Jun 30, 2024, 06:18:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: POVISEN PRITISAK  (Pročitano 10952 puta)

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #15 poslato: April 07, 2009, 02:30:56 posle podne »
Pa prekontrolisi obazezno! Ja sam imao slican kao ti (samo veci puls 85). Pa sam nosio holter 24 sata i rezultati su bili dobri. A pritisak ti tokom dana svakako varira, zavisno od mnogo faktora.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #16 poslato: April 07, 2009, 02:33:11 posle podne »
i meni je ovih dana oko 140-80 :( izgleda da mi se blizi kraj
al se nekad dobro jelo

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #17 poslato: April 07, 2009, 02:42:20 posle podne »
i meni je ovih dana oko 140-80 :( izgleda da mi se blizi kraj

gotovi smo   :)

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #18 poslato: April 07, 2009, 03:06:53 posle podne »
mada..evo malo pre sam izmerio 117-78
al se nekad dobro jelo

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #19 poslato: April 07, 2009, 03:11:18 posle podne »
Ma opusti se,meni je tokom citave prosle nedelje bio 90/40 ;D ;D ;D Otkucaji 48/min hahaha...

jbg,od juce ponovo na treningu :wink:

Jel se zezas Sale il ozbiljno?

Najozbiljnije...Dodjem kuci,i krene da mi se smrkava da mi bljeska pred ocima,kao strob u diskoteci...Reko mojima da mi izmere pritisak,kad ono 90/40...Cimanje,ajde u bolnicu,ozbiljno je...al mene mrzelo.Onda je pocela glava da mi puca,i tako do sledeceg jutra...jbg sledecih par dana je bilo malko bolje 100/60...Kazu da je mozda neki virus,ne znam,nisam isao kod doktora...;D ;D ;D

Sad je OK...valjda
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #20 poslato: April 07, 2009, 10:50:06 posle podne »
Ma opusti se,meni je tokom citave prosle nedelje bio 90/40 ;D ;D ;D Otkucaji 48/min hahaha...

jbg,od juce ponovo na treningu :wink:

Jel se zezas Sale il ozbiljno?

Najozbiljnije...Dodjem kuci,i krene da mi se smrkava da mi bljeska pred ocima,kao strob u diskoteci...Reko mojima da mi izmere pritisak,kad ono 90/40...Cimanje,ajde u bolnicu,ozbiljno je...al mene mrzelo.Onda je pocela glava da mi puca,i tako do sledeceg jutra...jbg sledecih par dana je bilo malko bolje 100/60...Kazu da je mozda neki virus,ne znam,nisam isao kod doktora...;D ;D ;D

Sad je OK...valjda

:D Koja si ti 'ladovina! Boli te k***c! Dobro je to...

Van mreže executor

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
  • You can't build muscles with fairy dust
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #21 poslato: April 07, 2009, 11:15:42 posle podne »
Vrednosti arterijskog krvnog pritiska preko 140/90 mmHg, kod osoba starijih od 18 godina koje ne uzimaju lekove, smatraju se povišenim.

Ono sto je veoma bitno je to da sistolni pritisak tj "gornji" kazuje kakvo je nervno stanje a dijastolni tj. "donji" kazuje kakvo je stanje srca i krvnih sudova.


Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #22 poslato: April 10, 2009, 10:33:48 posle podne »
au naplasiste decka...pa to je strasno

na osnovu jednog merenja nikako ne moze da se zakljuci da li neko ima hiper ili hipotenziju...

meni je recimo standard 110/70...nekad ide i nize, recimo 90/60, puls izmedju 70 i 80...

uvek se ukenjam kad mi neko meri i skoro uvek imam povisen, cesto i 140/90....puls i do stotke dodje...

kada sam pod stresom desavalo se da imam i aritmiju, i tahikardiju, hipertenziju, pio cak i lekove...i sve na prihickoj bazi...
zdravo srce...sve dobro...

zadnje vreme nemam problema ni sa cim da kucnem u drvo, a neophodan mi je redovan san, opusten zivot bez stresa i relativno redovan trening...

poz

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: POVISEN PRITISAK
« Odgovor #23 poslato: April 13, 2009, 10:39:59 posle podne »
Evo danas sam se nesto osecao malaksalo pa reko da proverim pritisak kad ono 90/50 merio sam jos par puta sa razmacima po pola sata isto mi je pokazalo...Slabo sam unosio so pa je mozda i zbog toga ovako nizak..