Septembar 20, 2024, 06:08:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Strucna pomoc za pocetnika :)  (Pročitano 4019 puta)

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Strucna pomoc za pocetnika :)
« poslato: Mart 15, 2009, 11:05:37 posle podne »
Pre svega veliki pozdrav X-fitness-u , redovno pratim i citam istoimeni casopis, veliku vecinu stvari sam upravo i saznao iz ovog odlicnog casopisa..kao i veliki pozdrav za sve clanove :).

Novi sam na ovom forumu i molio bih vas za strucnu pomoc sto pre. Treniram duze vreme, nisam pocetnik sto se tice  programa treniranja ali mi treba  tacna pomoc oko suplemenata.Naime, bio sam bolestan par meseci , imam problema sa jetrom ( da kucnem u drvo , glavu :) bolje je ) , ali jos uvek pijem lekove i receno mi je da ne smem ni u kojem slucaju da uzimam nista sto ima vitamin A (u bilo kom obliku )  kao ni  Tetraciklinske antibiotike.

Naime , imam jos uvek 2 neotvorena pakovanja  proteina (Volumass 35 professional ) i  amino pack  ( Super Amino 4800 MG ). Vec sam poceo da treniram i zanima me da li bih smeo da koristim ova dva suplementa ili mozda na sta bi trebao da obratim paznju.

hvala Vam puno .


Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2009, 11:47:18 posle podne »
da se nadovežem, da ne otvaram novu temu:
šta raditi kada je telo pretrenirano i kada padne imunitet? kako da, posle oporavka, do toga opet ne dođe?

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2009, 02:00:16 pre podne »
Imam jos jedno pitanjce za vas majstore :)..

radio sam ranije po sistemu 3+1 ......( 3 dana rada pa 1 dan odmora  )...otkad sam se oporavio treniram 6+1 ...znaci samo nedeljom pauziram ( tj. proteklim mesec dana tako treniram)....

cilj mi je vracanje misicne mase kao i definicije.....sta bi mi preporucili, koju varijantu treninga.

2 dana (48 sati ) je preporuceni odmor za vece misicne grupe ( qadove, grudi itd... ) , 24 sata za manje...jel tako......sta mislite da li da ostanem na 6+1 ili da se vratim na staru 3+1 ?

Radim po krugovima,  1 dan, grudi - noge-stomak (donje)
                                  2. ledja -ramena -stomak (gornje)
                                 3. triceps -biceps.-stomak (bocne..iliti zimnicu :)
pa opet u krug ....

svaki savet je dobrodosao od vas zveri :P......kao sto rekoh...oko mesec dana vec treniram...jedem oko 5-6 puta dnevno....(3 veca obroka +2 uzine )...ne jedem posle 21 h , slatko sam skoro izbacio skroz (plazma keks mi je poslastica :) trening mi je u 21 h svaki dan.

Trenutno imam 99-100 kg (201 cm ) ....moja regularna kilaza je oko 110 kg..tako da bi da vratim misicnu masu i definiciju.

molio bih vas da mi posvetite malko vremena, pomoc od takvih majstora bi mi previse znacila. Ko zna,mozda bude i neka before i after slicka :P
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 02:08:13 pre podne Ognjeni »

Van mreže Raka Nis

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2009, 12:14:19 posle podne »
ledja-ramena?Nemoguce!Kad odradis dobro ledja u 4-5 vezbe neverujem da si u stanju da radis ramena!Mozda gurnes 20 kg:)))

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2009, 01:21:57 posle podne »
ledja-ramena?Nemoguce!Kad odradis dobro ledja u 4-5 vezbe neverujem da si u stanju da radis ramena!Mozda gurnes 20 kg:)))
Zasto ? Gresim li ...Ceo zivot sam tako radio , nikad nisam imao problema sa snagom druge misicne partije  tog dana kad radim ledja -ramena....

Nisam ja BB ali u odnosu na ostale vezbace u teretani dizem vise od vecine iako sam kilav nenormalno sad posle bolesti :)...hehe ne znam za sta si mislio 20kg ali npr uglavnom radim ledja prvo...razvlacenje na razboju, i napred i pozadi. Dobro se preznojim od toga i onda nastavljam ramena i zavrsavam sa ledjima...malo kombinujem.

npr. radim sa sipkom, potisak iznad glave za ramena sa 60kg x 6-8...sa bucicama 12-14 kg , dizanje sa sipkom do brade u stojecem polozaju do 70 kg x 10 ...nisam isao preko toga , sve sam radio ovaj mesec sto mogu oko 10 ak ponavljanja, moram malo  da se vratim u formu pa da ozbiljno radim sa tezinama.

Van mreže ISO-100

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #5 poslato: Mart 16, 2009, 01:50:27 posle podne »
pa bas zato sto si ceo zivot radio pogresno sad promeni :)... i zasto radis GRUDI i NOGE... to su 2 velike miscne partije... Imas gomilu programa ovde na forumu mozes da pogledas i da izaberes jedan pa vidis kako ce ici, ali evo npr. ovaj nije los GRUDI+BICEPS, NOGE radis same, pa napravis pauzu, LEDJA mozes sa Listom, RAMENA sa tricepsom ili obrnuto.. npr... prednje rame ti najvise radi.... to upamti, kad radis bench, kosi bench, razvlacenje bucicama, zgibovi, lat masina... u svim ovim vezbama pogadjas prednje rame... mislim da ti je sad jasno, zasto je pogresno raditi LEDJA i RAMENA ili GRUDI i RAMENA :)...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #6 poslato: Mart 16, 2009, 01:56:53 posle podne »
pa bas zato sto si ceo zivot radio pogresno sad promeni :)... i zasto radis GRUDI i NOGE... to su 2 velike miscne partije... Imas gomilu programa ovde na forumu mozes da pogledas i da izaberes jedan pa vidis kako ce ici, ali evo npr. ovaj nije los GRUDI+BICEPS, NOGE radis same, pa napravis pauzu, LEDJA mozes sa Listom, RAMENA sa tricepsom ili obrnuto.. npr... prednje rame ti najvise radi.... to upamti, kad radis bench, kosi bench, razvlacenje bucicama, zgibovi, lat masina... u svim ovim vezbama pogadjas prednje rame... mislim da ti je sad jasno, zasto je pogresno raditi LEDJA i RAMENA ili GRUDI i RAMENA :)...

hvala...zato sam i ovde, da saznam sto vise i da se druzim sa vama zverima :)..covek se uci dok je ziv. Nego da li da se vratim na 3+1....koji je najbolji 'krug' za treniranje....tj. na koliko da pravim dan pauze....Citam sad po forumu, sve cu da vidim, ali reko iz licnog iskustva vas da saznam.

ajd uzdravlje :)

p.s. rece da radim noge same a posle ledja i list ? i da li neko zna ovo sto sam pitao napocetku za vitamin A , jako mi je bitno ..hvala momci

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #7 poslato: Mart 16, 2009, 02:45:56 posle podne »
ajde uzdravlje ;D :D

baci tu pusku iz ruku i pomagaj :)

ajd uzdravlje :)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #8 poslato: Mart 16, 2009, 02:48:17 posle podne »
da se nadovežem, da ne otvaram novu temu:
šta raditi kada je telo pretrenirano i kada padne imunitet? kako da, posle oporavka, do toga opet ne dođe?

pomoć prijatelja? :)

Van mreže ISO-100

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #9 poslato: Mart 16, 2009, 02:49:14 posle podne »
Sistem treninga uskladjujes po tome kolik imas hrane i sumplemenata da podrizs te treninge tako da sve ostalo je suludo, predpostavljam da si NATURAL, tako da moje misljenje 4x nedeljno je vise nego dovoljo... radis npr. 2+1+2+2...

Noge radis same kad sam mislio na noge mislio sam na Butine i zadnju lozu, a lis je isto deo nogu, ali njega odvojis pa ga radis samog tj. sa nekom misicnom partijom samo da nisu noge..

Van mreže ISO-100

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #10 poslato: Mart 16, 2009, 02:51:22 posle podne »
da se nadovežem, da ne otvaram novu temu:
šta raditi kada je telo pretrenirano i kada padne imunitet? kako da, posle oporavka, do toga opet ne dođe?

pa koliko puta nedjlno treniras i koliko imas nedeljeno odmaras? Glutamin je dobar za brzi oporavak, naravno i BCAA, ali opet kazem ako ides svaki dan u teretanu to je bzvz i normalno da ces biti "pretreniran"

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2009, 02:54:24 posle podne »
išao 5x, dok se nisam razboleo. odmarao 3 nedelje, krenuo u petak i slomio se za vikend :(
pijem glutamin i glutamin+protein.

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #12 poslato: Mart 16, 2009, 04:27:52 posle podne »
Da li moze ovako junaci .

Ponedeljak :

Utorak :

Sreda :

Cetvrtak : PAUZA !!!

Petak :

Subota :

Nedelja : PAUZA

jovo  nanovo :)

Znaci bilo bi 3+1+2+1...pa jovo nanovo...da li je dosta odmora...to je 5 dana rada i 2 odmora( sad treniram 6 puta nedeljno ) .

Ono sto me zanima je...da li je bolje raditi jednu misicnu particiju dnevno (po treningu ) ili da kombinujem po dve ?

trbusnjake da li da radim svaki dan  ?  radio sam uglavnom jedan dan donje, drugi dan gornje , treci dan bocne pa u krug ...da li je puno od 5 x treninga nedeljno sto planiram svaki dan trbusne ?

i da li je puno svaki dan od tih 5 x treninga da radim kardio bar 20 min na kraju treninga ?

ajd uzdravlje :)
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 04:33:44 posle podne Ognjeni »

Van mreže Raka Nis

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #13 poslato: Mart 17, 2009, 12:00:02 posle podne »
Haha pomoc prijatelja!Ledja ramena pola-pola

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Strucna pomoc za pocetnika :)
« Odgovor #14 poslato: Mart 17, 2009, 06:01:42 posle podne »
Haha pomoc prijatelja!Ledja ramena pola-pola

što znači? :)