Jul 12, 2024, 03:15:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.240 poruka u 18.756 tema - 20.956 članova - Poslednji član: Darko_SBD
X3MShop banner

Autor Tema: misici  (Pročitano 3896 puta)

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
misici
« poslato: Jun 18, 2009, 04:16:43 posle podne »
Pozdrav.
Imam jedno pitanje ako neko moze da mi odgovori. Interesuje me zasto dok vezbam, ima dana kada osetim i kada nisam na treningu blagu napumpanost, prokrvljenost i zategnutost misica, i to traje 3-4 dana pa mi se ponovo javlja osecaj kao da su mi misici mlintavi cak i kadas treniram. Da li neko zna zbog cega je to tako?. Inace bi trebalo da dok redovno treniras telo bude lepo zategnuto i cvrsto.
Hvala

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: misici
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2009, 05:02:19 posle podne »
pa logicno, ti na treningu prokrvis misic, kad pauziras krv ode iz misica.

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misici
« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2009, 07:49:32 posle podne »
Da, ok. Ali desava mi se da mi nekim danima nekim danima misici budu bas zateknuti, a nekim ne nevezano da li sam trenirao ili ne

Van mreže Saran

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: misici
« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2009, 09:08:50 posle podne »
Zavisi sta si jeo taj dan kako si prehranio misic

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: misici
« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2009, 11:31:58 posle podne »
Da, kad se ispraznis nemas tu tvrdocu misica kao kad ti je pun glikogen..onda mislim da je usko vezano sa unosom proteina, hranom koju jedes nivoom masti itd. Ako imas love drzi se Milosevog i 4g P na kg tezine

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misici
« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2009, 12:41:23 pre podne »
Ok, verovatno je to dosta povezano sa glikogenom, a jel njega pune samo slozeni ugljeni hidrati??
Hvala vam puno na odgovorima!

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misici
« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2009, 08:40:41 pre podne »
Mislim kada se najvise puni glikogen?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: misici
« Odgovor #7 poslato: Jun 19, 2009, 08:44:48 pre podne »
Citat
4g P na kg tezine

jako mnogo pogtovo ako je NATURAL./..
previse..2.5-3 gr

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: misici
« Odgovor #8 poslato: Jun 24, 2009, 11:51:09 pre podne »
Citat
4g P na kg tezine

jako mnogo pogtovo ako je NATURAL./..
previse..2.5-3 gr

Pedja, znam da je Sarcev bio veliki zagovornik te teorije, da li je on napustio taj stav posto sam citao nesto staro nekoliko godina?

Bila je na onom forumteretana rasprava gdje je Milos tvrdio da naturalac moze razviti veliku misicnu masu ako intenzivno trenira i unosi 500gr proteina, daleko vise nego sa standardnim pristupom. Naisao je na otpor, svi su se protivili tome, mislim da si i ti postovao na toj temi..
uglavnom jedan citat Milosa:

Ja nemam potrebe nikog da ubedjujem. Tvrdim ono sto pisem - a ko poslusa uverice se i sam.
Mozda je razlika i u tome sto se tamo ne broje kalorije i racunaju grami masti i ugljenih hidrata pored unosnje proteina.
Ukoliko restriktirate "energetske hranljive materije" = masti i UH onda POGOTOVU mozete videti da kolicina proteina koje preporucujem IMA PERFEKTNOG SMISLA.
Ukoliko se vec u samom pocetku preteruje sa kalorijama, mastima i ugljenim hidratima - onda sigurno velika kolicina proteina pretstavlja samo dodatni surplus...i kao uvek ukoliko kalorijsko unosenje prevazilazi potrosnju - imacemo brz napredak u masi - pogresnog telesnog tkiva...



Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: misici
« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2009, 12:04:32 posle podne »
ja na primer ne mogu da svarim 300g mesa u obroku,probao sam tako i stalno mi se naduvavo stomak,islo mi se u wc,prdeo sam:):):)cim sam spustio na 200g mesa nisam imao vise tih problema,imam 7 obroka svaki dan,tako da sam tada unosio oko 420g proteina,a sada oko 300g
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: misici
« Odgovor #10 poslato: Jun 24, 2009, 12:13:15 posle podne »
jesi li probao ako si besposlen da jedes jako male obroke na svako sat, sat i po?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: misici
« Odgovor #11 poslato: Jun 24, 2009, 12:17:15 posle podne »
nisam besposlen:)sto ti jesi????ja sam zadovoljan sa ovim sto imam i to bez ASS,supsi+ishrana,ne vidim neku potrebu da jedem 14 oboroka dnevno,6+1 obroka je sasvim za mene dovoljno,sto ti imas vremena pa jedes 14 puta dnevno????
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže sasa88

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: misici
« Odgovor #12 poslato: Jun 24, 2009, 12:19:04 posle podne »
sad nemam zaposlenje, al` zaradjujem nekako ;) uskoro krecem raditi u teretani nekoj, pa do tada jedem svako malo, stalno sam u frizideru..:) lavovski.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: misici
« Odgovor #13 poslato: Jun 24, 2009, 12:29:50 posle podne »
dobre su na slike,ja sam veci hehehe salim se:)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.551
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: misici
« Odgovor #14 poslato: Jun 24, 2009, 03:22:31 posle podne »
nisam besposlen:)sto ti jesi????ja sam zadovoljan sa ovim sto imam i to bez ASS,supsi+ishrana,ne vidim neku potrebu da jedem 14 oboroka dnevno,6+1 obroka je sasvim za mene dovoljno,sto ti imas vremena pa jedes 14 puta dnevno????


Niko normalan ne jede ni 10 ni 14 puta dnevno. A ponajmanje profesionalni builderi na gomili hemije, veci obroci i to je to. 6-7 je plafon.

Vecini cvrste hrane koju unosimo treba 3-3.5 sata da se iskoristi i zbog cega bi onda unosili hranu cesce. Mnogo bi efikasnije bilo da se to trpanje hrane zamjeni sa dobro tajmovanim unosom saplemenata oko treninga, kada je to najefikasnije, nego li komplikoati sebi zivot sa 10 ili vise cvrstih obroka.  ;)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me