Jul 06, 2024, 04:50:25 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje u vezi snage i explozivnosti(za VLADARA prvenstveno)  (Pročitano 1449 puta)

Van mreže Andrei

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Pitanje u vezi snage i explozivnosti(za VLADARA prvenstveno)
« poslato: Avgust 19, 2009, 06:41:37 posle podne »
Pozdrav svima za pocetak....
Zamolio bih VLADARA(posto sam primetio da ima iskustva sa borilackim vestinama) ili nekoga ko poseduje znanje o treinzima sa tegovima za snagu i eksplozivnost,ako moze da mi pomogne...
Treniram kickbox tri puta nedeljno..
ponedeljak,sreda i subota...
Da li bi mogao neko da mi napise(ili ako vec ima da postavi) trening u teretani koji bi mi pomogao u napretku u vezi sa snagom i eksplozivnoscu....

Searchovao sam 100 puta preko googla i nisam nista konkretno nasao,tako da bih zamolio nekoga ako ima vremena da se pozabavi sa time i da mi napise konkretne vezbe,kojim danima,ponavljanja i ostalo..
Verujem da ima jos ljudi kojima bi to trebalo....
Hvala unapred,pozdrav....

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pitanje u vezi snage i explozivnosti(za VLADARA prvenstveno)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2009, 04:05:44 posle podne »
Nijesam trenirao ljude Tvog profila, ali da sam na Tvom mjestu razmislio bih o tri treninga nedjeljno, fullbody sa razlicitim parametrima po pitanju vjezbi, broja serija i ponavljanja.

Recimo u Tvom rasporedu.

Utorak:
5/7 vjezbi u po 5 serija u opsegu 5/8 ponavljanja.

Cetvrtak>
5/7 vjezbi u po 3 serije 12/15 ponavljanja

Nedjelja>
5/7 vjezbi u po 4 serije 8/10 ponavljanja

Vjezbe bih iz dana u dan mjenjao, ali bih koristio i slobodno opterecenje i bazicne vjezbe (razne vrste cucnja, deadlifta, izbacaja, potiske za ramena, benc press...) i masine, ali i SAJLE! Vrlo dobra opcija koja gotovo da simulira slobodno opterecenje, a opet tenziju drzi konstantnom - ljudi koji treniraju borilacke sportove itekako imaju koristi i od njih.

Naravno jedan te isti trening nije ono sto ce ti u beskonacnosti donositi rezultate. Tako da bi trebao da izucis principe periodizacije u treningu.

Ono sto smatram vrlo korisnim za sportiste tvog profila je nesto sto samoproklamovani treneri sampiona nikako ne mogu da progutaju, a to su gigantski setovi. Istovremno radis i anaerobni trening i pojacavas aerobne mogucnosti. Po meni opcija jako dobra za Tvoj sport.

Trening od 3 puta nedjeljno u kick box sali je prilicno rekreativan, to je sport gdje moras da ulozis vise od toga, takodje ukoliko ukljucis intezivne treninge u gymu sa intezivnim treninzima na kickboxu, a pri tom ne odradis maximum u: PREHRANI CVRSTOM HRANOM, SAPLEMENTACIJI I ODMORU, apsolutno sam siguran da gubis vrijeme!

Ima tu jos mnogo toga, od toga da se na pravi nacin pripremis za trening, na pravi nacin da izadjes iz treninga, odardis faze razgibavanja, istezanja, poneku masazu nedjeljno... etc etc... ali evo posto imam veliki manjak vremena, neka kolege dodaju, prokomentarisu temu pa ces nadam se i dobiti neku bazu sta i kako raditi, a na tebi je da se edukujes i sam se izboris za znanje, jer ti je to jedini nacin da dodjes do pravih rezultata, ne postoji protol koji ces pokupiti na netu, ili koji ces nekome platiti a koji ce u nedogled davati rezultate, zato ulozi svoje vrijeme u svoju edukaciju.

Pozdrav,
V.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Andrei

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Pitanje u vezi snage i explozivnosti(za VLADARA prvenstveno)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2009, 02:48:19 posle podne »
Hvala puno,korisni saveti stvarno...