Septembar 20, 2024, 12:15:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi 4series? Sta mislite?  (Pročitano 9925 puta)

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #30 poslato: Jun 30, 2009, 02:29:31 posle podne »
ja sam pocetnik i voleo bih da naucim kako treba da radim i ondada  to primenim, a ne da drvim po svome i da se onda pitam gde je otislo vreme i finansije...

evo sad sam citao MAXX intervju sa Pedjom koji kaze

Citat
MAXX Kako ti izgleda ova današnja moda da neko ko nema ni 2-3 godine redovnog treninga, uzme da trenira kao profesionalci i radi svaku mišićnu partiju jednom nedeljno, sa po 4-5 vežbi u po 4 serije itd...?

PP Izgleda mi smešno, čista budalaština. Ali problem je to što svi, bez obzira koji im je cilj, traže neki čarobni plan treninga - a pri tom ne znaju da 30% uspeha čini trening, 60% ishrana i 10% suplementi. Sve je to zbog nedovoljne edukacije i nedostatka obrazovanja na vreme. Velika većina ljudi danas ne čita literaturu, niti se trude da nešto ozbiljnije nauče. To posebno važi za ove mladje generacije.

MR Dakle, koje bi bile tvoje osnovne preporuke za trening?

PP Za vežbače ispod 2-2,5 godine treninga već smo rekli: podeliti telo na dve grupe i raditi ih otprilike po dva puta nedeljno, sa po 2-3 vežbe i ukupno 6-10 serija za svaku mišićnu partiju. Posle tri godine vežbač je već napredan, i onda trening treba više određivati individualno, u zavisnosti od ciljeva. Tada se može preći na neki od složenijih sistema, gde se telo deli na 3 ili 4 treninga. Bitni faktori su takođe genetika i ishrana. Inače pristalica sam tog nenj njave principa, koji zahteva da stalno pratiš šta se događa sa tvojim telom, koliko napreduješ ili ne napreduješ, i da onda prema potrebi prilagođavaš...

samo mi nije jasno zasto informacije koje dobijam sa foruma nisu konzistentne...
« Poslednja izmena: Jun 30, 2009, 02:31:35 posle podne aleksandar84 »

Van mreže Stalone88

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #31 poslato: Jun 30, 2009, 02:42:00 posle podne »
ja sam pocetnik i voleo bih da naucim kako treba da radim i ondada  to primenim, a ne da drvim po svome i da se onda pitam gde je otislo vreme i finansije...
samo mi nije jasno zasto informacije koje dobijam sa foruma nisu konzistentne...
[/quote]
Aha,izvini nisam znao da si pocetnik!Pa verovatno zato sto na ovom forumu postoji mnogo tzv  "strucnjaka''
Najbolje da pocnes tako kako MAXX I PEDJA savetuju,ipak oni su ljudi koji su mnogo godina u ovome,i znaju sta govore!
Ja ti nemogu dati savet jer treniram tek godinu dana stoga necu da pametujem u vezi toga!

Van mreže Stalone88

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #32 poslato: Jun 30, 2009, 02:49:37 posle podne »
i posavetuj se sa njima,onda ce ti sve verovatno biti jasnije! ;)
« Poslednja izmena: Jun 30, 2009, 02:51:58 posle podne Stalone88 »