Septembar 20, 2024, 12:25:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Molio bih za savet  (Pročitano 7228 puta)

Van mreže Cvetko

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Molio bih za savet
« poslato: April 22, 2009, 02:50:04 posle podne »
Pozdrav svim clanovima foruma,sve pohvale za administratore i ostale ucesnike,pronasao sam mnoge korisne informacije,ali morao sam da otvorim novu temu za sebe (ala sam sebican ;))...
Imam 28 god,80 kg,visok 178,napomenuo bih samo da mi je vecina od tih 80kg u butinama i listovima (pentranje po planinama :)),zeleo bih da poradim na ostalim grupama i naravno i nogama.Treniram u jednoj teretani u N.S.-u,da je ne imenujem (epp :)),prvih 2 meseca sam radio po programu koji mi je napisao jedan od trenera,primetio sam odredjen napredak u rukama i mali u grudima,za ledja sam cuo da se najsporije razvijaju,u svakom slucaju osecam,se odlicno...
E sad,video sam maleni napredak,hocu jos!Slusao sam razne savete,citao sam ovaj forum,ishrana mi nije bas reprezentativna,puno radim,vezan sam za kancelariju i nemam bas puno vremena da se hranim kako bih trebao i zeleo,ali malo po malo, uz neke savete sa foruma sam korigovao neke stvari,uvek imam  vremena za tunjevinu,belanca,za ella sir,za pileca/cureca prsa,za meso i povrce i ostala kuvanja,izbacio sam stetne kalorije,ali opet ne unosim dovoljno,t.j. nemam vremena a ni apetita za 5-6 obroka dnevno,samo da spomenem da mi se apetit uvecao za 50% od pocetka treninga...
E sad glavno pitanje,da li mi je potreban protein ili gainer?Vecina mi je preporucila gainer,da bih dobio na misicnoj masi,sto i zelim,ne zelim da mi ruke  budu kao bobi stapici :) Imam mali strah da od tih preparata ne dobijem salo,posto ga vec imam na stomaku,tu se valjda jedino i gojim,nista strasno,jbg malko sala na stomaku je sexy (verujem da se ovde niko nece sloziti sa mnom ;D)
Znaci gainer ili whey protein??Bacio sam se na istrazivanje raznih gainera i ako je to ono sto mi treba izbor sam po raznim preporukama i odnosu proteina i ugljenih hidrata/kalorija sveo na tri :Ultimate nutricion-Whey massive ganer,Dymatize-Mega gainer i nasao sam ovde a nisam uspeo po radnjama u NS-u The Nutricionist-The Gainer (cuo od vaseg kolege Pedje)
Toliko za pocetak,nadam se da nisam bio jako opsiran,hvala unapred i unazad!! ;)

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2009, 03:06:52 posle podne »
ne, pitanje ti je ok...ako imas dobru ishranu dodaj ti whey i pevaj :)
pusti gainere, placas uglavnom secer u tim stvarima..dodaj jos para i kupi whey..pogotvo ako imas sklonost ka nabacivanju masti onda gainer nikako...cepaj whey u pwm sa dexom i uzivaj...pozz

Van mreže Cvetko

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2009, 04:01:18 posle podne »
Hvala ti na odgovoru,ako bih mozda mogao da mi preporucis nekog proizvodjaca ili neku odredjenu marku Whey proteina?
I jos samo da mi pojasnis sta znaci "cepaj whey u pwm sa dexom "?Hvala!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2009, 04:16:51 posle podne »
Welcome Cvetko!
Dex-dextroza,mozes da uzimas oko 50gr u shakeru,sa dva dozera Whey proteina i kupi ako si u mogucnosti Glutamin i Bcaa,to su ti dva najvaznija suplementa. Imas kod Pedje mesavinu ova dva,zove se mislim Surge,odnos je 50:50 i kosta mislim 50 evra 1kg. Pwm- post workout meal. Znaci sve u shaker,posle treninga sipas vodu i imas pwm.

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2009, 04:26:37 posle podne »
bas tako kao sto rece kolega remetik.. :)

Van mreže Cvetko

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2009, 04:29:54 posle podne »
Hvala obojici,polako pocinjem da provaljujem skracenice ;D
Da li bi Whey i dex trebao da koristim samo kao pwm ili bi trebao da ga koristim i u danima odmora?Da li oni imaju neke veze sa ishranom i da li se kombinuju,samo da napomenem da treniram 4x nedeljno.I jos ako bi ste mi preporucili koji Whey protein da koristim posto ih ima bas dosta Thx.
« Poslednja izmena: April 22, 2009, 04:41:38 posle podne Cvetko »

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2009, 04:46:02 posle podne »
Protein je dodatak ishrani i mozes uvek da potpomognes unos sa njim,ali u kombinaciji sa dexom samo posle treninga.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #7 poslato: April 22, 2009, 07:53:28 posle podne »
da treniram 4x nedeljno.I jos ako bi ste mi preporucili koji Whey protein da koristim posto ih ima bas dosta Thx.
Optimum, Ultimate,THE, Champion, Prolab, EAS, Nutrabolics,Twinlab... eto neki nasumice nabrajani

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #8 poslato: April 22, 2009, 10:26:40 posle podne »
Hvala obojici,polako pocinjem da provaljujem skracenice ;D

idi na podforum o steroidima... ja još nisam provalio o čemu pričaju :)

Van mreže Cvetko

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2009, 05:20:09 posle podne »
Sutra mi stize prvo pakovanje Amino Whey-a od cokolade,moze li mi neko detaljno reci kad da ga pijem i koliko,uz dorucak,rucak,veceru,pre spavanja???Znam da je obavezan posle treninga sa dextrozom,toliko sam dosad naucio :)Hvala.

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #10 poslato: Maj 11, 2009, 05:34:39 posle podne »
dobro si rekao...kao PWM sa dexom ubaci 2 merice  sa 50 gr dexa i to je to..dobro bi bilo i ujutru da ga uzmes sa ovsenim kao prvi obrok zbog brze ugradnje...ako ne tada onda izmedju obroka u toku dana...

Van mreže Cvetko

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #11 poslato: Maj 11, 2009, 05:54:01 posle podne »
Znaci 2 puta dnevno,sa dexom kao pwm-obavezno i uz dorucak sa ovsenim ili izmedju 2 obroka ako preskocim uz dorucak,posto ja treniram prepodne tj. od 9.30 ,predpostavljam da nema potrebe da pijem uz dorucak oko 8h,pa onda posle treninga sa dexom?

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #12 poslato: Maj 11, 2009, 06:08:17 posle podne »
nemoj nikada uz obrok da pijes...ako imas kvalitetan cvrst obrok nema potrebe da tovaris i whey u stomak...bas zbog toga sto ti stomak to nece iskoristiti...pij ga posle treninga tog sto si rekao i izmedju obroka...to ce biti ok...

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #13 poslato: Maj 11, 2009, 06:21:04 posle podne »
Nema potrebe za 50 gr dex-a, PUNO je, ne treba vise od 30gr dextroze, a ako hoces jos bolju varijantu kupis dextrozu i maltodekstrin i onda napravis mesaviju od 30gr maltodekstrin-a i 10gr dexa ;)

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Molio bih za savet
« Odgovor #14 poslato: Maj 11, 2009, 06:23:34 posle podne »
ako decko ima jak trening nije uopste mnogo 50 gr dexa...u dosta postova na forumu su pricali o tome jbt..