-a, bar meni :( (njega uvek moram uz nesto)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2009, 06:18:02 pre podne »
Ne znam sta ocekujes po pitanju "topljivosti". Ako mislis da se lako muti u vodi, to je lako - ali iz mog iskustva, ako se zadrzi ili muti vishe od 10-20 sek. vec je gust kao sir, zbog cega sam ja maltene uvek na iskap pio.
Kod Pedje imas odlican The-ov Casein, carbs/fat skoro 0. Bolje nisam nasao. Milk&Egg kod nas... bez podosta UH nisam nasao.

tacno
samo dejo zaboravio si reci da je THE casein MICCELAR tj da nije calcijum kazeinat sto je velika razlika
a rastopljivost je EXTRA

Van mreže RoniKovacic

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 178
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2009, 10:51:14 pre podne »
Ne znam sta ocekujes po pitanju "topljivosti". Ako mislis da se lako muti u vodi, to je lako - ali iz mog iskustva, ako se zadrzi ili muti vishe od 10-20 sek. vec je gust kao sir, zbog cega sam ja maltene uvek na iskap pio.
Kod Pedje imas odlican The-ov Casein, carbs/fat skoro 0. Bolje nisam nasao. Milk&Egg kod nas... bez podosta UH nisam nasao.
tu je problem, borim se sa micelarcem...jako lose mi pada i napuhuje me strasno...
tacno
samo dejo zaboravio si reci da je THE casein MICCELAR tj da nije calcijum kazeinat sto je velika razlika
a rastopljivost je EXTRA

Van mreže RoniKovacic

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 178
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2009, 10:53:08 pre podne »
Koliko ja znam ima UNIVERSAL Milk&Egg. Na 35gr praha ima 4gr secera. Pakovanje od 680gr kosta 1630din. Za ukus i topljivost ne znam.

nekako sam skeptican prema Universalovim proizvodima, pune se u Madjarskoj a slike laba sam vidio:(

Van mreže korde

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2009, 10:56:34 pre podne »
Koliko ja znam ima UNIVERSAL Milk&Egg. Na 35gr praha ima 4gr secera. Pakovanje od 680gr kosta 1630din. Za ukus i topljivost ne znam.

nekako sam skeptican prema Universalovim proizvodima, pune se u Madjarskoj a slike laba sam vidio:(
Koji je proizvodjac po tebi dobar?

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2009, 11:15:51 pre podne »
@Roni, ma nije to do micelara, izgleda da vecina proizvodjaca stavlja neki ****** dodatak koji to pravi... recimo, Whey Natural od The-a nema tu napuhanost, dok drugi isto od The-a imaju :( Zato sam ja na iskap odmah pio, izgleda da manje nadima a i lakse se popije.
Ako neko zna druge Milk&egg/Casein proizvode kod nas - i mene interesuje.


Evo vam jedan link.
http://forums.johnstonefitness.com/showthread.php?t=37770
inace ukucajte casein and cancer na googlu videcete da svi pisu o tome.
Daj molim te, prvo pogledaj gde su svi ti linkovi na PRVOj strani, dovoljno mi govori o verodostojnosti..
Da ne pominjem da svi imaju linkove ka sojinim prozivodima ;)
Gde je taj Wiki text u kome to pishe??

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2009, 02:04:04 posle podne »
http://en.wikipedia.org/wiki/Carcinogen
Citaj Carcinogens in prepared food tu ces naci.

Dr. T. Colin Campbell argues in The China Study that the milk protein casein, found in milk and many prepared foods, is also a carcinogen.[10] However, independent studies report that casein and other milk proteins protect against cancer.

Spartak

  • Gost
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2009, 03:19:35 posle podne »
e pa svasta se moze procitat :)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #11 poslato: Avgust 17, 2009, 03:58:05 posle podne »
Malo malo pa naidjem na neki intervju sa nekim cikicom ili bakicom od 100leta,pa ih pitaju za recept kako toliko leta???
a oni --sir,mleko jogurt[i da ne kazem kajmak]..tako daaaaa...  ;)   ;)   ;D

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #12 poslato: Avgust 17, 2009, 04:54:14 posle podne »
wiki je u poredjenju sa britaniccom imao jedan podatak tačniji.
na primer: na wikipediji je bilo 5 netačnih, a na britanicci 6.

pročitao sam članak na wikipediji. tamo se pomenuta rečenica nalazi u odeljku "Carcinogens in prepared food". veoma lako se može zaključiti da je autor želeo da napiše: protein kazein, koji se nalazi u mleku, a nalazi se i u obrađenoj hrani, može da bude kancerogen. sa akcentom da je kancerogen kada se nalazi u obrađenoj hrani, pa dolazi u kontakt sa drugim hemijskim jedinjenjima.

na stranici: http://en.wikipedia.org/wiki/Casein#Controversies
nema ni reči o tome.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #13 poslato: Avgust 18, 2009, 07:21:01 pre podne »
alexandar je u pravu i onaj ko ima i malo materije sive zvane mozak u glavi moze da shvati poantu stvari tj na prethodnoj strani je i dejo vrlo jednostavno objasnio sustinu problema kojeg u stvari i nema
naravno da ni jedan prozivod iz ove oblasti nije kancorogen i naravno da cassein nije tako da prica o tome gubi svaki smisao i veoma je glupo ali veoma je glupo pricati takve gluposti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: caseinat na nasem trzistu
« Odgovor #14 poslato: Avgust 18, 2009, 07:26:04 pre podne »
Citat
recimo, Whey Natural od The-a nema tu napuhanost, dok drugi isto od The-a imaju

vidis
ovo je odlican primer da svako reaguje durgacije jer ti recimo reagujes tako na THE whey koji ima vestacki zalsadjivac dok sirovu matreiju mozes da pijes tj ja neznam nikoga da mi se zalio da ima naduvanost stomaka od whey koncetrta bilo koje vrste i ne samo THE
ali kao sto rekoh ti verovatno imas rekaciju na vestacki zaladjivac a ne na koncetrat surtuke ;) ;)