Jul 08, 2024, 07:01:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Skolioza  (Pročitano 4619 puta)

Van mreže DarthMaul

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Skolioza
« poslato: Mart 11, 2009, 12:14:07 pre podne »
Da li vezbanjem u teretani moze da se ispravi skolioza kicme?

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Skolioza
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2009, 01:02:09 pre podne »
Nemoze ali mozes da se razvijes da se skoro i neprimijeti da imas skoliozu.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Skolioza
« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2009, 01:47:30 pre podne »
isto tako mozes da pogorsas samo tako..to bi trebalo neko strucno lice da ti pojasni..da vezbe mogu pomoci, ali koje vezbe raditi, kako..ne bih se usudio proizvoljno da nabadam, kad postoji cela grana medicine za to ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Skolioza
« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2009, 09:42:41 pre podne »
Da li vezbanjem u teretani moze da se ispravi skolioza kicme?
zavisi koliko ti je izrazena... ali razvijanje tih misica u svakom slucaju nije na odmet... ali ko sto rece body idealno bi bilo da se konsultujes sa nekim ortopedom i fizioterapeutom...

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Skolioza
« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2009, 01:43:08 posle podne »
nikako ne vezbati u teretani ako imas  skoliozu , idi  kod fizijatra ili kiroprakticara dobrog pa nauci da radis vezbe

Van mreže DarthMaul

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Skolioza
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2009, 12:08:51 pre podne »
Hvala na savetima

Van mreže Sinisa Privulovic

  • VIP
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 56
  • Ko nece kad moze, nece moci kad bude hteo
Odg: Skolioza
« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2009, 08:48:40 pre podne »
Pre 24 godine lekari su konstatovali da imam skoliozu. Nekoliko godina kasnije krenuo sam sa blagim vezbama ne bih li zaustavio proces okostavanja koji prati skoliozu. Vezbanjem sam ojacao misice uz kicmu tako da sam je rasteretio na treningu sto mi je omogucavalo da radim sa sve vecom tezinom. Kroz godine vezbanja dobio sam oko 12 kg misica tako da sam trenutno, u 50-oj godini zivota jaci nego ikada. Naravno, kada radim teske treninge za ledja ili noge, obavezno popijem diklofen koji otkloni znatni deo ukocenosti i hronicnog bola.
Naravno, moj slucaj sigurno nije primenljiv na ostale koji imaju skoliozu tako da je potrebno primeniti savete lekara. Ja sam dosta rizikovao. Do sada je sve bilo jako dobro jer nikada na treningu (15 godina) nisam imao povredu... ali, uvek treba imati u vidu da samo malo nepravilniji polozaj tela u teskoj vezbi moze da izazove znatnu povredu (kod svih vezbaca, a narocito kod nas sa skoliozom).