Septembar 20, 2024, 03:12:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko treniga !  (Pročitano 12855 puta)

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 15, 2009, 11:28:55 posle podne »
pa koji ako ne split...gledao sam GVT ali o on ima mrtvo cucnjeve....a to nzm kad cu da pocnem...sve se neshto cimam da se ne povredim i tako to...imam 17 god....

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 15, 2009, 11:51:11 posle podne »
pa staz u teretani mi je 9 meseci...ishrana mi je skoro pa sredjena....a shta mislis da u subotu ubacim ramena i trapez umesto grudi-ledja....a da u Cetvrtak radim samo ruke:):):)

Trebas se prvo odluciti da li zelis da radis split koji ti je neko napisao...ili mi da ti sastavimo neki plan treninga...

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 16, 2009, 12:01:58 pre podne »
pa koji ako ne split...gledao sam GVT ali o on ima mrtvo cucnjeve....a to nzm kad cu da pocnem...sve se neshto cimam da se ne povredim i tako to...imam 17 god....
split je osnovni smjernik treninga i svi ga modifikuju prema svojim potrebama i cilju... odnosno sastavljaju sebi program treninga. NAPISI svoju ishranu, svoju kilazu, aktivnost, cilj, dosadasnji trening itd i onda ces dobiti sugestije i pomoc oko tvog programa...      split:http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,3231.0.html

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 16, 2009, 01:16:47 pre podne »
pa owako imam 84 kg.....visok sam 183

a shto se tiche ishrane imam mali problem zbog shkole...al nema veze

kad idem pre podne
prvi obrok mi bude oko 10...150g belog mesa..i o,5l jogurta
sledeci obrok mi je tek oko 2 opet neko meso uglavnom belo
3.tunjevina
4.integralne makarone
5.opet tunjevina
6 pred spavanje ELLA sir

svaki dan pojeden dosta voca....

cilj mi je masa...

do skoro sam radio split

grudi,biceps
ledja,triceps
Noge,ramena

do pre 4 nedelje poceo sam da radim onaj split sto sam naveo...meni taj trening odlicno lezi.....
koristim Elite Whey

shta da menjam i shta da ubacim???:):)

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 16, 2009, 02:25:44 pre podne »
Shto tice ishrane na pocetku si, ali to nije lose... kada je skola u pitanju nadji sebi alternativu tipa najlakse ti je da nosis sendvic u skolu(integralna kifla i salama iskljucivo od purecih ili pilecih grudi ali pazi na proizvodjaca neki cak nemaju na sebi nutritivne vr..., ili peceno bijelo, pecena teletina itd) i u svakom obroku moras imati proteine pod hitno otprilike 30gr min(tabelahttp://spreadsheets.google.com/pub?key=pBaTYdV_-aXeT0bpbCV7EZw). U ovom sportu mozda je i najvaznija stvar REDOVNO DOZIRANJE PROTEINOM kroz obroke( mnogi imaju filozofiju da je bolje propustiti trening nego obrok nadam se da kuzis poentu). tunjevinu u ulju moras iscijediti to vjerovatno znas(izbacujes lose zasicene masti), obrok int-tjestenjina sa nekim mesom i slicno da, sama ne! iz razloga gore navedenog. Voce jedi umjereno-http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,100.0.html. Cilj ti je masa jednostavno moraces podebljati kolicinski unos.... Shto se tice treninga nemoj da se zaleces za koje kakvim tipovima treninga, sve ces to vremenom PoStEpEnO proci       dacu ti primjer 1.grudi- kvadriceps,listovi.  2.ledja-zadnja loza. 3.ramena-stomak. 4. ruke.....    whey obavezno u pwm(odmah posle treninga sa grozdjanim secerom i sl)
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2009, 02:32:04 pre podne mladen88 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 16, 2009, 06:59:56 pre podne »
Citat
Program gore navedeni uopste nevalja za tebe! trening grudi-ledja se moze raditi. Dva antagonista kao sto su grudi i ledja se mogu raditi ali.... uvijek postoji ALI.

bravo!!
a sigurno to nije za nekoga ko je tek 9 meseci u gym

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 16, 2009, 09:54:40 pre podne »
Trening grudi-leđa može biti izvodljiv kod početnika koji je tek krenuo u teretanu iz razloga što se tada ne rade zahtevne vežbe poput veslanja u pretklonu,mrtvog dizanja itd.Te vežbe se UČE,iako svi misle da su se naučeni rodili i da je dovoljno pomeriti teg iz tačke A u tačku B.
Ljudi kada daju savete početnicima,nemaju u vidu šta je pravi početnik!To je neko ko prvih nedelja neće znati da ubode vrata od svlačionice,pa onda kako se pravilno diše itd.itd
Njemu treba određeno vreme da nauči da oseti mišić a to će najbolje uraditi na vežbama poput lat povlačenja,sedećeg veslanja i sličnim gde neće morati da razmišlja o milion stvari.A te vežbe nisu toliko iscrpljujuće i zato se mogu ukombinovati sa grudima.
Kada se prođe taj prvi deo i dođe vreme za kompleksnije vežbe,onda više nema govora o sparivanju tih mišićnih partija jer to je jako težak trening.
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2009, 09:59:05 pre podne KOLUNDZIJA »

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 16, 2009, 03:08:58 posle podne »
Trening grudi-leđa može biti izvodljiv kod početnika koji je tek krenuo u teretanu iz razloga što se tada ne rade zahtevne vežbe poput veslanja u pretklonu,mrtvog dizanja itd.Te vežbe se UČE,iako svi misle da su se naučeni rodili i da je dovoljno pomeriti teg iz tačke A u tačku B.
Ljudi kada daju savete početnicima,nemaju u vidu šta je pravi početnik!To je neko ko prvih nedelja neće znati da ubode vrata od svlačionice,pa onda kako se pravilno diše itd.itd
Njemu treba određeno vreme da nauči da oseti mišić a to će najbolje uraditi na vežbama poput lat povlačenja,sedećeg veslanja i sličnim gde neće morati da razmišlja o milion stvari.A te vežbe nisu toliko iscrpljujuće i zato se mogu ukombinovati sa grudima.
Kada se prođe taj prvi deo i dođe vreme za kompleksnije vežbe,onda više nema govora o sparivanju tih mišićnih partija jer to je jako težak trening.

Sam znas da svaki trening moze raditi pocetnik... Ali modifikovan od strane pravog trenera a ne na svoju ruku(savjetima samoprozvanih trenera ili u vecini slucajeva na osnovu procitanih clanaka slavnih bb).  Pocetnik uvijek pribjegava za "zvucnim" kako treninzima( kao sto je slucaj Arnoldovog duplog splita grudi-ledja koji je bez obzira dali je umanjen za 50% opet poguban za vecinu pocetnika, amatera cak nekih i pro) zatim lijepim primamiparama etiketama suplimenata itd.  Cisto vezano za trening antag.. grudi-ledja pocetnik ce se osjecati uvrijedjen ako mu se kaze izbaci veslanje u pretklonu, mrtvo itd jer je cuo negdje da te vjezbe "razvaljuju"....       I ako mu se slucajno pomene da to nije trening za svakoga e tu ste mu ucinili medvedju uslugu! tek ce onda efekat ljudske pohlepe na prvo mjesto i on ce htjeti svima da dokaze suprotno i tu je kraj....  a svi zaborave da pomenu da ti arnoldi i doryjani nisi radili te treninge jeduci MRKVU:).     Iz ovih razloga netreba pominjati pocetnicima u opste trening grudi-ledja...  jer vase sugestije dobro namjerne ce ubrzo biti zaboravljene a njima kupujete kartu za  katabolizam....

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 16, 2009, 03:30:34 posle podne »
Prijatelju,ja se sa tim početnicima srećem svaki dan po ceo dan i to već 10 godina...to što ti pričaš nema veze sa praksom,mani teoretisanje na osnovu tvog viđenja i ljudi oko tebe...ako nešto znam,to znam...jer živim od toga i sa tim...
Naravno,ključni deo je kao što si i sam rekao-da mu pravi trener prilagodi program...i onda sve može da se radi...a ja mislim da sam dovoljno kompetentan da znam šta radim...
A onih koji na svoju ruku hoće svašta da rade uvek će biti...
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2009, 03:34:46 posle podne KOLUNDZIJA »

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 16, 2009, 03:56:33 posle podne »
Prijatelju,ja se sa tim početnicima srećem svaki dan po ceo dan i to već 10 godina...to što ti pričaš nema veze sa praksom,mani teoretisanje na osnovu tvog viđenja i ljudi oko tebe...ako nešto znam,to znam...jer živim od toga i sa tim...
Naravno,ključni deo je kao što si i sam rekao-da mu pravi trener prilagodi program...i onda sve može da se radi...a ja mislim da sam dovoljno kompetentan da znam šta radim...
A onih koji na svoju ruku hoće svašta da rade uvek će biti...
Prijatelju tebi niko ne spori tvoj posao i znanje. Govorio sam iskljucivo o pocetnicima koji imaju  samo mogucnost od pravih trenera da cuju samo sugestije a ne i da ih vide i da rade sa njima....  koliko ce njih na slijepo da primjene to sto im kazes...   sam znas koliko ima pravih trenera po teretana... vrlo malo...  pocetniku savjetovati tezak trening a sam si rekao da neznaju ni teh.disanja a ne prisustvovati tim treninzima kao trener oni ce nastaviti po svom.   Zasto bi jednostavno kad moze komplikovano a nemaju znanje ni o cemu a hoce trening pro...  Ovo se nista ne odnosi na tebe vec naprotiv da vas je vise sa tvojim znanjem po teretanama ali jbg nemaju svi tu srecu da ih pravi treneri uce...    opet kazem da pominjanje veoma teskog terninga pocetnicima bez obzira koliko modifikovanog, oni ce opet se vratiti arnoldu(onosno slavnim treninzima misleci da je to njih dovelo do vrha) poredjenja receno....

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 16, 2009, 04:22:40 posle podne »
Sve to stoji i slažem se sa tobom...
Moja poenta je bila da takav trening može da se radi...a sve ostalo,kao što si i sam rekao...
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2009, 04:24:28 posle podne KOLUNDZIJA »

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 16, 2009, 07:12:31 posle podne »
momci hwala puno na trudu.....ali ja josh nzm shta da radim shto se tice splita.....meni owaj MOJ split uopste nije tezak....a osetio sam pomak za samo 3 nedelje najvishe od GRUDI_LEDJA....jel hocete da napisem koje vezbe radim pa da mi date neke sugestije........imam josh jedno pitanje........jeste glupo pitanje ali shta cu.....Kako da znam da sam ushao u taj katabolizan ili pretreniranost....shto se tice ishrane to nije problem....jedan dan jedem odlicno sto se tice proteina i masti...a desi se neki dan da malo zakinem ili kad ne mogu da jedem to shto treba...nego preskocim ali to je retko......

Raspitivao sam se josh za owaj moj split
kaze mi dechko da samo ne radim 2x grudi ledja vec da ubacim ramena,trapez,podlakticu...itd.....i reko mi je da taj split daje odlichne rezultate za pocetnije.....samo uz jaku i adekvatnu ishranu

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 16, 2009, 08:21:42 posle podne »
Gurke gore sam ti insertovao post Pedje Petrovica procitaj sta znaci u opste SPLIT....
Sta da ti kazem kad si zapeo za taj trening osim guraj po svom....
   
Katabolizam i pretreniranost su dva razlicita termina....
   
evo ti malo terminologije:http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,292.msg4293.html#msg4293
   
Nemoj da preskaces nijedan obrok ni poshto!  bolje ti je preskociti taj tvoj trening...
  i moras shvatiti jednu stvar da ces uvijek cuti razlicite, subjektivne sugestije jer je sve stvar individualnosti... ali uvijek budi otvoren da primis kritiku od pravih znalaca koji se nalaze upravo na ovom forumu ko su oni... lako ces skontati citajuci ovaj forum, a ne neke po tvojoj teretani...
Decko koji ti je rekao da trening grudi-ledja daje odlicne rezultate za pocetnike nema veze blago receno, a druga konstatacija uz dobru adekvatnu ishranu( dobra ishrana je kljuc za bilo koji tip treninga)
  Napisi vise taj tvoj trening(grudi-ledja) vjezbe,serije,ponavljanja,odmor izmedju i sl....     

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 17, 2009, 12:02:21 pre podne »
eo owako...
uradim seriju bendza pa minut pauza(uradim 12 ponavljanja)
pa serija zgibova(15 ponavljanja)
pa odmorim minu pa bendz(10 ponavljanja)
minut pauza...zgibovi 10 ponavljanja ili 12
pauza...bendz 8 ponavljanja
pauza...zgibowi 10 ponavljanja
pauza....bendz do otkaza
pa zgipovi do otkaza

zatim sledece 2 vezbe su....Kosi sa bickama i donji kotur u super serijama....ono 1 vezba minut pauza pa druga  ODRADIM 3 serije
sledece 2 su razvlacenje na kros mashini i T-sipka
i PEK DEK i testerisanje

zadnje serije do otkaza....:):):)

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Pomoc oko treniga !
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 17, 2009, 01:13:42 pre podne »
Pravilo je da svaku radnu seriju ides do otkaza!  i unutar superserije je odmor vremenski koliko ti treba da odes na drugu spravu... Izmedju serija je malo veci odmor oko 2min...