Jul 07, 2024, 12:37:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Moj trening-korekcije i saveti  (Pročitano 3167 puta)

Van mreže Petar93

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Moj trening-korekcije i saveti
« poslato: Jul 12, 2009, 02:32:43 posle podne »
Cao drugari,zovem se Petar imam 15 godina,krenuo sam u teretanu pre 3 nedelje i radio sam po ovom programu:grudi-biceps,ledja-triceps,ramena-noge.....Sad treba mi da mi neko kaze da li negde gresim od vezbi sam radio:
ponedeljak-grudi:bench,kosi bench,propadanje(zeleo bih da ubacim nesto sa bucicama ali ne znam sta da izbacim)sve po 4 serije 8 ponavljanja,a propadanja 4 do otkaza.....
          -biceps:stojeci biceps pregib dvorucnom sipkom,naizmenicni i na skotovoj klupi isto 4 serije po 8 ponavljanja svaka vezba.....
sreda:-ledja:zgibovi-4 serije 7 ponavljanja,lat masina iza glave 4 serije 8 ponavljanja,testerisanje 4 serije 8 ponavljanja i ledjnu ekstenziju 5 serija 10 ponavljanja
        -triceps-ono na lat masini ne znam kako se zove ta vezba 4 serije 8 ponavljanja,potisak sa cela 4 serije 8 ponavljanja,sedeci potisak jednorucnim tegom 4 serije 8 ponavljanja
petak:-ramena:letenja sa bucicama,i ono na smit masini iza glave obe po 4 serije 8 ponavljanja
        -noge:noge do sada nisam radio ali bih hteo da pocnem posto sam relativno simetrican i krupan i gore i dole(177 cm,75 kg) noge imam genetski veoma jake ali ne znam sta bih trebao da radim za njih pa mi vi kazite i ja cu da krenem.....Unapred hvala
Pozdrav!

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2009, 02:44:52 posle podne »
Ono sto ja mogu da ti kazem je da radis celo telo jednakim intenzitetom! Nemoj da zakidas! A neko malo iskusniji ce ti rec dal je ovo puno za pocetnika ili ne... Ali treba da znas da je osnov ovog sporta ishrana, ako ti to nije na nekom zavidnom nivou nece ti biti ni rezultati! Pozdrav. :)

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #2 poslato: Jul 12, 2009, 02:49:17 posle podne »
pozdrav :) evo moje misljenje: odma odvoj ramena od nogu,drugo kod grudi ubaci staro dobro ravno razvlacenje :) i ne moras nista da izbacujes sasvim je ok 4 vezbe za grudi ,to radi jedno u 3 serije po 10 ponavljanja,za ramena nemas nista za prednje ni zadnje rame,a za noge radi za pocetak 3 vezbice,za prednju lozu na sut masini,za zadnju lozu,i onaj leg press,posle ubaci i cucanj, i radi jednu vezbu za listove. eto.pozz
Jedi Master

Van mreže Petar93

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #3 poslato: Jul 12, 2009, 03:05:34 posle podne »
ok hvala ti.A jel bi mogao neko iskusniji da kaze da li gresim tipa da radim manje vezbi za biceps ili vise i koliko serija i ponavljanja???i za sve ostalo ovo je samo primer

Van mreže Informer

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2009, 03:21:10 posle podne »
Kako nema nista za prednje,pa sta je potisak na smit masini?! Za ramena ubaci jos letenje u pretklonu za zadnje rame.

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #5 poslato: Jul 13, 2009, 01:29:14 pre podne »
Kako nema nista za prednje,pa sta je potisak na smit masini?! Za ramena ubaci jos letenje u pretklonu za zadnje rame.
ne! on je rekao smit iza glave ,citaj bolje..

@Petar 93
ok hvala ti.A jel bi mogao neko iskusniji da kaze da li gresim tipa da radim manje vezbi za biceps ili vise i koliko serija i ponavljanja???i za sve ostalo ovo je samo primer

brate to ti niko nece reci..koliko serija i ponavljanja..svakom drugacije odgovara , a takodje i svakom misicu odgovara drugaciji br.ponavljanja ..ali savet koji bi ti svako dao je da za pocetak ne preterujes..znaci kreni od manjeg pa ako mozes ubaci jos jednu seriju itd itd..
Jedi Master

Van mreže Informer

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2009, 01:49:08 pre podne »
Koliko ja znam potisak na smitu i iza i ispred glave najvise pogadjaju prednje rame...

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2009, 01:57:59 pre podne »
ti i dalje ne citas NJEGOV POST.rekao je smit IZA GLAVE a to pogadja najvise srednje rame ili da kazemo ramena generealno..zato treba da ubaci nesto za prednje rame.ili da izbaci recimo smit a radi one 3 vrste letenja.eto
Jedi Master

Van mreže Informer

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2009, 02:19:03 pre podne »
A ti ne citas moj post gde ja kazem da oba potiska na smitu najvise pogadjaju prednje rame,a ne zadnje i srednje! Tako da mu je jedan potisak sasvim dovoljan za prednje rame,koje dosta radi i kad se vezbaju grudi!

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #9 poslato: Jul 13, 2009, 05:15:21 pre podne »
ja stvarno moram da priznam da prvi put cujem da potisak IZA GLAVE najvise pogadja prednje rame (????????????) no,nema veze.izlozio sam neke moje ideje pa nek vidi kako ce..
Jedi Master

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #10 poslato: Jul 13, 2009, 12:18:27 posle podne »
A ti ne citas moj post gde ja kazem da oba potiska na smitu najvise pogadjaju prednje rame,a ne zadnje i srednje! Tako da mu je jedan potisak sasvim dovoljan za prednje rame,koje dosta radi i kad se vezbaju grudi!

Nisi u pravu. Potisak svaki inad glave pogadja veliki misic ramena tacnije srednji. Za pocetak ne mora toliko da forsira prednje rame jer ga pogadja svakako kada radi kosi potisak za grudi. Kada bude napredovao neka ubaci i vezbe za prednje rame...

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #11 poslato: Jul 13, 2009, 12:27:00 posle podne »
A ti ne citas moj post gde ja kazem da oba potiska na smitu najvise pogadjaju prednje rame,a ne zadnje i srednje! Tako da mu je jedan potisak sasvim dovoljan za prednje rame,koje dosta radi i kad se vezbaju grudi!

Nisi u pravu. Potisak svaki inad glave pogadja veliki misic ramena tacnije srednji. Za pocetak ne mora toliko da forsira prednje rame jer ga pogadja svakako kada radi kosi potisak za grudi. Kada bude napredovao neka ubaci i vezbe za prednje rame...

brate nisi upravu..potisak pogadja PRVENSTVENO prednje rame...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #12 poslato: Jul 13, 2009, 03:47:39 posle podne »
meni potisak ispred glave pogađa prednje rame, a potisak iza glave... recimo da nisam baš siguran da pogađa zadnje rame.
pre bih se složio sa Informerom. ko ne radi te dve vežbe ne može da tvrdi da potisak iza glave pogađa (isključivo i najviše) zadnje rame.
imate na temi gde su slike srđana priču o tome.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #13 poslato: Jul 13, 2009, 03:48:51 posle podne »
biceps tema: broj serija je obrnuto proporcionalan veličini mišića. znači možeš da nagaziš biceps malo više.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Moj trening-korekcije i saveti
« Odgovor #14 poslato: Jul 13, 2009, 03:56:20 posle podne »
Za pocetak ne mora toliko da forsira prednje rame jer ga pogadja svakako kada radi kosi potisak za grudi. Kada bude napredovao neka ubaci i vezbe za prednje rame...

složio bih se. mora da postoji pauza između dana kada se rade grudi i leđa, jer je rame takođe aktivno.