Jun 23, 2024, 04:14:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.209 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Moja ishrana za masu???  (Pročitano 8702 puta)

Van mreže Nikola ifbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
Moja ishrana za masu???
« poslato: Jun 18, 2009, 11:04:29 posle podne »
Vec godinu dana se hranim ovako, pa ako nesto ne valja slobodno kazite...
1. obrok- 4 jaja, 150 gr ella sira, 1/2 litra jogurta
2. obrok- merica whey-a i ovsene
3. obrok- 200 gr svinjskog buta, salata
4. obrok- 200 gr belog mesa, salata
5. obrok-PWM (60 gr whey-a, 10 gr glutamina i 40 gr dex)
6. obrok- 200 gr belog mesa
7. obrok- 200 gr ella sira i merica whey-a.
Ako si bilder, onda budi bilder, treniraj kao bilder i hrani se kao bilder tokom cele godine.

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2009, 11:10:16 posle podne »
Ovo meni vise izgleda kao ishrana za definiciju.Gdje su UH?Druga stvar da bi se izracunala tvoja dnevna kolicina kalorija bitno je da kazes visinu,tezinu,nesto vise o sebi da bi dobio neki konkretniji odgovor.

Van mreže Nikola ifbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2009, 11:15:38 posle podne »
Tek sad videh da nisam napisao da uz 3 i 4 odrok jedem po 150 gr pirinca. Inace visok sam 182, tezina 98 kg.
Ako si bilder, onda budi bilder, treniraj kao bilder i hrani se kao bilder tokom cele godine.

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2009, 11:36:08 posle podne »
Dodaj i u poslednji obrok slobodno 4 cijela jajeta  i preko dnevnog unosa hidrata  jos bar 100gr rize ako si poceo stagnirati sa kilazom..

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2009, 11:52:02 posle podne »
Dodaj i u poslednji obrok slobodno 4 cijela jajeta  i preko dnevnog unosa hidrata  jos bar 100gr rize ako si poceo stagnirati sa kilazom..

Ja mislim da bi bilo bolje da doda 4 cijela jajeta i 40 g kvalitetnih masti umjesto 100 g rize.Na masti mislim tokom dana a jaja navece

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #5 poslato: Jun 18, 2009, 11:56:23 posle podne »
Dodaj i u poslednji obrok slobodno 4 cijela jajeta  i preko dnevnog unosa hidrata  jos bar 100gr rize ako si poceo stagnirati sa kilazom..
bolje je da pojaca ellu i belo nego da bzvz ubacuje cela jaja jbt...

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2009, 12:00:00 pre podne »
Dodaj i u poslednji obrok slobodno 4 cijela jajeta  i preko dnevnog unosa hidrata  jos bar 100gr rize ako si poceo stagnirati sa kilazom..
bolje je da pojaca ellu i belo nego da bzvz ubacuje cela jaja jbt...

zasto ajde molim te objasni?>??, ne raste se samo od proteina, imaju masti i hidrati svoju svrhu..

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #7 poslato: Jun 19, 2009, 12:21:48 pre podne »
pogotovo zdrave masti!

Van mreže Nikola ifbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #8 poslato: Jun 19, 2009, 08:58:20 pre podne »
Nekad pred spavanje pojedem i celu ellu. Ok ubacicu jos 4 cela jaja i 100 gr pirinca.
Ako si bilder, onda budi bilder, treniraj kao bilder i hrani se kao bilder tokom cele godine.

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #9 poslato: Jun 19, 2009, 09:36:30 pre podne »
Dodaj i u poslednji obrok slobodno 4 cijela jajeta  i preko dnevnog unosa hidrata  jos bar 100gr rize ako si poceo stagnirati sa kilazom..
bolje je da pojaca ellu i belo nego da bzvz ubacuje cela jaja jbt...

zasto ajde molim te objasni?>??, ne raste se samo od proteina, imaju masti i hidrati svoju svrhu..
slazem se sa ovim... ali protein ce mu dosta biti korisniji dok bude spavao... hidrati su samo ''gorivo'' i slazem se treba ih unositi ali lepo tempirati njihov unos ...  masti pred spavanje ? ne znam zasto bi to radio... bolje da ih iskombinuje u toku dana...
« Poslednja izmena: Jun 19, 2009, 09:38:18 pre podne MarK3 »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #10 poslato: Jun 19, 2009, 10:43:46 pre podne »
koji ce mu djavo 4 cela jajeta pred spavanje,moze 450g ella sira i kasika lanenog,a ne 4 cela jajeta i ella sir
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #11 poslato: Jun 19, 2009, 11:02:32 pre podne »
Ja sam sinoc pojeo 8 cijelih jaja i 250gr sira prije spavanja, ne znam ljudi..kako god vi hocete, al naucite da je holesterol ono od cega vam se proizvodi testosteron. Masti je mozda i bolje tempirati u drugom dijelu dana, a u prvom hidrate, tako bar ja radim kada ne zelim da se zamastim previse, znaci kada kvalitetno radim masu...P+uh obroci sve do treninga, nakon treninga masti i proteini

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #12 poslato: Jun 19, 2009, 11:17:37 pre podne »
Ja sam sinoc pojeo 8 cijelih jaja i 250gr sira prije spavanja, ne znam ljudi..kako god vi hocete, al naucite da je holesterol ono od cega vam se proizvodi testosteron. Masti je mozda i bolje tempirati u drugom dijelu dana, a u prvom hidrate, tako bar ja radim kada ne zelim da se zamastim previse, znaci kada kvalitetno radim masu...P+uh obroci sve do treninga, nakon treninga masti i proteini
pa sve zavisi sta je cilj ;)

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #13 poslato: Jun 19, 2009, 12:26:49 posle podne »
Ko je dobio holesterol od Jaja ? Ja przim jaja jos odavnina i przio sam stalno cela jaja, znaci dok nisam poceo da odvajam belnaca od zumanca, uvek sam tamanio kajganu od 5-6 celih jaja i nista mi ne fali, a i nemam holesterol

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Moja ishrana za masu???
« Odgovor #14 poslato: Jun 19, 2009, 02:18:18 posle podne »
Ja sam sinoc pojeo 8 cijelih jaja i 250gr sira prije spavanja, ne znam ljudi..kako god vi hocete, al naucite da je holesterol ono od cega vam se proizvodi testosteron. Masti je mozda i bolje tempirati u drugom dijelu dana, a u prvom hidrate, tako bar ja radim kada ne zelim da se zamastim previse, znaci kada kvalitetno radim masu...P+uh obroci sve do treninga, nakon treninga masti i proteini
pa sve zavisi sta je cilj ;)

cilj na masi je biti masivniji...;)