Septembar 20, 2024, 08:38:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Napuhanost trbuha  (Pročitano 14318 puta)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Napuhanost trbuha
« poslato: Mart 24, 2009, 07:36:36 pre podne »
Pozdrav, imam jedno pitanje. Naime, trbuh mi je "ogroman" i više je napuhan nego što imam sala. Ujutro je još ok i nije toliko izražen ali tijekom dana se baš napuše i to mi smeta. Pa me sada zanima do čega to može bit, malo sam čitao i naišao na info da bi moglo bit do "nepodnošljivosti" laktoze...

Van mreže 6aa6aa

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 8
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2009, 07:50:56 pre podne »
Da, mislim da bi to moglo biti od toga... Npr. ja bas i ne podnosim laktozu, ali i inace ne jedem mnogo mlecnih proizvoda, ujutro casa mleka 0.5%mm i ellu tokom dana (ne svidja mi se ukus mleka bez laktoze, nekako mi je suvise sladunjav). Pogledaj malo bolje, mozda ti ne smeta samo laktoza, vec i mast, testenine, vocni sokovi, hleb (?!)... Meni recimo, sve to smeta, naravno ne smeta mi kad ponekad jedem i pomalo od tih namirnica, ali konkretno mi smeta.
Nadam se da sam bar malo pomogla, pozdrav...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2009, 10:11:47 pre podne »
Takodje kombinovanje razlicitih namirnica moze dovesti do nadimanja, procitati koje namirnice treba izbegavati sa drugim namirnicama.

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2009, 02:49:26 posle podne »
Ne smetaju meni ovako mliječni proizvodi čak naporitv - volim ih :P ali ako me oni napuhavaju hmmm :P

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2009, 06:39:52 posle podne »
pa ti uzmizabodi neku slamcicu u pupak pa ga ispuhaj... ili prdni  ;D

slusaj ovako: GASVAN(roze tabletice za zvakanje) i aktivni ugalj... problem resen.. a to sto ti se nadima stomak je cisto stvar ishrane... ubaci malo kuvanog...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2009, 08:51:50 posle podne »
godinu dana sam pokušavao da saznam od čega mi je stomak tokom dana 3 puta veći.
nisam mogao da sedim koliko se naduje.
stalno sam vodio da računa da ne jedem nešto "novo", kako bih saznao u čemu je problem.
pojeo sam tonu, pomenutog, gasvana.

dok nisam počeo da pišem. ispostavilo se da su masline (koje ne prave problem kada ih jedem tokom dana) najveći krivac.
izletele su iz kuće.

onda se opet ponovilo. opet jurnjava šta je i kako je.
sok od pomorandže.

sad samo čaj :)

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2009, 09:49:42 posle podne »
nivo HCL nizak  , previse ugljenih hidrata ,  alergijska reakcija na neku hranu , najcesce ono prvo

Van mreže tadiano

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2009, 12:12:57 pre podne »
isprike zbog neznanja al sta je HCL!
utezi su prelagani pa dizem cijele sprave!

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #8 poslato: Mart 25, 2009, 04:26:09 pre podne »
Pa kiselina u stomaku ;) (xlorovodonicna)
Tipa previe vode pre jela, i odmah onda jelo..

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2009, 06:30:39 posle podne »
nivo HCL nizak  , previse ugljenih hidrata ,  alergijska reakcija na neku hranu , najcesce ono prvo

hmm, ne unosim puno UH isto vrijedi i za vodu

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2009, 11:39:34 posle podne »
E poludeo sam! Iscitao sam sve teme u vezi hrane i suplemenata!
Doktorirao sam napokon!  ;D

Elem, sto se tice tvog naduvavanja, imao ga i ja jer sam bio tri godine bolestan zbog alergije na gotovu svu hranu. Od hrane sam jeo samo kuskus, bulgur i neka sociva i jos samo par gluposti i eventualno malo ribe, moz' misliti na sta sam licio! I tako godinu i po dana jesti!

Ali ono sto je meni doktorica davala za takve stvari jeste "Easy digest" - pre tri godine to bilo skoro 'iljadu dinara... Ali odradilo je stvar. Poenta je bila sto organizam nije bio sposoban da "vari" svu hranu, odvikao se, a nije imao ni enzima - pa taj "Easy digest" pomaze....

Pozzz....

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2009, 12:01:53 pre podne »
nivo HCL nizak  , previse ugljenih hidrata ,  alergijska reakcija na neku hranu , najcesce ono prvo

hmm, ne unosim puno UH isto vrijedi i za vodu

hcl

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #12 poslato: April 30, 2009, 09:36:38 posle podne »
Ja sam poceo da recimo dinstam malo luk /black&white/ kad mi se jede i vise mi ne smeta toliko, najvise mi je pomogao med razmucen u toplu vodu ujutru i uvece to pijem, nek prica ko sta oce protiv secera bas me briga, med je med i ima svoju internu hemiju, nije to 2+2=4.

E poludeo sam! Iscitao sam sve teme u vezi hrane i suplemenata!
Doktorirao sam napokon!  ;D

Elem, sto se tice tvog naduvavanja, imao ga i ja jer sam bio tri godine bolestan zbog alergije na gotovu svu hranu. Od hrane sam jeo samo kuskus, bulgur i neka sociva i jos samo par gluposti i eventualno malo ribe, moz' misliti na sta sam licio! I tako godinu i po dana jesti!

Ali ono sto je meni doktorica davala za takve stvari jeste "Easy digest" - pre tri godine to bilo skoro 'iljadu dinara... Ali odradilo je stvar. Poenta je bila sto organizam nije bio sposoban da "vari" svu hranu, odvikao se, a nije imao ni enzima - pa taj "Easy digest" pomaze....

Pozzz....


Znaci pio si taj EASY DIGEST neko vreme i vise ne , jel tako?



godinu dana sam pokušavao da saznam od čega mi je stomak tokom dana 3 puta veći.
nisam mogao da sedim koliko se naduje.
stalno sam vodio da računa da ne jedem nešto "novo", kako bih saznao u čemu je problem.
pojeo sam tonu, pomenutog, gasvana.

dok nisam počeo da pišem. ispostavilo se da su masline (koje ne prave problem kada ih jedem tokom dana) najveći krivac.
izletele su iz kuće.

onda se opet ponovilo. opet jurnjava šta je i kako je.
sok od pomorandže.

sad samo čaj :)


Tebi izgleda smetaju aditivi? Ja otako jedem samo zaklano/ ubrano mnogo lakse disem, i fizicki i pisihicki!
Ella i tunjevina su mi vrh preradjene hrane recimo, a o hlebu vise i ne mislim, ja sam se te napasti resio.
« Poslednja izmena: April 30, 2009, 09:39:07 posle podne Bare »

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #13 poslato: Maj 04, 2009, 11:31:12 posle podne »
@ Bare:
Da, pio sam taj Easy Digest i prestao sam ga - jer mi nije vise bilo problema...
Ali, ja sam da napomenem bio i tada na mnogo laksoj ishrani... Sada ne bih mogao da ti kazem da li ce ti biti bolje ako rokash tesku hranu.
Mada po iskustvu drugih ljudi i sto kazu da je Okej, vredi pokusati ako ti zadaje veliki problem...

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: Napuhanost trbuha
« Odgovor #14 poslato: Decembar 10, 2009, 03:42:44 posle podne »
imam problem sa ti napuhanim trbuhom ne jedem hljeb jedem zdravu hranu piletina, riza, tunja, krompir kuhani, ne pijem sokove samo vodu i to ne pretjerujem al opet imam stomak napuhan ne previse al imam i mene bode to u oci smeta mi jer nisam nikad imao problema sa stomakom jeli mi mozete pomoci, znaci da uzmem easy digest jel to imam u BiH kupiti????
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!