Septembar 20, 2024, 10:34:23 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Nedoumica u vezi ishrane za masu...  (Pročitano 2435 puta)

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Nedoumica u vezi ishrane za masu...
« poslato: Avgust 10, 2009, 04:18:35 posle podne »
Pozz. svima, ja sam novi clan ovog foruma i imam par pitanja koja nikako nisam uspeo sam da prokljuvim zato sto jedni zagovaraju jednu, drugi drugu, a verovatno ima i onih trecih koji imaju svoje vidjenje stvari... Da ne duzim vise, problem je sledeci:

Trenutno se radi nabacivanje mase i ja zelim da ta masa bude sto kvalitetnija kako sledece godine ne bih imao previse posla oko definisanja. Problem je taj sto jedni zagovaraju koriscenje UH samo u trenucima insulinske osetljivosti, znaci za dorucak, u pwm i obrok odmah nakon pwm u kolicini oko 3gr. po kg, a u ostalim obrocima protein+masti i u dane ne treniranja UH samo u dorucku, a u ostalim obrocima se malo pojacaju masti. Drugi idu sa UH u svakom obroku sem pretposlednjeg i poslednjeg gde idu sa cistim proteinom ili protein+masti. Verovatno ima i onih koji idu drugacije i od ovoga napisanog, a moje pitanje je sta je od ove dve varijante bolje i zasto? Kasnije cu ispisati moj jelovnik, pa cete mi pomoci da ga sredim ukoliko ja nesto radim pogresno...

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nedoumica u vezi ishrane za masu...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2009, 04:34:41 posle podne »
Zaboravio sam napomenuti da se ovo pitanje odnosi na natural uslove treniranja  :)

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: Nedoumica u vezi ishrane za masu...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 10, 2009, 05:35:21 posle podne »
zavi si od coveka,zato se i misljenja razlikuju,ja naprimer ako imam uh u svakom obroku licim vrecu govana okrenutu naopako ,dok neko na masi ubija uh i ne zamasti se toliko.imas bildere(jay cutler)koji i dok je na predtakmicarskoj dijeti tamani uh....sve zavisi ali najbolje je da napises jelovnik i suplementaciji pa da ti neko od iskusnijih pomogne i naravno slike
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nedoumica u vezi ishrane za masu...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 10, 2009, 06:55:15 posle podne »
Jelovnik je sledeci...
Dorucak - 150-170gr. ovsene + 5 celih jaja
2-2 i po sata nakon toga -  200gr. junetine + 50-60gr. kostunjavo ili lanene semenke + salata sa malo maslinovog ulja
2-2 i po sata nakon toga - 200gr. skusa + 50-60gr. kostunjavo ili lanene semenke + salata sa malo maslinovog ulja
Sat vremena nakon toga trening, i neposredno pre treninga 10gr. bcaa
Nakon treninga u pwm idem 2 merice wheya, 60gr. dextroze, 5gr. kreatina, 5 gr. bcaa
Pola sata nakon toga - 200-250gr. junetine + 125gr pirinca
2 ipo-3 sata nakon toga - 200gr. skusa + salata sa malo maslinovog ulja
2-2 i po sata nakon toga - pola Ella sira
Tako radim u dane kada treniram, a u dane kada ne treniram, samo u dorucku idem sa 150-170gr. ovsene, a u toku dana sve isto samo bez pirinca, wheya i ostalog, samo u svakom obroku sem zadnja 2 idem sa kostunjavim ili lanenim semenkama oko 50gr. po obroku.
Jednom nedeljno, odnosno u nedelju menjam masti za kompex UH i tu umesto kostunjavog idem u svakom obroku sem poslednjeg sa oko 100gr. int. testenine ili pirinca, a tu bude i neki junk obrok ali ne preterujem sa junkom.
I tako svaki dan... Visok sam 183-184cm, imam trenutno 81kg bez mnogo viska. Cilj je nabaciti sto kvalitetniju masu do kraja maja, pa opet defka preko leta, mozda i neko takmicenje u Klasiku, zavisi da li se spremim kako valja...
Pozz!!!

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nedoumica u vezi ishrane za masu...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 11, 2009, 02:45:41 posle podne »
Niko???  ???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nedoumica u vezi ishrane za masu...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2009, 03:31:03 posle podne »
ishrana ti je sasvim ok i tu nema reci oko toga
razvoj situacije moras ti da pazis tj ukoliko se ne napreduje zeljenim tokom onda moras nesto da menjas,a menjati ces tako da ces onda da povecas unos BELANCEVINA a ne UH.
nemoras da se optrecivas oko toga kada je insulinska osteljivost dobra,kada ti ttreba da uneeses itd jer ako je ovo tvoja slika na avataru onda kapiram da si cisti mezomorf,sto opet znaci kako ti neko rece gore da se ti Uh nemas razloga bojati,cak sto vise,oni su ti priajtelj
ali
probaj ovako kako si zacrtao,cini se sasvim ok i kao sto rekoh ukoliko ne bude npr za 3 nedlje nekih pomaka-vreme je da se menja nesto

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nedoumica u vezi ishrane za masu...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 11, 2009, 04:00:39 posle podne »
Jeste, ja sam na slici u avataru i nisam bas cisti mezomorf, recimo 85% mezomorf, 15%endomorf po nekoj mojoj proceni... Za sada napredujem i to jako dobro, nego sam ja uvek otvoren za nova saznanja  :) Hvala puno na savetu, praticu dalje situaciju, pa ukoliko dodje do zastoja, pojacacu proteine...