Septembar 20, 2024, 12:39:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pauza  (Pročitano 8410 puta)

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Pauza
« Odgovor #15 poslato: Jul 18, 2009, 02:27:52 posle podne »
Zasto bi uzimali whey i onda ga usporavali kada ima izvora sporih proteina? ???

e jbg sad..

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pauza
« Odgovor #16 poslato: Jul 18, 2009, 02:33:37 posle podne »
Zasto bi uzimali whey i onda ga usporavali kada ima izvora sporih proteina? ???

  Pa zato sto pomislis da ti se vise isplati da usporavas whey nego da kupis neki blend od 4-5 hiljada,a ovako dzabe komplikujes i ne dobijas isti rezultat...i na kraju bilo kakvo smutljavanje na primer wheya,ovsenih i maslinovog ulja i nekih vockica na primer visnjica ili jagodica bez blendera nista...Tako da blender na more ;D

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Pauza
« Odgovor #17 poslato: Jul 18, 2009, 02:57:47 posle podne »
najlakse ce mu biti da iskulira..kao kad se telo na keto navikne na masnoce, pa preseces varijacijama par nedelja, pa opet keto..niko nikad ne varira sa proteinima, sto je podjenako vazno.
jednostavno tvoje telo posle nekog vremena nece tako efikasno trositi proteine. i nikakvim mastima neces znacajno usporiti whey, ode on kroz sistem za sat vremena, sto nisi iskoristio..pa znas gde ce zavrsiti.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže losmi88

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pauza
« Odgovor #18 poslato: Jul 18, 2009, 03:12:59 posle podne »
whey radi posao ako mu dadas kasiku maslinovog...tako da np

??

Ako sam ja tebe dobro shvatila whey funkcionira jedino ako mu dodaš maslinovo ulje?
Molim te, pojasni taj tvoj stav. Što je whey neki šljaker na baušteli koji jedino funkcionira ako je podmazan? :)

Nisi ga dobro razumela, rekao je da moze da posluzi kao zamena za obrok ako mu se doda maslinovo.

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Pauza
« Odgovor #19 poslato: Jul 18, 2009, 03:13:11 posle podne »
Zasto bi uzimali whey i onda ga usporavali kada ima izvora sporih proteina? ???

naravno da ima boljih izvora proteina...ako su dostupni...

covek ce biti na moru i ne zeli da se opterecuje pazljivo isplaniranom ishranom...a whey + maslinovo moze da posluzi kao zamena za obrok...naravno da nije idealno...idelan bi bio blend od nekoliko vrsta proteina,ili cak casein...ali posto nema ni jedno ni drugo a whey ima onda ne vidim razlog zasto ovolika rasprava...

najlakse ce mu biti da iskulira..kao kad se telo na keto navikne na masnoce, pa preseces varijacijama par nedelja, pa opet keto..niko nikad ne varira sa proteinima, sto je podjenako vazno.
jednostavno tvoje telo posle nekog vremena nece tako efikasno trositi proteine. i nikakvim mastima neces znacajno usporiti whey, ode on kroz sistem za sat vremena, sto nisi iskoristio..pa znas gde ce zavrsiti.


a slozicu se i sa ovim

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Pauza
« Odgovor #20 poslato: Jul 18, 2009, 04:02:57 posle podne »
Dobro narode..hvala puno, odlucio sam se za sok terapiju :) ...necu nositi nista, odmaracu pa kad se vratim back to the pain.


kad sam vec tu da vas pitam nesto....pijem glutamin oko 35-40g dnevno , treniram 5 puta nedeljno ( 3 dana pa dan pazue, pa 2 dana pa dan pazue) ....svaki trening mi je minimum 2.5 sata, nekad se oduzi i na 3( poslednjih pola sata je kardio uvek ) ......

zdravo se hranim , jedem kao tajfun :) ...znaci ishrana sredjena, treninzi......da li je ovih 40g gluta uz ishranu i odmor dovoljno da se ne pretreniram ?

Prija mi bas da se tako odvaljujem, majica mi se cedi posle treninga, ne vidi se origalna boja  :) ....ali ponekad pomislim jel previse ....da ne preteram.

Ovako ne osecam nikakav umor, svaki trening mi isti bude..odvaljivanje.

hvala

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pauza
« Odgovor #21 poslato: Jul 18, 2009, 04:07:41 posle podne »
 Trening sa tegovima treba da ti traje sat vremena

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Pauza
« Odgovor #22 poslato: Jul 18, 2009, 04:10:06 posle podne »
Trening sa tegovima treba da ti traje sat vremena

auu bre....zar nije to premalo, ne bi stigao nista da uradim, iovako nisu duge pauze

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pauza
« Odgovor #23 poslato: Jul 18, 2009, 04:14:10 posle podne »
 Koliko dugo treniras

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Pauza
« Odgovor #24 poslato: Jul 18, 2009, 04:20:39 posle podne »
Koliko dugo treniras



mislis oda kada sam poceo ? pa trenirao sam basket profi i isao u teretanu dugo ali bez ikakve suplementacije......ali napravio veeeliku pauzu posle toga od  par god zbog povrede i evo sad  ima 3 meseca tacno da sam ozbiljno poceo da treniram opet i sve isplanirao.
« Poslednja izmena: Jul 18, 2009, 04:25:01 posle podne King_Leonidas »

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pauza
« Odgovor #25 poslato: Jul 18, 2009, 05:48:02 posle podne »
 Trening ne bi trebalo da ti traje vise od sat vremena 4 puta nedeljno 1 dan grudi-ledja-ramena po tri razlicite vrste vezbi, tri serije za svaku vezbu do 15 ponavljanja po seriji i tako za svaku misicnu grupu.Drugi dan noge i ruke,za noge tri razlicite vrste vezbi po tri serije od po 15 ponavljanja,za ruke dve razlicite vrste vezbi za biceps i za triceps po tri serije ja radim za sada isto do 15 ponavljanja.Radis naizmenicno na primer grudi -ledja,odradis seriju grudi pa napravis pauzu minut pa radis ledja i tako dok sve ne zavrsis.Naravno ako ti je potrebna jos malo veca  pauza izmedju serija,posle odredjenog vremena ti je slobodno napravi.Na kraju radis ramena.Za noge nadam se da ti je jasno.Dva puta nedeljno vezbas sve misicne grupe pon,uto,pauza,cetvrtak,petak,pauza,pauza.Tako ja vezbam mislim da bi trebao i ti posto si imao veliku pauzu.
  Ako ima neko nesto da predlozi  i promeni da bi mu bio bolji i kvalitetniji trening neka kaze ;)

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Pauza
« Odgovor #26 poslato: Jul 19, 2009, 12:54:35 pre podne »
Radim po body-jevoj varijanti..( misliom da je on to pisao..hvala )..

jednu misicnu grupu po treningu.....5 treninga nedeljno..taman obuhvatis sve misicne grupe

1. ponedeljak grudi,
2.utorak noge
3.sreda ramena
4.cetvrtak pauza ( ponekad se desi da ubacim i trening cetvrtkom...dodatni kardio )
5.petak ledja
6.subota ruke
7.nedelja pauza...

dok sam radio 2  misicne grupe po treningu ranije, nisam mogao  da stignem da uradim sve a pogotovo da odradim dobar trening, tj...nemogu da kvalitetno odradim trening, ni ne umorim se....a pogoto se necu umoriti od 3 serije.

 Npr u ponedeljak sam radio za grudi 10 serija x 10 propadanja, pa bench 14 serija ( od 40 kg  do 120kg i unazad sa ponekim proskocima )  pa onda kosi bench 7-8 serija sa bucicama od 30 kg i jos sam uradio 2 vezbice od po 3 serije svaka....na kraju svakog treninga kardio 30-45 min kako kad, na traci.

kad bi radio tako po 3 serije 15 ak ponavljanja  3 vezbice, zavrsio bi trening za pola sata, ne bi se ni oznojio
« Poslednja izmena: Jul 19, 2009, 12:59:00 pre podne King_Leonidas »

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Pauza
« Odgovor #27 poslato: Jul 19, 2009, 01:03:28 pre podne »
mozes ti da odradis trening za 25 minuta pa da posle ne mozes da stojis na nogama...a to sto radis nikako nije dobro...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Pauza
« Odgovor #28 poslato: Jul 19, 2009, 01:06:08 pre podne »
mozes ti da odradis trening za 25 minuta pa da posle ne mozes da stojis na nogama...a to sto radis nikako nije dobro...

u kom smislu....da smanjim intezitet, jel sam ga preterao ?  al cudno je sto se ni ne umorim uopste, mogu tako ja bez problema, ne osecam umor, svaki trening sam odmoran za novo cepanje

lepo kazu...NO PAIN NO GAIN ;)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Pauza
« Odgovor #29 poslato: Jul 19, 2009, 01:20:59 pre podne »
treba obim treninga znatno da smanjis a da povecas intenzitet