Septembar 20, 2024, 12:36:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: vezbe potiska i privlacenja  (Pročitano 4189 puta)

Van mreže lexus

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
vezbe potiska i privlacenja
« poslato: Avgust 23, 2009, 06:20:40 posle podne »
-pozdrav svima @forum x3m,

Pokusavajuci da sastavim odgovarajuci program treninga sa tegovima, naisao sam na jedan koji se bazira na podeli misicnih grupa na misice privlacenja i misice koji se aktiviraju potiskom.U prvu grupu spadaju vezbe za biceps i ledja ( tegovi se privlace ka telu ) a u drugu grupu su vezbe za ramena, triceps i grudi ( tegovi se guraju od tela ).E sad, meni kao pocetniku i laiku deluje sasvim logicno jer prilikom vezbanja, recimo ramena ( vezba sa bucicama ) aktiviraju se misici ramena i triceps, bench takodje aktivira grudi i triceps...sa druge strane vezbanjem zgibova aktivira se grupa misica "privlacenje" ledja i biceps.Noge i trbusnjaci spadaju u trecu grupu.Kod mene to izgleda ovako:

pon.-vezbe potiska ( triceps i grudi ) ili ( triceps i ramena )
sre.-trbusnjaci i noge
pet.-vezbe privlacenja ( biceps i ledja )

S tim sto jedne nedelje ponedeljkom vezbam trceps-grudi a sledece put triceps ramena, posto nemam snage da kvalitetno izguram celu kombinaciju triceps-grudi-ramena,
Kako vam se cini ova kombinacija, neke primedbe, mane...ili mozda skroz pogresan pristup?

Svako dobro, pozdrav

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #1 poslato: Avgust 23, 2009, 07:51:32 posle podne »
Znaš kako kažu...svaki program je dobar ako daje rezultate!
Probaj pa ćeš videti...kao što ćeš probati još mnogo mnogo varijanti u budućnosti...
Generalno,problem kod ovoga što si predložio može da bude taj što posle treninga leđa,biceps će ti toliko biti umoran da nećeš moći da ga odradiš kako treba...
I ako već budeš  probao,nadam se da stvarno ne misliš da radiš biceps pre leđa...Uvek ide prvo veća mišićna partija...

Van mreže lexus

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #2 poslato: Avgust 23, 2009, 11:25:26 posle podne »
-hvla na savetu, citajuci forum....ipak menjam program
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2009, 11:33:37 posle podne lexus »

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #3 poslato: Avgust 24, 2009, 12:09:26 posle podne »
pa onda ti dodje svako dvije sedmice da radis prsa i ramena. Po meni to nevalja - malo.

A kad odradis u jednom treningu prsa - triceps - i rame, to uopste nije toliko naporan trening.
Ja trenutno radim ovako: prsa - triceps - srednje rame , butine - listovi, ledja - biceps - zadnje rame.

S obzirom da u radu prsa dosta ucestvuje i triceps i prednje rame..tebi je nakon prsa dovoljno sa 5-6-7 serija da dovrsis triceps
a u jedno 5-6 serija da razvalis srednje rame, i nek si za prsa uradio 14-16 serija, to opet nije puno.
Meni trening ne prelazi sat vremena.

Isti je slicaj i sa ledjim..s obziromd a se vzjezbama za ledja pogodi dosta zadnje rame i biceps, dovoljno ti je jos po par serija da ih dovrsis nakon ledja...i gotovo.

Ja sam dosta napredovao s ovakvim treningom, MENI odgovara. Ti ako hoces pokusaj, ali mislim de neces pogrijesiti.

Bolje nego da svako 14 dana radis prsa i ramena ;)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže lexus

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2009, 01:12:17 posle podne »
-hvala na odgovoru, 6 meseci sam trenirao po navedenom programu, a sad prelazim na sistem ruke-noge-odmor-ledja-ramena-grudi-odmor, koliko sam shvatio povremeno su potrebne izmene programa, pogotovo pocetnicima, kako bi pronasli odgovarajuci.
-imam jos jedno pitanje u vezi treninga ruku, da li raditi  seriju tricepsa pa seriju bicepsa ili izgurati jedan do kraja pa preci na drugi?

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #5 poslato: Avgust 25, 2009, 07:01:15 posle podne »
u tom programu mi se ne svidja sto su ti prsa iza ramena. Pogotovo ako ces raditi i potiske premoriti ces prednje rame koje dosta ucestvuje u potiscima za prsa.. Neznam koliko ti je to dobro. Ja sam isto tu gresku pravio, pa sam se bacio u nazadak i u masi ramena i u snazi na potiscima jer sam previse izmorio prednje rame. I pri najlaksoj kilazi na potiscima sam osjecao nenormalan umor u ramenima (pogotovo na bench-evima) da sm bi izgubio volju za treningom, dok nisam malo analizirao, i shvatio gdje grijesim.

Sto se ruka tice najbolje razvaliti prvo jednu partiju pa drugu, ili raditi u superserijama biceps-triceps.

Ja sam 2-3 puta tako uradio kako si ti naveo, eto cisto malo da mi bude interesantnije i da isprobam..ali bolje je razvaliti prvo jedan misic pa drugi, pa mijenjaj s kojim ces poceti.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže lexus

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2009, 01:20:02 pre podne »
-hmm....mozda da radim ruke-noge-odmor-grudi-ledja-ramena-odmor, kako bih napravio dan pauze izmedju grudi i ramena?
-ne znam kako da iskombinujem a da se misici adekvatno oporave, zeleo bih za pocetak, neki solidan program dok malo ne ojacam, a kasnije cu eksperimentisati

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2009, 10:15:39 pre podne »
pa zasto ne bi prsa-ledja pauza noge -ramena - ruke, ili zasto ne ubacis biceps i triceps uz ledja i prsa... i mora li bas biti 5 puta sedmicno...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže lexus

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2009, 12:51:30 posle podne »
-ne mora 5 X sedmicno, ali ako vec imam mogucnosti kontam da je bolje da razdvojim misicne grupe
-krenuo sam sa programom koji si preporucio, pa opte kroz 6 meseci menjam
pozdrav

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2009, 01:01:56 posle podne »
pa dobro imam i ja mogucnost da treniram svaki dan..ali to ne znaci dda je i dobro i efikasno.
Mislim da je 4 puta sedmicno sasvim dovoljno. Meni je samo zao sto nisam odma u pocetku to znao..pa sam isao na ono vise = bolje.
Na koji moj prijedlog si tacno mislio..
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže lexus

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2009, 01:45:33 posle podne »
pa zasto ne bi prsa-ledja pauza noge -ramena - ruke, ili zasto ne ubacis biceps i triceps uz ledja i prsa... i mora li bas biti 5 puta sedmicno...

-prsa-ledja-pauza-noge-ramena-ruke-pauza ( na ovaj sam mislio )
-znam da ne valja svaki dan trening, radicu 5X nedeljno a kardio ne radim za sada
-od suplementacije koristim whey,cee,dex posle treninga,glutamin,pivski kvasac(prvenstveno zbog komleksa b vitamina) i soya izolat ( pre treninga )

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2009, 02:18:17 posle podne »
bolje ti uzmi b-kompleks od galenike (biviplex) nego pivski kvasac...nije skup a postedit ce ''stomacinu'' :)

suplementacija dobra..ali me malo iznenadio izolat od soje...al ok.

sad samo navali ;)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže lexus

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: vezbe potiska i privlacenja
« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2009, 03:21:58 posle podne »
-umesto pivskog kvasca cu uzeti neki komplex vitamina i minerala
-a sto se tice soje, bilo je dosta rasprava na tu temu, prema mojim saznanjima jedna mala kasika dnevno nije mnogo, pre treninga mada znam da je izolat whey-a ili bcaa mnogo bolji izbor ali cena ovoga puta ima presudan uticaj
-trening cepam narednih 6 meseci, pa ubacim neke izmene dopune.... ;)