Septembar 27, 2024, 07:13:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko doručka!  (Pročitano 5907 puta)

Van mreže BBox

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pomoć oko doručka!
« poslato: Maj 04, 2009, 10:21:57 posle podne »
Zdravo svima :)

Čuo sam raznorazne priče i pričice ali ako nije problem neko od vas ovde da mi napiše neki pravilni proteinski obrok za dorušak?

Dakle imam već spremeljeno šta ću da užinam, ručam i večeram, ali mi je doručak problematičan ne znam nikada da ubodem pravu kombinaciju. Tačnije ne znam šta bi bilo najzdravije i najpravilnije doručkovati!?

Dakle koji je po vama idealan proteinski doručak?


P.S. Kad ste već tu :) Do kog doba dana bi treba jesti tj kada bi trebao da završim dans a unosom hrane? Posle 20:00?
« Poslednja izmena: Maj 04, 2009, 10:23:52 posle podne BBox »

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2009, 10:24:31 posle podne »
 Ovsene pahuljice sa 40 g whey-a od vanile  mmmm ;)

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2009, 10:36:54 posle podne »
Citat
Ovsene pahuljice sa 40 g whey-a od vanile  mmmm  ;)


to je super...al ako nemas whey onda...............
najbolja kombincija sto se mene tice a i mnogi ce se sloziti jesu naravno jaja...nezaobilazna ujutro...kada ti je organizam postio 8 i vise sati..dobices dobar izvor proteina koji je potreban ujutru....znaci jaja+ovas je super isto...uz to multivitamin i eto obroka...;)

a sto se tice unosa hrane nema  potrebe jesti samo do 20h pa gladovati do 8h ujutro..to je mnogo...slobodno pred spavanje unesei kazein ili jednu ell-u..

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #3 poslato: Maj 04, 2009, 10:39:33 posle podne »
 Kada se kaze poslednji obrok do 20 h,misli se na jake obroke sa mesom.U 20 h je sa tim obrocima kraj,a to stoji oko 11 micelar ili ella i to je to ;D

Van mreže BBox

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2009, 10:47:06 posle podne »
Pa vi ste zaista brzi, svaka čast :)

Hvala na dogovorima, osećam se kao noob ali svi smo mi to nekada bili zar ne? :)

1. Šta je whey? (neka hemija?!)
2. šta je "kazein ili jednu ell-u" ?!


Mislim da se razumemo, ne želim biti niti imati telo bodibildera, već da imamo samo lepo definisano telo čak ni previše izraženo, možemo reći....ispod osrednje definisanog momka :)

Još jednom znam da sam laik što se tih naziva tiče, ali bolje vas da pitam ovde nego da se pravim pametan i kao "Da da kapiram" a pojma nemam, onda vaš i moj trud uzalud! :)

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2009, 10:55:11 posle podne »
slusaj brate ovako....nemoj da pricas da ne zelis da imas telo bodibuildera nego da izgledas "malo definisano i uradjeno"...te price zaboravi..predrasude da ces nabaciti 10 kg misica i biti veliki za mesec dana odmah izbaci iz glave..jer da je to tako lako i jednostavno svi bi se setali sam po 120kg misica ulicom...za to treba vremena puno,zatim odricanja,novca,truda itd itd...tako da vezbaj lagano i dobijaces bolji izgled...budi istrajan u treningu i pedantan u ishrani...

Citat
1. Šta je whey? (neka hemija?!)
2. šta je "kazein ili jednu ell-u" ?!

whey ti je proteinski prah na bazi surutke koji se koristi kao dodatak ishrani...to je naravno pozeljno da uzimas kako bi imao dopunu proteina u ishrani...
kazein je isti proteinski prah samo je to protein iz mleka direktno oslobodjen laktoze i masti...razlika od wheya je sto se sporije vari i ugradjuje...on je pozeljan da se uzima pred spavanje...
ella ti je posni sir koji se takodje sporije vari i pozeljan je da se uzme uvece pred spavanje da bi te "hranio" duzi period dok spavas...oon ima malo masti,gotovo nista laktoze i dobar je za nas koji tezimo izgradnji misicne mase...

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #6 poslato: Maj 04, 2009, 11:00:44 posle podne »
 To sto ti pricas o telu bildera neki i da bas to hoce da naprave ne mogu,tako da ako mislis da ces se pregruvati neces nebrini ne ide to tako.Whey protein je protein iz surutke.To je najbolja  gradivna materija za misice i uopste za organizam i njegov oporavak.Ne bitno da li rekreativac ili profi ,whey mogu da ukljuce svi u ishranu ukljucujuci i penzionere,tako da ne moras da brines da je to neka hemija ili ko zna sta.To ti je sastavni deo svakodnevne ishranei savrseno je zdravo za konzumaciju.Imas ga u svakoj prodavnici sportske ishrane.

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #7 poslato: Maj 04, 2009, 11:02:38 posle podne »
Citat
whey mogu da ukljuce svi u ishranu ukljucujuci i penzionere

to ti je dobro...moram da kazem dedi da uzme jedan...bar biotech-ov...:D

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #8 poslato: Maj 04, 2009, 11:03:33 posle podne »
  :D

Van mreže BBox

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #9 poslato: Maj 04, 2009, 11:13:56 posle podne »
E super, sad znam šta je.

Ja sam iz Zemuna a nešto nisam naleteo za ovih mojih 22 godine na prodavnicu sportske ishrane !? Da li ti dodaci ishrene mogu da se kupe u nekoj bolje snabdevenoj apoteci možda?
Ja zaista ne želim da budem baš baš nagruvan i tako to, nemam predrasude ama ni malo (možda mi je to čak i mana heheh) niti želim da imam 120kg pa makar to bila i mišićna masa.

Trenutno sam visok 187 i imam 93kg hteo bih barem 10kg da spustim dole i dok se masti i salce topi da radim vežbe sa tegovima, ali umereno prvo manje težine pa kasnije sve jače i jače.
Prema tome uopšte nisam nerealan, čak šta više pomalo sam pesimista u svemu, uvek idem onom starom ne nadaj se ničemu pa će te i mali uspeh obradovati kao da si već celu bitku dobio!

Hvala još jednom na savetima i objašnjenjima, puno ste mi zasad pomogli.

Nije mi frka za kintu, tako da od namirnica mogu skoro sve da kupim što se preporučuje, ali me samo zanima koliko koštaju odprilike ti dodaci za ishranu Whey konkretno!? Kao i koliku dozu bi trebalo uzimati recimo prvih 3 nedelje?


P.S. Da li može obična (dakle ne ona sa sosevima, paradajzom, povrćem itd) tunjevina za doručak?
« Poslednja izmena: Maj 04, 2009, 11:16:44 posle podne BBox »

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #10 poslato: Maj 04, 2009, 11:19:51 posle podne »
nema na cemu da zahvaljujes....u apoteci neces naci dodatke ishrani...samo u prodavnicama sportske ishrane....imas ovde objasnjeno o dodacima kako i sta..malo prosvrljaj forumom...ako bas ne mozes nigde da nadjes prodavnicu suplemenata imas ovde kod Pedje Petrovica proizvode firme THE koji su i vise nego povoljni u odnosu na kvalitet i cene drugih brendova...kontaktiraj njega najbolje pa se dogovori...inace sto se uzimanja tice,jedna doza je odmah nakon treninga sa dextrozom (grozdjanim secerom) a druga izmedju obroka,ujutru,uvece sa ella sirom...kako god ti odgovara...pozz
a za tunjevinu najbolje uzmi komade u sopstvenom soku ili komade u ulju pa iscedi ulje...nisam siguran dal ona sa povrcem ima isti procenat ribe s obzirom da je dodato povrce i da zauzima verovatno dobar deo konzerve..:)
« Poslednja izmena: Maj 04, 2009, 11:22:14 posle podne MilanceOlympia »

Van mreže BBox

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #11 poslato: Maj 04, 2009, 11:27:29 posle podne »
Ma tunjevine sa raznoraznim dodacim ionake ne volim. :) A riblje ulje ionako doooobro procedim iz one konzervice jer mrzim riblje ulje, a ribu obožavam.

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #13 poslato: Maj 06, 2009, 11:07:58 posle podne »
Kada se kaze poslednji obrok do 20 h,misli se na jake obroke sa mesom.U 20 h je sa tim obrocima kraj,a to stoji oko 11 micelar ili ella i to je to ;D



A zasto ne obrok sa mesom posle 20 h?
To sa unosom hrane uvece je malo i individualna stvar,naprimer ja cesto radim drugu smenu do 24h u tom slucaju su neke stvari oko ishrane drugacije.
Vise bi se moglo reci da su ugljen hidrati ti koi bi mogli da se redukuju uvece.Pozdrav

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Pomoć oko doručka!
« Odgovor #14 poslato: Maj 06, 2009, 11:21:00 posle podne »
ja jedem ribu npr. ili neko nemasno meso cak uvece pred spavanje...kada ne koristim whey ili casein a ne kupim ellu obavezno jedem meso ili ribu uvece...meni je ok...
a hidrate naravno nikako ne unosim kasno...