Septembar 27, 2024, 04:18:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!  (Pročitano 4264 puta)

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« poslato: Jul 31, 2009, 09:48:26 posle podne »
Nađa Higl je napravila senzacionalan uspeh na Svetskom prvenstvu u Rimu i osvojila je zlato u uzbudljivoj trci na 200 metara prsno vremenom 2:21,62! Samo nekoliko minuta kasnije Milorad Čavić je postavio novi svetski rekord u disciplini 100 metara delfin i to u polfinalu vremenom 50,01 sekundi!

Plivačica iz Srbije je 150 metara jurila Kanađanku Anamej Pirs, koja je imala više od sekunde prednosti ispred svetskog rekorda na poslednjem okretu. Međutim, Nađa je tada krenula u fantastičan finiš i uspela da trijumfuje i napravi najveće iznenađenje na takmičenju. Pirsova je osvojila srebro vremenom 2:21,84, dok je treća bila Austrijanka Mirna Jukić 2:21,97.
 
Kada je Nađa počela da pristiže Pirsovu najavila je bronzu, a kada je prestigla svetsku rekorderku i dodirnula pločicu ni sama nije mogla da veruje da je završila kao prva i osvojila drugo zlato za Srbiju na ovom SP.
"Samo sam želela da isplivam svoje najbolje vreme. U mojoj glavi je bilo zacrtano samo to i samo o tome sam razmišljala. Iznenađena sam, priznajem da nisam očekivala ovakav uspeh", izjavila je mlada Pančevka.

 
Posle najuzbudljivije trke dana u bazen su krenuli plivači u disciplini 100 metara delfin. Majkl Felps je u prvom polufinalu osvojio prvo mesto vremenom posle čega je došao red na Milorada Čavića. Najbolji srpski plivač je srušio svetski rekord za čak 21 stotinku i postavio veliki zadatak svim svojim kolegama briljantnom trkom posle koje ga samo jedna stotinka deli od magičnih 50,00! Ovoga puta Felps nije bio ni blizu te jedne stotinke - njegovo vreme je bilo 50,48.
Čavić će napasti svoje drugo zlato u Rimu u novom okršaju sa američkim plivačem u subotu. Večernji deo programa počinjeu  18 časova, a 100 m delfin je peta disciplina po redu.
Ivan Lenđer je plivao sa Čavićem u polufinalu, postavio je novi lični rekord sa 51,32, ali čak ni to nije bilo dovoljno sjajnom 19-godišnjaku da se nađe među najboljih osam, jer je "ulaz" bio na neverovatnih 51,07!

Čavić: Mogu još bolje, još mi ne ulazi u glavu da je Nađa prva
Čavić je posle trke rekao da bi sutra u finalnoj trci mogao da pliva još bolje.
"Dobro sam se pripremio za ovaj šampionat. Verujem da sutra mogu da isplivam još bolje vreme. Znao sam da danas moram da budem mnogo bolji nego u kvalifikacijama. Ispostavilo se da će to biti svetski rekord, ali nisam u euforiji. Spremno čekam sutrašnje finale i okršaj sa Felpsom" izjavio je Čavić.
Čavić je bio oduševljen kada je čuo da je Nađa Higl trijumfovala na 200 metara prsno.
"Moj tim je zaista sjajan i radimo odlično. Trudimo se da dostojno reprezentujemo Srbiju. Međutim, u ovom trenutku ne može da mi uđe u glavu da je Nađa postala svetski prvak. To je zaista fantastično, to je fenomenalan uspeh", rekao je Ccavić.

preuzeto sa http://www.blic.rs/

 :)  :)  :)  :)  :)   :)  :)  :)  :)  :)   :)  :)  :)  :)  :)
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2009, 11:33:56 posle podne »
Ja jos ne mogu da verujem sta je Nadja uradila. Bravo devojko  ;) ;) ;) ;) ;)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2009, 12:12:04 pre podne »
nadja me bas prijatno iznenadila..ali isto tako, milorad je odrao :D cekamo i to zlato protiv felpsa i <50sec..bez fotofinisa
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2009, 12:33:07 pre podne »
FENOMANALNI SU,SJAJNII..SVAKA IM CAST!
RESPECT!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 01, 2009, 07:49:52 pre podne »
nadja me bas prijatno iznenadila..ali isto tako, milorad je odrao :D cekamo i to zlato protiv felpsa i <50sec..bez fotofinisa

kada danas cavic prasinja da opere onog debila???....da im ga zabijemo na crveno slovo majke im ga nabijem americke!!!!!!!

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #7 poslato: Avgust 01, 2009, 06:35:40 posle podne »

kada danas cavic prasinja da opere onog debila???....da im ga zabijemo na crveno slovo majke im ga nabijem americke!!!!!!!

Pedja, svaka rec ti je zlatna.....
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #8 poslato: Avgust 01, 2009, 07:36:43 posle podne »
Gde mogu da se nabave ti "nevidljivi" steroidi koji "strucnjaci iz "FINA"ne prepoznaju?" PU! m***** i* j****!

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #9 poslato: Avgust 01, 2009, 11:24:31 posle podne »
Milorad Cavic je osvojio srebrnu medalju, a vaterpolisti zlatnu. Gledao sam i jedno i drugo i sav sam mokar. U Rimu smo osvojili 4 medalje (3 zlata i srebro). To znaci da smo sada samo u vodenim sportovima uzeli vise nego prosle godine na Olimpijskim igrama. Kako ce tek biti kada prorade Lendjer, Siladji i Najdanovska.

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2009, 02:02:52 pre podne »
Svake godine se menaj sport u kome nesto uradimo - vishe mi lici na petljanje nego na sport vec duze vreme ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #11 poslato: Avgust 02, 2009, 08:36:13 pre podne »
ma jebes petaljnje..toga uvek bilo i biti ce..
a jucer sam u malo razbio tv...

joooojjjj cavke......pa poderao ih je covek...i sta mu bi na kraju.........ufffffffffffff

klasican sindrom

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #12 poslato: Avgust 02, 2009, 07:18:13 posle podne »
vaterpolisti.. svaka im cast , jeste da je bilo kidanje zivaca ali su se tu pokazali bolji...
a Cavke jbg , ocigledno je da ima te neke  probleme sa finishom ... mozda zato sto je Felps u bazenu ;D  ;D ;D

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #13 poslato: Avgust 02, 2009, 08:23:56 posle podne »
To je Felps cuvao malo weeda i zagadio vazduh pa je Cavic odlutao :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Nađa Higl svetska šampionka, Milorad Čavić svetski rekorder!
« Odgovor #14 poslato: Avgust 02, 2009, 09:03:28 posle podne »
mozda bi i Cavic trebao da uzme malo tog weeda koji uzima Phelps...  u tome je poenta price... ;)