Jul 04, 2024, 08:50:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Vas sistem treninga...?  (Pročitano 4653 puta)

Van mreže Nikola ifbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
Vas sistem treninga...?
« poslato: April 30, 2008, 05:15:18 posle podne »
Pa kom sistemu trenirate ako nije tajna....?Zapocinjem ovu temu kako bi novi clanovi i pocetnici u body buildingu mogli na jednom mestu da vide kako treniraju iskusni :)
Ako si bilder, onda budi bilder, treniraj kao bilder i hrani se kao bilder tokom cele godine.

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2008, 05:27:53 posle podne »
2 pa 1 3 pa 1....

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2008, 05:44:55 posle podne »
2 pa 1 3 pa 1....

2 U 1,3 U 1 ;D ;D ;D lol..
Pa ima ona tema sto sam je postavila,ima 26 razlicitih nacina na koje se moze trenirati..i koji se mogu kombinovati medju sobom...
Svako treba sebi da nadje sta mu odg.

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2008, 07:09:14 posle podne »
3 pa 1 ,2 pa 1
Jedi Master

Van mreže Bertil Foxxx

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2008, 07:34:56 posle podne »
2 pa 1 pa opet 2 pa 2 odmor...ne ide da treniram vikendom :))))

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2008, 01:34:16 pre podne »
6 pa 1.....ili.....5 pa 2

Van mreže hazard

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
  • Ohrid - Makedonija...
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2008, 09:58:51 pre podne »
1. teretana
2. HIIT
3. teretana
4. HIIT
5. teretana
6. HIIT
7. OFF DAY :D
Don't talk to me.. I'm dieting..
Ohrid - Makedonija

Van mreže ilijabogdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
  • GURAJ NAPRED I NEOSVRCI SE ZA SOBOM
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2008, 01:29:29 pre podne »
forsirana ponavljanja ili negativi ili trening za MAKSIMIZIRANJE SNAGE to su mi tri omiljena sistema treninga
LIVE FREE OR DIE HARD

Van mreže dado008

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2009, 04:11:44 posle podne »
Prvo da se predstavim, zovem se Damir i treniram 4 godine...Sto se tice sistema treninga sve zavisi, trenutno sam poceo sa "svojim" starim ,dobrim provjerenim treningom, bar kad sam ja u pitanju..Treniram dva dana, pa jedan odmorim, pa jedan treniram, pa jedan odmorim... Bazirano je vecinom na osnovnim vjezbama, prvi dan odradim PRSA I JEDAN DIO RAMENA + BICEPS, drugi dan odradim samo noge, pa odmorim i onda odradim ledja + prednje rame + triceps...Znaci  sve je bazirano na osnovnim vjezbama..Primjer: za prsa odradim 3-4 vjezbe, za ledja odradim 4 vjezbe, za ruke odradim, 2-3 vjezbe, i za ramena sve ukupno odradim 4 vjezbe ( iako sam ramena razdvojio kao sto je vec navedeno ) .Program bih preporucio svakom da proba, naravno iskusnijim i onima kojima odgovara, odlican je za masu a i za snagu.. jedna misicna grupa se ponavlja svakih 5 dana sto daje dovoljno vremena za odmor i oporavak.. U nastavku cu detaljnije opisati jedan moj dan treniranja.. Za prsa odradim potisak na ravnoj klupi sa sipkom, potisak na kosoj klupi sa bucicama, potisak sa sipkom na kontrakosoj klupi..Naravno tu vrsim razne varijacije, nekad bucica nekad sipka...za srednje rame odradim letenje , a za zadnje rame odradim letenje u pretklonu(dizanje u stranu) a za biceps stojeci sa sipkom i jednorucni na scotu:) i nekad jos ubacim seriju dvije cekica. ukupno na treningu odradim jedno 6-7 vjezbi... iako se cini dugo ,svaki trening odradim maximum 1h i 45min...
Sto se nogu tice, odradim nezamjenjivi cucanj, presu, i odvajanje sa ravnim nogama( odlicno za zadnju lozu) + list...iako odradim samo 3-4 vjezbe na treningu nogu, jako se umorim, pogotovo poslije cucnja..za ledja odradim ,obavezno hiperextanziju kao zagrijavanje, onda odradim mrtvo dizanje, veslanje sa dvorucnim tegom, zgibovi na vratilu (naprijed), i dodam jos jednu vjezbu,usko povlacenje na latu...naravnu i tu vrsim razne varijacije, npr.kad ne radim veslanje sa dvorucnim tegom , radim veslanje na donjem koturu, kad ne radim usko povlacenje na latu,radim motorku itd itd .. Za prednje rame odradim potisak ispred glave sa sipkom, i tu su varijacije, potisak sa bucicama, arnoldov potisak.., a za triceps , potisak sa cela i potisak na lat masini...Novi sam kolacic , i nadam se da mi nece te zamjeriti ovu moju opsirnost...   P.S  moji favorite treninzi su , ovaj vec navedeni, onda dva jedan tri jedan,i dva jedan :) 

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2009, 08:18:51 posle podne »
2 pa 1 pa opet 2 pa 2 odmor...ne ide da treniram vikendom :))))
Isto...

Kod osnovnih vezbi nakarikam sto vecu kilazu, ne idem skoro nikad na vise od 8 ponavljanja. Dosta obracam paznju na negativna ponavljanja i gledam da mi ne traje trening predugo. Znaci kratak intenzitivan trening po uzioru na Doriana Jejtsa! Kardio, dzak dok mogu da stojim :)

Van mreže Bertil Foxxx

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 10, 2009, 03:58:59 pre podne »
ma nekomplikujem stvari kad je trening u pitanju! radim osnovne vezbe ... cucanj, bench, mrtvo, potiske, dvorucne pregibe, jednorucne, letenje, veslanje... sve zavisi koliko ponavljanja i koliko serija ... uglavnom idem instiktivno ... ali ovo je osnova! jedna misicna grupa se ponavlja svakih 7 dana da bih se potpuno oporavio... ovo je nesto sto meni radi ... nadam se da ce pomoci onima koji tek pocinju da vezbaju. Pozdrav

Van mreže Ironman

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Vas sistem treninga...?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 13, 2009, 12:35:56 pre podne »
Prvo da se predstavim, zovem se Damir i treniram 4 godine...Sto se tice sistema treninga sve zavisi, trenutno sam poceo sa "svojim" starim ,dobrim provjerenim treningom, bar kad sam ja u pitanju..Treniram dva dana, pa jedan odmorim, pa jedan treniram, pa jedan odmorim... Bazirano je vecinom na osnovnim vjezbama, prvi dan odradim PRSA I JEDAN DIO RAMENA + BICEPS, drugi dan odradim samo noge, pa odmorim i onda odradim ledja + prednje rame + triceps...Znaci  sve je bazirano na osnovnim vjezbama..Primjer: za prsa odradim 3-4 vjezbe, za ledja odradim 4 vjezbe, za ruke odradim, 2-3 vjezbe, i za ramena sve ukupno odradim 4 vjezbe ( iako sam ramena razdvojio kao sto je vec navedeno ) .Program bih preporucio svakom da proba, naravno iskusnijim i onima kojima odgovara, odlican je za masu a i za snagu.. jedna misicna grupa se ponavlja svakih 5 dana sto daje dovoljno vremena za odmor i oporavak.. U nastavku cu detaljnije opisati jedan moj dan treniranja.. Za prsa odradim potisak na ravnoj klupi sa sipkom, potisak na kosoj klupi sa bucicama, potisak sa sipkom na kontrakosoj klupi..Naravno tu vrsim razne varijacije, nekad bucica nekad sipka...za srednje rame odradim letenje , a za zadnje rame odradim letenje u pretklonu(dizanje u stranu) a za biceps stojeci sa sipkom i jednorucni na scotu:) i nekad jos ubacim seriju dvije cekica. ukupno na treningu odradim jedno 6-7 vjezbi... iako se cini dugo ,svaki trening odradim maximum 1h i 45min...
Sto se nogu tice, odradim nezamjenjivi cucanj, presu, i odvajanje sa ravnim nogama( odlicno za zadnju lozu) + list...iako odradim samo 3-4 vjezbe na treningu nogu, jako se umorim, pogotovo poslije cucnja..za ledja odradim ,obavezno hiperextanziju kao zagrijavanje, onda odradim mrtvo dizanje, veslanje sa dvorucnim tegom, zgibovi na vratilu (naprijed), i dodam jos jednu vjezbu,usko povlacenje na latu...naravnu i tu vrsim razne varijacije, npr.kad ne radim veslanje sa dvorucnim tegom , radim veslanje na donjem koturu, kad ne radim usko povlacenje na latu,radim motorku itd itd .. Za prednje rame odradim potisak ispred glave sa sipkom, i tu su varijacije, potisak sa bucicama, arnoldov potisak.., a za triceps , potisak sa cela i potisak na lat masini...Novi sam kolacic , i nadam se da mi nece te zamjeriti ovu moju opsirnost...   P.S  moji favorite treninzi su , ovaj vec navedeni, onda dva jedan tri jedan,i dva jedan :) 



Msm da ne bi trebalo razdvajati prednje i srednje rame  u dva treninga jer je neizbezno da kada se radi srednje delimicno radi i prednje koliko god da neko dobro radi npr. letenje neizbezno je da radi i prednje rame a vec si ga radio pre toga i jos kod grudi dosta radi prednje tako da msm da moze doci do blage pretreniranosti prednjeg ramena ... u svakom slucaju trening nije los izuzev toga..pozz sve najbolje...