Septembar 20, 2024, 04:47:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Primer treninga  (Pročitano 3696 puta)

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Primer treninga
« poslato: Jul 04, 2009, 06:46:47 posle podne »
Pon: Grudi: ravni bench 3 serije, kosi bench 3 serije, kontra kosi bench 3 serije, letenje 1 serija, skljekovi 2 serije
        Biceps: dvorucni pregib 3 serije, dvorucni pregib obrnuti hvat 3 serije, pregib bucicama 2 serije
Sre: Ledja: zgibovi 5 serije, veslanje u pretklonu 3 serije, sleganje ramenima 3 serije, mrtvo dizanje 3 serije
        Triceps: uski bench  3 serije, potisak sa cela 3 serije, triceps ekstenzija iza glave 2 serije
Pet: Noge: cucanj 4 serije, iskorak 3 serije, penjanje na klupu 2 serije, nozni pregib 3 serije, podizanje na listove 3serije
       Ramena: potisak ispred glave, podizaje bucica u stranu 3 serije, vucenje sipke do brade 3 serije

Svaki drugi trening menjam vezbe npr: grudi radim 1 nedelju normalan hvat, a sledecu siroki hvat
Visok sam 183cm i imam 13god
Cilj mi je masa

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Primer treninga
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2009, 10:01:28 posle podne »
13 godina????? meni je to nesto mnogo rano ne znam kako ce se ostatak ljudi sloziti sa tim.. ja bih ti pre preporucio da lepo jedes i radis prirodne vezbe . ali ako trazis misljenje evo mojeg: za grudi imas malo serija letenja ,ubaci bar 3 i izbaci sklekove.biceps, kakav obrnuti hvat,ne treba ti to ubaci bolje skot ili koncentraciju..noge ,ne treba ti penjanje na klupu , a za ramena ubaci za zadnje rame letenje , a izbaci vucenje.pozdrav
Jedi Master

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 453
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: Primer treninga
« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2009, 03:34:12 posle podne »
Samo rokaj svarcenegger je poceo trenirati sa 13

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Primer treninga
« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2009, 03:53:16 posle podne »
ne znam zbog cega je rano poceti sa 13 god trenirati,  razlog?

Van mreže marduk

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Primer treninga
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2009, 04:14:10 posle podne »
ne znam zbog cega je rano poceti sa 13 god trenirati,  razlog?

Možda zato što pubertet i homronalne promene traju bar do 16te godine.

Mada, ako ne koristi suplemente i ne diže neke prevelike težine, sigurno mu neće biti ništa (ništa loše).

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Primer treninga
« Odgovor #5 poslato: Jul 05, 2009, 06:24:30 posle podne »
Momci pogresio sam imam 14 god a ne 13, i hvala na savetima :) :) :)
A da li mogu da napisem plan moje ishranu da ne otvaram novu temu?

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Primer treninga
« Odgovor #6 poslato: Jul 05, 2009, 08:51:45 posle podne »
ma naravno . napisi,tu smo ;) ..a rekao sam da mi je rano jer mi se cini da telo jos nije nekako ocrvslo i da si tada skloniji povredama ..znaci idi,ali nemoj da imas neke hard-core treninge
Jedi Master

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Primer treninga
« Odgovor #7 poslato: Jul 05, 2009, 10:01:15 posle podne »
ma naravno . napisi,tu smo ;) ..a rekao sam da mi je rano jer mi se cini da telo jos nije nekako ocrvslo i da si tada skloniji povredama ..znaci idi,ali nemoj da imas neke hard-core treninge

A na fudbalu, kosarci, tenisu i sl. ne moze da se povredi?

ne znam zbog cega je rano poceti sa 13 god trenirati,  razlog?

Možda zato što pubertet i homronalne promene traju bar do 16te godine.

Mada, ako ne koristi suplemente i ne diže neke prevelike težine, sigurno mu neće biti ništa (ništa loše).

Inace hormonse promene kod muskaraca traju do 21 godinu, sto bi znacilo da u 22-goj godini terba da pocne da vezba. A kakve veze suplementi imaju s hormonima? Pogotovo polnim? Da zanemarim raznorazne stimulatore koji su vecinom bacanje para.

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Primer treninga
« Odgovor #8 poslato: Jul 05, 2009, 10:15:04 posle podne »



A na fudbalu, kosarci, tenisu i sl. ne moze da se povredi?


mi ovde govorimo o dizanju tereta koji moze da bude daleko pogubniji, nego trcanje na poljani i udaranje loptice,posebno za jos neoformljena tela... fudbal je najbolje da krene d se trenira jos ranije sa 7-8 ,a teretana tesko da ce moci tad sto ti ipak govori o necemu...
na fudbalu ili nekom ekipnom sportu povrede koje nastaju se lece i tu ces tesko ramena ili kicmu da povredis ,a ovde su rizici za to veci i ako ih unistis onda si ga ugasio skroz..
« Poslednja izmena: Jul 05, 2009, 10:18:54 posle podne cartell »
Jedi Master

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Primer treninga
« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2009, 10:30:35 posle podne »



A na fudbalu, kosarci, tenisu i sl. ne moze da se povredi?


mi ovde govorimo o dizanju tereta koji moze da bude daleko pogubniji, nego trcanje na poljani i udaranje loptice,posebno za jos neoformljena tela... fudbal je najbolje da krene d se trenira jos ranije sa 7-8 ,a teretana tesko da ce moci tad sto ti ipak govori o necemu...
na fudbalu ili nekom ekipnom sportu povrede koje nastaju se lece i tu ces tesko ramena ili kicmu da povredis ,a ovde su rizici za to veci i ako ih unistis onda si ga ugasio skroz..

OK... Ovo kazem jer imam rodjaka koji ima 13. godina i do sada je vec xyz puta izvrtao zglob, kolena, izvlacio ligamente... U mom slucaju ja sam poceto sa vezbama s opterecenjem u 3-4 razredu. Doduse imao sam trenera i radio sam kruzne treninge i kondicione treninge.  To sam ja... I ne prepurucujem to nikome samo navodim svoj primer....

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Primer treninga
« Odgovor #10 poslato: Jul 05, 2009, 11:12:21 posle podne »
Znam da mi ishrana nije bas najbolja, keva mi je totalno protiv BB-a :(,(nagovorio sam  caleta da me pusti u teretanu) i govori mi kao nije zdravo da se jede u tolikim kolicinama, prosirice mi se zeludac i postacu debeo itd itd itd...Pa evo:
8:00: 50g corn fleksa, 500ml mleka, 5 belanaca, 1 zumance,
10:00: 1 konzerva tunjevine, 250ml jogurta, 2 parceta crnog hleba
12:00: trening
15:30: 250g belog pileceg mesa, testenine i neka salata
18:00: 150g plazme, 500ml mleka
20:00: 250g belog pileceg mesa i neka salata
23:00: 250g ella sira, 500ml jogurta

Posto ne koristim whey :(, sta mogu uzeti kao PWM???

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Primer treninga
« Odgovor #11 poslato: Jul 05, 2009, 11:35:31 posle podne »
Koliko si tezak i visok?

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Primer treninga
« Odgovor #12 poslato: Jul 05, 2009, 11:37:01 posle podne »
puno mleka i jogurta bte ,izbaci taj jogurt u 23h i u 18h i samo pojedi ellu,a ujutru ti ne treba  pola lite mleka umreces ,bar 200-300 ml ,malo imas UH posebno za dorucak,uzmi ovsene bar 250g a ta belanca stavi kao PWM i popi jos dex,i uz svaki mesni obrok pojedi pirinac ili krompir,plazmu izbaci,gledaj te parice sto bi dao na te suvisne stvari koje sam ti rekao utrosis na nesto kvalitetnije :) .eto.pozz
Jedi Master

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Primer treninga
« Odgovor #13 poslato: Jul 06, 2009, 12:02:11 pre podne »
Koliko si tezak i visok?
Visok sam 183cm, a tezak 70kg

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Primer treninga
« Odgovor #14 poslato: Jul 06, 2009, 12:04:48 pre podne »
E da li mogu da umesto ovsenih pahuljica uzimam ovsene mekinje? Mozda je glupo pitanje, ali ja kuci samo te mekinje imam :(...