Oktobar 04, 2024, 04:24:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.323 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: mvzInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Beograd je sistem  (Pročitano 3437 puta)


Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2009, 08:41:48 posle podne »
Stop Beogradizaciji :D

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2009, 11:08:59 posle podne »
kapitalna investicija
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2009, 11:14:21 posle podne »
poubijali se dzedaji iz rakovice i klingonci iz kalemegdanskih pecina
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2009, 01:28:10 pre podne »
Lepo su pokupili pare iz cele Srbije, pa sad mogu da se sprdaju. 95% para od privatizacije duvanske je otislo u Bg i sad dok Nis nema ni jedan bioskop, stadion, sport mu je na najnizim granama, nema para za istrazivanje medijane, nema koncerata, festivala niti bilo kakvih dogadjaja, oni od NASIH para prave suncev sistem. I dokle ce tako? Dok cela Srbija ne bude prisiljena da se preseli u Bg? A vec svako ambiciozan juzno od Bg-a ako zeli da uspe mora da ide na sever.
Inace ideja je interesantna, ali problem je u tome sto ljudi u drugim gradovima nemaju mnogo bitnije stvari, a pare iz tih gradova idu u Bg i onda ih on trosi na svakojake mnogo manje bitne stvari kao sto je ovo. A cak i da ih trosi za bitne stvari... zasto da on trosi nase pare? Zasto da pare iz mog grada idu na grdanju Bg-a, a moj grad iz dana u dan sve vise propada? Dokle ce Bg da unistava ostatak Srbije?

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2009, 03:13:12 pre podne »
zato, prijatelju, sto zivis u banana republici.
nadam se da shvatas koliko mi, beogradjani, imamo koristi od ovog potencijalnog i slicnih projekata. taman koliko i ti.
ako bi 'beograd' zamenio sa politicari, a 'svakojake manje bitne stvari' sa 'pranje para', potpisao bih tvoj tekst.

projekat je imbecilan, poput maltene svega sto se radi u beogradu u poslednjih 15 godina.
od izgradnje hrama unedogled, do asvaltiranja ulica 2put godisnje.
pranje para.
« Poslednja izmena: Mart 27, 2009, 03:16:13 pre podne gonzo »

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2009, 09:10:59 pre podne »
a što niste pročitali šta piše na sajtu?
veličine objekata su od 1 do 5 cm! stvarno veliki trošak...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2009, 09:11:34 pre podne »
ili svi treba da živimo podjednako loše, ideja koja pobeđuje u Srbiji poslednjih 130 godina.

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2009, 10:05:56 pre podne »
Inace ideja je interesantna, ali problem je u tome sto ljudi u drugim gradovima nemaju mnogo bitnije stvari, a pare iz tih gradova idu u Bg i onda ih on trosi na svakojake mnogo manje bitne stvari kao sto je ovo. A cak i da ih trosi za bitne stvari... zasto da on trosi nase pare? Zasto da pare iz mog grada idu na grdanju Bg-a, a moj grad iz dana u dan sve vise propada?
Dokle god i 1 dinar iz mog grada bude trosen na izgradnju Bg-a, a moj grad nema najosnovnije stvari moja prica stoji. Na ovaj projekat ode 50 000, na neki drugi 100... na deseti 200... na dvateseti 300... i sve to nije veliki trosak... naravno da nije kad placate od tudjih para. Radite vi sta hocete od svojih para, za to imate moju potpunu podrsku, ali kad bi nama vratili/ostavili nase pare, pa kad bi vam se desetostruko smanjio budzet video bih da li bi i dalje pricali kako nije veliki trosak ili bi se trudili da svaki dunar ustedite i odobravali samo najpotrebnije projekte. Ovo nije skup projekat, ali je samo jedan u nizu jeftinih i malo bitnih projekata i pare koje bg skupi iz drugih gradova se trose na takve projekte dok ti gradovi ostaju praznog budzeta i nemaju sredstva za realizaciju nekih mnogo bitnijih projekata.
Ideja koja zadnjih godina pobedjuje u Srbiji je da svi zive lose kako bi Bg ziveo dobro, a gonzo je lepo rekao i zasto je tako. U stvari ideja je da svi zive lose kako bi beogradski politicari prali pare.
A video bih tebe da li bi podrzavao to sto se radi da ti zivis u gradu koji ima 250 000 stanovnika, a ni jedan bioskop. U gradu u kojem se festivali sa dugogodisnjom tradicijom otkazuju jer nema para u gradskom budzetu. U gradu ciji je sport na najnizem mogucem nivou i u kom sportski klubovi masovno propadaju jer grad ne ulaze ni dinar u sport... jer nema odakle da ulozi. A zasto nema... pa zato sto sve pare idu za bg.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2009, 10:18:51 pre podne »
čoveče.... kakva konstrukcija....

ljudi u beogradu inače ne plaćaju porez, pa mora da ih izdržava niš, kragujevac...

sramota, kakav odnos prema sebi samom imaš.

A video bih tebe da li bi podrzavao to sto se radi da ti zivis u gradu koji ima 250 000 stanovnika, a ni jedan bioskop. U gradu u kojem se festivali sa dugogodisnjom tradicijom otkazuju jer nema para u gradskom budzetu. U gradu ciji je sport na najnizem mogucem nivou i u kom sportski klubovi masovno propadaju jer grad ne ulaze ni dinar u sport... jer nema odakle da ulozi. A zasto nema... pa zato sto sve pare idu za bg.

klasična radikalska laž. lokalni budžet se puni iz poreza i doprinisa lokalne zajednice. šta je tebi beograd, kazan?
sad ću i ja kao i ti, čisto da vidiš kako je to: NEMA NIŠTA od mojih para bilo kome. napravite sebi bioskop!

znači ne verujem.... prošli vikend sam obišao par gymova... rupa, rupa, rupa ... ili 20 000 mesečna članarina. opušteno nude i programe od 35 000.

kako li su vam samo ubacili u glavu tu priči da "beograd pojede svaki vaš dinar"?
a to su vam uradili upravo lokalni političari koji vas potkradaju.

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2009, 10:38:38 pre podne »
Pogledaj samo gde su otisle pare od privatizacije firmi. Otisle su u drzavni budzet. Naravno da ne idu pare iz Ni, Kg, Vr... direktno u budzet grada Beograda. Ali drzava prilikom raspodele sredstava neuporedivo vise salje u Bg nego u druge gradove. Drzavni budzet se puni podjednako iz cele Srbije, a velika vecina tih para ide u Bg. Navescu kao primer to da je 2007. godine od ministarstva kulture bg dobio 888 000 000 dinara, a juzna i istocna Srbija zajedno 64 000 000 dinara sto znaci da je bg dobio 14 puta vise po jednom stanovniku. A takvih primera ima na stotine. Razlog takve raspodele - licna korist tih politicara.
Ovde prica uopste nije o gradjanima Bg i ne vidim zasto nekog to pogadja... niko ne napada beogradjane, vec nase politicare.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2009, 10:44:45 pre podne »
ti si direktno prozvao beogradjane, navodeći da pare za ovakve projekate finansiraju građani koji ne žive u beogradu.

Navescu kao primer to da je 2007. godine od ministarstva kulture bg dobio 888 000 000 dinara, a juzna i istocna Srbija zajedno 64 000 000 dinara sto znaci da je bg dobio 14 puta vise po jednom stanovniku. A takvih primera ima na stotine. Razlog takve raspodele - licna korist tih politicara.

oduvek je bilo glupo i logički netačno porediti element skupa sa celim skupom. znaš li ti koliko muzeja ima u beogradu, kojih nema u drugim gradovima, pa narodno pozorište, pa narodni muzej, pa akademija, pa biblioteke, ...

lepo reci da političari kradu, i ostavi beodrađane da muče svoju muku....

ako te baš zanima, ti koje pomišnješ, kradu preko lokalnih samouprava. u beogradu im je to prilično teško. zato vas lokalni moćnici i ubeđuju da je krivica, po običaju, uvek na drugome.

no dobro, kraj od mene.

Van mreže B.M.F

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2009, 11:11:22 pre podne »
Ja nisam iz Bg-a ali apelujem na LOCK

Van mreže B.M.F

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #13 poslato: Mart 27, 2009, 11:12:43 pre podne »
Dosta je prepucavanja,budimo jednom narod.LOCKKKKKKKKKKKK

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Beograd je sistem
« Odgovor #14 poslato: Mart 27, 2009, 11:17:03 pre podne »
Dosta je prepucavanja,budimo jednom narod.LOCKKKKKKKKKKKK

:) biti narod znači živeti u oboru? da svi budu isti? :)