Septembar 09, 2024, 05:34:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa laktom  (Pročitano 8244 puta)

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Problem sa laktom
« poslato: Avgust 25, 2008, 07:39:48 posle podne »
Imam jedan problem, kada radim biceps, pre svega stojeci i podizuci bucice ili normalan teg sa sipkom dogadja mi se sledece..

Pri podizanju nemam nikakvih problema (kad dodje do otkaza to je to i ne moze dalje :)) ali kada spustam teg/tegove (naravno spustanje je lagano, da traje bar 2-3 sec.) u desnom laktu imam neopisiv bol...

Recimo kao da ti neko zabija iglu tacno u kost (takav je bol, skoncentrisan samo na jednu tacku) nije da me sad boli ruka od upale ili tako nesto...

I to se dogadja SAMO u desnom laktu, levim sve mogu normalno da radim...

Ako je bitno, desnjak sam i desna ruka mi vazi za "jacu" ruku...

Nisam imao ni jedan prelom niti ista slicno pa da me neke koske zezaju, a i ako sam padao (jer vozim skejt) vecina, ako ne i svi padovi, su bili na levu ruku...

E sad mene zanima da li je neko imao neki slican problem ili mozda zna sta je u pitanju, jer to jako iritira i ne znam sta da radim...

Spartak

  • Gost
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2008, 09:52:22 posle podne »
jesi ti siguran da te boli lakat ili tetivas unutrasnje strane?
ako je tetiva onda jednostavno odmori biceps neko vrijeme dok ne prodje i nastavi da ga treniras al laganim intenzitetom

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2008, 10:52:50 posle podne »
Nije tetiva sigurno, bol je otprilike bas u laktu (kad savijes ruku pa na onom spisactom prevoju) i imam taj problem oduvek, znam i pre kad sam radio u teretani, recimo pre 4-5 god da sam imao isti problem, ali sam jednostavno forsirao dokle mogu...

A to mi se javlja stalno kod opruzanja ruke pri naporu, recimo i zgibove kad radim to mi se desi posle par komada... Zato mi je zajebano da radim zgibove sa totalnim opruzanjem ruke...

Jer taj bol se javlja tek pred sam kraj opruzanja, pri skoro ispruzenoj ruci, recimo na zadnjih 10 stepeni ispruzanja...

cudno, zato i ne znam sta je u pitanju... ???

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2008, 11:01:11 posle podne »
Za pocetak probaj da radis neke druge vezbe kod kojih se ne javlja taj bol,a uzmi i glukozamin,vidi hoce li biti bolje
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2008, 11:48:23 posle podne »
@sasacg

Sad sam nasao na netu sta je glukozamin (vidim da kao sluzi da obnovi hrskavicu i pomaze kostima...)

Vrlo je moguce da je nesto takvo i kod mene, mada ne vidim nikakav razlog, kao sto sam gore naveo nisam imao nikakvih povreda ni padova koji bi mozda mogli da uzrokuju takvo nesto...

Mada bol jeste kao da neka koscica bode drugu kost, mada opet, nisam strucan da to ocenim...
Nisam isao po pomoc doktora jer to i nije toliko izrazeno, osim pri naporima i vezbanju...

I jako je cudno, kad se misic pri naporu opusta na dole (pri spustanju tegova, spustanju pri zgibu, itd.) me boli, dok pri vezbama u kojima se misic napreze kad se ruka ispruza (kao sto su sklekovi, propadanja, obrnuti sklekovi, bech, itd.) nemam nikakav bol... ???

E to je ono sto mene buni i sto mi nikako nece biti jasno...

A koliko kosta taj glukozamin?? video sam da ima da se nadje u apotekama, ali posto mi je finansijsko stanje lose, onda bolje i da ne idem da proveravam ako je skup  :D

U svakom slucaju hvala na odgovoru, nadam se da ce se mozda naci jos neko ko bi mozda mogao da podeli neki savet  ;)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2008, 12:15:52 pre podne »
Ultimate Glucosamin kosta oko 1000-1200din za 90 tableta,pijes 2 dnevno...

Sto se tice problema sa zglobovima i bolova u njima,ne moras da padnes da bi napravio povredu,vec se bolovi javljaju i nakon duzeg treninga sa tegovima,mozed da kod nekog ponavljanja napravis pokret koji ce izazvati bol...Najbitnije je da se zagrijes i da ne forsiras velike tezine
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2008, 04:33:26 posle podne »
A sto ti ne odes do lekara, to ti je najjeftinije i najsigurnije...a ne ovako preko foruma da trazis dijagnozu...

Pa, taman da se nekom i sa foruma to isto desavalo - to ne mora da znaci da je i kod tebe isto.

Zato, knjizicu u ruke....

Van mreže energie

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
  • FITNESS CENTAR"ENERGIE"
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2008, 06:38:02 posle podne »
Jel imas tu bol kad radis triceps ili samo biceps,posto ja i par momaka koji treniraju kod mene imaju takvu bol u laktu da moramo par serija sa vrlo malom kilazom uraditi.  da tako kazem zagrijemo lakat i tek onda mogu da povecam kilazu

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #8 poslato: Avgust 27, 2008, 10:24:25 pre podne »
Jel imas tu bol kad radis triceps ili samo biceps,posto ja i par momaka koji treniraju kod mene imaju takvu bol u laktu da moramo par serija sa vrlo malom kilazom uraditi.  da tako kazem zagrijemo lakat i tek onda mogu da povecam kilazu

    "zakljucavanje" laktova prilikom izvodjenja vezbi , bench , potisak sa cela ,presevi uglavnom , izivljavanje sa kilazama  na svakom treningu i po svaku cenu (5,6,7 ponavljanja )  , kad sve ovo sastavis strada lakat , odnosno ovo je jedna od uobicajenih povreda .treninga sa tegovima . Valjalo bi nauciti praviti misic i sa manjim kilazama i pravilnim radom . REdukuj kilaze i ne zakljucavaj , tenizija ide na misic mnogo vise . Probaj pa zakljuci i sam .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #9 poslato: Avgust 27, 2008, 11:40:27 pre podne »
imao sam nekada visemesecni problem sa tim,kupi NO DOL u apoteci u kapsulama,pij 3-4 dok te ne prodje,posle odrzavaj sa 1-2 kapsule,ubedljivo najjaci prepara za te probleme.
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Problem sa laktom
« Odgovor #10 poslato: Avgust 27, 2008, 11:51:11 pre podne »
smanji kilazu.
You will just be more stronger, faster and harder than before.