Jun 30, 2024, 12:44:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Netolerancije na hranu  (Pročitano 9511 puta)

Van mreže kiwi

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Netolerancije na hranu
« poslato: Jun 21, 2009, 09:27:52 posle podne »
Poštovanje svim učesnicima foruma. Već neko vreme vas čitam pa sam odlučio da se registrujem i sam malo uputim u tajne dobrog vežbanja (a samim tim i dobrog izgleda).

Imam 26 godina i do puberteta kuburim sa 5-6 kg viška. Ništa preterano što bi me moglo okarakterisati kao debelog, sasvim dovoljno da majca sakrije te kilograme ... ali je sve jasno kada nema majce ... Pored toga, imam velike probleme sa ishranom. Hranim se redovno, ali donekle nezdravo (imam sve uslove da se hranim zdravo, ali prosto ne mogu da se odvojim od sekcije čokoladica i grickalica u supermarketu)...

Bio sam kod nutricioniste na prvom (informativnom) razgovoru i rekao mi je da će prvi kilogram sići najtaže, a da će poslednji "otići" gotovo sam od sebe. I dao mi je da uradim analizu krvi na netoleranciju hrane. Takođe mi je rekao da ako imam 60 minuta dnevno za kvalitetan cardio nema potrebe sa suplementima (jer sam ja pomenuo da bih kao suplemente uz konsultaciju sa njim koristio tribulus, whey i l-glutamine)

Sutra idem po rezultate. Imam neki nelagodan osećaj da ću biti netolerantan na sve i svašta ...



... pa me zanima:

Da li je neko do sada od forumaša odradio ovaj test i da li je primetio ikakve razlike po promeni ishrane po rezultatima testa netolerancija?

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2009, 09:32:13 posle podne »
zamisli tvoje sreće ako budeš netolerantan na čokoladu :)

Van mreže kiwi

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2009, 09:41:26 posle podne »
zamisli tvoje sreće ako budeš netolerantan na čokoladu :)

zamišljam ...

iskreno se nadam da će sve ostati samo na zamišljanju

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2009, 01:58:46 pre podne »
Uh-ovaj test je nesto najgluplje sto sam do sada probala i to bas zato sto sam se,u to vreme,htela osloboditi nekih 5 kg pa kao i to da probam...Ha ha,sama sam sebi smesna kada se toga setim,zabranjena piletina,teletina,svi mlecni proizvodi,vecina zitarica-to je jos i OK.-kafa,kvasac,naravno secer,so,vecina povrca a i voca a sto je najgore ono sto mi je bilo dozvoljeno zadalo mi je puno muke kao npr. kruske i banane-stomak me otkidao.Ako se svega pridrzavam-ishrana se svodi na salatu od kupusa i jos tako neceg(iskljucivo zelenog) i barenog oslica ili tune ili curetine,neka susena vockica ili bobicasto voce i to je to.Moram naglasiti da je to moje iskustvo i da verujem da ovo nekom i pomaze ali da se razumemo-ako izbacite secer,so,brasno iz ishrane pa vi ste vec izgubili kilograme,nema tu puno mudrosti.I

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2009, 04:50:13 pre podne »
ali da se razumemo-ako izbacite secer,so,brasno iz ishrane pa vi ste vec izgubili kilograme,nema tu puno mudrosti.I
Svasta...  to jeste najveci problem vecine ljudi ali kamo srece da je to dovoljno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2009, 05:27:48 pre podne »
Citat
Uh-ovaj test je nesto najgluplje sto sam do sada probala

mislim da je sa ovim sve receno..

Van mreže kiwi

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2009, 08:08:22 pre podne »
ela ela, ne znam koji test si ti radila, ali ovaj test je na IgG At ... to su antitela na odredjene namirnice ... to prakticno znaci da tvoje telo nema enzime koji vare tu odredjenu hranu ili neku njenu odredjenu komponentu, a ne zna sta drugo da radi sa njima pa se bori protiv njih ... ovaj test identifikuje ta antitela i samim tim znas koja ti hrana skodi... Dakle, nikakva nadri-lekarska nauka, cista hemija.


Sigurno nesto nije dobro odradjeno, jer posle ovog testa (po recima nutricioniste) ne bi trebalo da imas nikakve probleme sa preporucenom hranom ...

Gde si radila test?


Inace, upravo krecem na posao i idem po rezultat. Nadam se da me alexandar77 nije izbaksuzirao :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2009, 09:08:19 pre podne »
meni nije jasno....
KUBURIS OD DETINJSTAVA SA KILOGRAIMA/.....
NEMOZES DA SE ODVOJIS OD SEKCIJE SLATKO...
NUTRICONSITA TI REKAO DA CE ZADNJI KG OTICI SAMI...

priajtelju...
ovo mi lici na ovo od vidoivte zorke...

ZORKA-vi imate dugu kosu.
KLIJENT..ne..imam kratku...
ZORKA-pa dobro..osisali ste se...

covece..ako ti kubirs sa kilograima od detisnjstva.i to samo tih 5-6 do 10 kako bas sada nakon kusru i koliko godina taj vrsini nutricinosta je otkrio da ti imas bolest tj netoleracniju na hranu??
mislim..to je vise nego smesno.....
tebi je izgeda potrebno neka budala koja ce da ti kaze da si bolestan da bi ti skunuo neki kg viska jer drugacije te se nemoze motivisati a ja sam mislienja da onda imas krivi motiv...
jer ti kilograme skidas radi zdravlja a ne obratno...
dakle...ne treb ti veci motiv od toga STO SI ZDRAV i sto treba takav da ostanes..a ne da te neko proglasi bolesnim da bi ti skunuo neki kilogram viska..

ni jedan jedini gram nece OTICI SAM OD SEBE..niti je to moguce..
pravilna i izblalansirana ishrana je kljuc svega..
uz komibnaicju sa odrejdneim fizcikim aktivnostima to je dobitna kombinaijca...
neznam koji ce to strunjcak tebi da kaze da si alergican na meso a da je ok da zdres cokaolade i da ces da mrsvasi..
mislim..
gde je stvar logike....
znaci..on ce tebi da kaze da si nemozes da tpis neke stvari..ali ti nece reci da nemozes da uradis to sto hoces a da se ostavis tog smeca kod kojeg si uporan?
razmisli malo....
i na kraju....
ti si sve rekao..ali nisi rekao..koje ti to simtopme imas da imas netoleranicju na hranu i koja tacno je hrana u pitanju..??

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2009, 09:43:27 pre podne »
ZORKA-vi imate dugu kosu.
KLIJENT..ne..imam kratku...
ZORKA-pa dobro..osisali ste se...

ahahahhahahahhahahaahhahahahahahahah

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #9 poslato: Jun 22, 2009, 10:35:22 pre podne »
ovo mi lici na ovo od vidoivte zorke...

ZORKA-vi imate dugu kosu.
KLIJENT..ne..imam kratku...
ZORKA-pa dobro..osisali ste se...


 ;D :D :D :D :D
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #10 poslato: Jun 22, 2009, 11:04:24 pre podne »
Kiwi-test sam radila u Vojvode Dobrnjca,ne znam vise kako se zove ordinacija a i od ostalih se razlikuje samo po kolicini lovice koju ce da ti marnu-sta jos da kazem o toj bruki sem da sam na tzv. pregled cekala cetiri meseca,pomama ljudi-par estradnjakusa izjavilo da je tako smrsalo i mi-obicni smrtnici-odmesecarili smo do tamo-aaa dajte nam carobni napitak protiv debelih guzica-san svake pristojne domacice i zabludele tinejdzerke!Evo gospodzica Leontina po svim casopisima trubi kako joj sva maS odleprsa uz pomoc netolerancije,odose salcici,podbradci,valjusci i ostala teska artiljerija eh da nasao se tu i pauer plejt-carobna sprava,ali da ne kvarim temu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #11 poslato: Jun 22, 2009, 11:22:52 pre podne »
Citat
Evo gospodzica Leontina po svim casopisima trubi kako joj sva maS odleprsa uz pomoc netolerancije,odose salcici,podbradci,valjusci i ostala teska artiljerija eh da nasao se tu i pauer plejt-carobna sprava

naravno naravno...i veoma dobar ugovr potkrepljen sa odredjenom kolicinom zapadno evropskih novcanica...
jos da se i feelgod oglasio..
sreci nikada kraja

Van mreže jovana

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 77
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #12 poslato: Jun 22, 2009, 11:59:56 pre podne »
pa jel nebi sam skuzio da si netolerantan na neku hranu??

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #13 poslato: Jun 22, 2009, 03:13:50 posle podne »
ti testovi su samo smisljeni da bi ljudima koji traze neku utehu-razlog zasto imaju visak kilograma da da neko opravdanje zasto su tu gde jesu..i naravno da im se uzmu pare ili sto bi rekao general zapadno evropske novcanice :)
al se nekad dobro jelo

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: Netolerancije na hranu
« Odgovor #14 poslato: Jun 22, 2009, 08:40:32 posle podne »
mislim da svako ko iole obrati paznju na ishranu moze da provali "na sta je netolerantan" ,ali u prirodi ljudi je da uvek traze neki magicni stapic ili neku precicu ili nesto peto.........tako da dok god bude imao ko da placa maglu bice i ljudi koji ceje prodavati cak sam nacuo da ce poceti da prodaju i maglu u boji...... :o :o :o :o
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............