Jul 05, 2024, 07:01:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi  (Pročitano 26683 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #60 poslato: Maj 25, 2006, 04:25:05 pre podne »
Citat: novak
Interesuje me vase misljenje a narocito Generala Pedjosa.Recimo da hocu da detaljisem srednji delo grudi.Do sada sam radio prvo potisak bucicama na ravnoj i kosoj pa nakon toga vezbe za srednji deo.Sta preporucujete da li da radim jedan potisak(kosi ili ravni) pa srednji deo....ili vec kako.Srednji deo grudi mi jako dobro napreduje ali zelim da cujem sta vi mislite o tome kada se rede detalji neke misicne partije.
..PRIAJTLEJU DETALJE MORAS DA URADIS ONDA KADA SVE SLOZIS NA SVOJE MESTO.....

DAKLE..NI JEDAN JEDINI DETALJ TI SE NECE VIDETI NA NI JEDNOM MISICIU U KOLIKO NA NJEMU IMA I MALO VISKA MASNOG TKIVA A POGOTVO NA GRDIMA GDE JE POTREBNO JAKO DUGO STAZA I JAKO DOSTA ZNANJA DA BI SE DOSLO DO TOGA DA SE NA GRDIMA VIDE DETALJI A POGOTVO TAJ DEO KOJI TI HOCES JER JEDINI DETALJ NA SREDNJEM DELJU KOJI JE VIDAN I UOCLJIV NA TOM DELU GDUI JE ONA tzv.ISPURGANOST..TJ POPRECNE PREKO GRUDI...

I OPET KAZEM..NAJBOLJE VEZBE SU ZA TO KROS I BUTERFLY...ALI PRE SVEGA TREBA ODRADITI DRUGE SEGMENTE

U SVKOM SLUCAJU..PRICA O OTKAZU RUKU PRE GRDUI JE SMESNA I TO MOZE DA ZNACI SAMO JEDNU STVAR.....NE RADI SE KAKO TREBA.....DAKLE....OPTERECENJE JE VECE NEGO STO JE MOGUCNOST I LOGICNO JE DA MANJI MISCI OTAKZE PRE VECEG......

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #61 poslato: Maj 25, 2006, 09:05:14 pre podne »
Citat: pedjos
Citat: novak
Interesuje me vase misljenje a narocito Generala Pedjosa.Recimo da hocu da detaljisem srednji delo grudi.Do sada sam radio prvo potisak bucicama na ravnoj i kosoj pa nakon toga vezbe za srednji deo.Sta preporucujete da li da radim jedan potisak(kosi ili ravni) pa srednji deo....ili vec kako.Srednji deo grudi mi jako dobro napreduje ali zelim da cujem sta vi mislite o tome kada se rede detalji neke misicne partije.
..PRIAJTLEJU DETALJE MORAS DA URADIS ONDA KADA SVE SLOZIS NA SVOJE MESTO.....

DAKLE..NI JEDAN JEDINI DETALJ TI SE NECE VIDETI NA NI JEDNOM MISICIU U KOLIKO NA NJEMU IMA I MALO VISKA MASNOG TKIVA A POGOTVO NA GRDIMA GDE JE POTREBNO JAKO DUGO STAZA I JAKO DOSTA ZNANJA DA BI SE DOSLO DO TOGA DA SE NA GRDIMA VIDE DETALJI A POGOTVO TAJ DEO KOJI TI HOCES JER JEDINI DETALJ NA SREDNJEM DELJU KOJI JE VIDAN I UOCLJIV NA TOM DELU GDUI JE ONA tzv.ISPURGANOST..TJ POPRECNE PREKO GRUDI...

I OPET KAZEM..NAJBOLJE VEZBE SU ZA TO KROS I BUTERFLY...ALI PRE SVEGA TREBA ODRADITI DRUGE SEGMENTE

U SVKOM SLUCAJU..PRICA O OTKAZU RUKU PRE GRDUI JE SMESNA I TO MOZE DA ZNACI SAMO JEDNU STVAR.....NE RADI SE KAKO TREBA.....DAKLE....OPTERECENJE JE VECE NEGO STO JE MOGUCNOST I LOGICNO JE DA MANJI MISCI OTAKZE PRE VECEG......

Pedjos hvala na odgovoru.
Nisam ja napisao da meni odkazuju ruke kada radim gudi.
Pedjos ja vezbam ozbiljno nekih 7 godina,tu ne racuna one fore treninga kod kuce itd.Nivo masti mi je preko cele godine izuzetno nizak.Ispruganost itekako postoji.Belezim jako dobar napredak u zadnjih mesec i po jer sam drasticno promenio ishranu(sada uzimam 3.5-4g proteina/kg)......Sve vezbe koje radim radim sa extra koncentracijom, ma  sav se pretvorim u misic i to sve sa maksimalnim kilazama ali da forma bude strogo prava.U principu nikada ne idem ispod 10 ponavljaja bilo o kojoj vezbi da se tadi.I opet kazem srednji deo dosta dobar(poslacu fotke cim budem bio u mogucnosti) znaci ima porprilicno ispruganosti nagocito u gornjem delu.Znam je koje vezbe idu za taj deo grudi,mislim da me je bas kros i isprangijao ovako nego me interesuje kako da organizzujem trening kada radim detalj.Koliko serija za odnaj deo koji bi da "specijaliziram" koji redosled vezbi itd....

Van mreže mishko25

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: Grudi
« Odgovor #62 poslato: Maj 25, 2006, 03:40:48 posle podne »
Citat: pedjos


U SVKOM SLUCAJU..PRICA O OTKAZU RUKU PRE GRDUI JE SMESNA I TO MOZE DA ZNACI SAMO JEDNU STVAR.....NE RADI SE KAKO TREBA.....DAKLE....OPTERECENJE JE VECE NEGO STO JE MOGUCNOST I LOGICNO JE DA MANJI MISCI OTAKZE PRE VECEG......


Tacno tako :) a postoji i mogucnost da forma izvodjenja vezbe nije pravilna, pa se pogadja manji misic, kome vezba nije bila namenjena. Ja recimo radim sa bucicama od po 20 kg ...

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #63 poslato: Maj 25, 2006, 04:40:32 posle podne »
Citat: mishko25
Citat: pedjos


U SVKOM SLUCAJU..PRICA O OTKAZU RUKU PRE GRDUI JE SMESNA I TO MOZE DA ZNACI SAMO JEDNU STVAR.....NE RADI SE KAKO TREBA.....DAKLE....OPTERECENJE JE VECE NEGO STO JE MOGUCNOST I LOGICNO JE DA MANJI MISCI OTAKZE PRE VECEG......


Tacno tako :) a postoji i mogucnost da forma izvodjenja vezbe nije pravilna, pa se pogadja manji misic, kome vezba nije bila namenjena. Ja recimo radim sa bucicama od po 20 kg ...

Ma ja mogu i sa 45 ali samo sest i sa upitnom formom izvodjenja sa opasnosti od nesimentricnog razvoja misica.Zato lepo smanjim na 30~36,kako kad,10~15pon pod punom koncentracijom.
Nego Pedjos nisi mi odgovorio u vezi mog treninga za grudi.Evo kako izgleda moj trening.
1.ravni potisak bucicama 3x10~15
2.kosi potisak bucicama 3x10~15
3.kros 2x10x15
4.pek dek 2x10~15
5.propadanje sa opterecenjem 2x10
Da li je ovaj trening odgovarajuci ili nije.Da li da promenim redosled vezbi ili proj ponavljaja ili nesto drugo?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #64 poslato: Maj 25, 2006, 04:55:18 posle podne »
Citat: novak
Citat: mishko25
Citat: pedjos


U SVKOM SLUCAJU..PRICA O OTKAZU RUKU PRE GRDUI JE SMESNA I TO MOZE DA ZNACI SAMO JEDNU STVAR.....NE RADI SE KAKO TREBA.....DAKLE....OPTERECENJE JE VECE NEGO STO JE MOGUCNOST I LOGICNO JE DA MANJI MISCI OTAKZE PRE VECEG......


Tacno tako :) a postoji i mogucnost da forma izvodjenja vezbe nije pravilna, pa se pogadja manji misic, kome vezba nije bila namenjena. Ja recimo radim sa bucicama od po 20 kg ...

Ma ja mogu i sa 45 ali samo sest i sa upitnom formom izvodjenja sa opasnosti od nesimentricnog razvoja misica.Zato lepo smanjim na 30~36,kako kad,10~15pon pod punom koncentracijom.
Nego Pedjos nisi mi odgovorio u vezi mog treninga za grudi.Evo kako izgleda moj trening.
1.ravni potisak bucicama 3x10~15
2.kosi potisak bucicama 3x10~15
3.kros 2x10x15
4.pek dek 2x10~15
5.propadanje sa opterecenjem 2x10
Da li je ovaj trening odgovarajuci ili nije.Da li da promenim redosled vezbi ili proj ponavljaja ili nesto drugo?
..vec sam negde govrio bio o tome problemu...jednsotavno menjaj stalno..napredak ce da ti bude mnogo brzi i mnogo sigruniji..

dakle...ako si na jednom trenigu radio ravni bench sa bucciama kao vezzbu br 1..onda je na drugom radi kao vezbu br 2..

it ako stalno....tstalno menjaj nesto u treningu..

i vidis da ipak 3-3.5 gr bolje radi nego 1-2 gr :wink:  :wink:  :wink:

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #65 poslato: Maj 25, 2006, 05:24:31 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: novak
Citat: mishko25
Citat: pedjos


U SVKOM SLUCAJU..PRICA O OTKAZU RUKU PRE GRDUI JE SMESNA I TO MOZE DA ZNACI SAMO JEDNU STVAR.....NE RADI SE KAKO TREBA.....DAKLE....OPTERECENJE JE VECE NEGO STO JE MOGUCNOST I LOGICNO JE DA MANJI MISCI OTAKZE PRE VECEG......


Tacno tako :) a postoji i mogucnost da forma izvodjenja vezbe nije pravilna, pa se pogadja manji misic, kome vezba nije bila namenjena. Ja recimo radim sa bucicama od po 20 kg ...

Ma ja mogu i sa 45 ali samo sest i sa upitnom formom izvodjenja sa opasnosti od nesimentricnog razvoja misica.Zato lepo smanjim na 30~36,kako kad,10~15pon pod punom koncentracijom.
Nego Pedjos nisi mi odgovorio u vezi mog treninga za grudi.Evo kako izgleda moj trening.
1.ravni potisak bucicama 3x10~15
2.kosi potisak bucicama 3x10~15
3.kros 2x10x15
4.pek dek 2x10~15
5.propadanje sa opterecenjem 2x10
Da li je ovaj trening odgovarajuci ili nije.Da li da promenim redosled vezbi ili proj ponavljaja ili nesto drugo?
..vec sam negde govrio bio o tome problemu...jednsotavno menjaj stalno..napredak ce da ti bude mnogo brzi i mnogo sigruniji..

dakle...ako si na jednom trenigu radio ravni bench sa bucciama kao vezzbu br 1..onda je na drugom radi kao vezbu br 2..

it ako stalno....tstalno menjaj nesto u treningu..

i vidis da ipak 3-3.5 gr bolje radi nego 1-2 gr :wink:  :wink:  :wink:

Prijatelju ne da bolje radi,nego mnogo bolje radi.Tek sad vidim koliko mi je ishrana bila pogresna zadnjih godina jer sam se informisao iz raznih casopisa.Sta se sve moze procitati ....strasno.Tipa max konzumiranje proteina po obroku 30g. i slicno...BULSHIT.Tako ja konzumirao 30g po obroku i vidim nesto mi
slabo ide a neznam sto.Kad ono medjutim... :D
Hvala Pedjos.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #66 poslato: Maj 25, 2006, 05:29:26 posle podne »
any time

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Grudi
« Odgovor #67 poslato: Maj 25, 2006, 07:48:56 posle podne »
Kada sam rekao da otkazu prvo ruke, mislio sam da na kontrakosom kada postane tesko prvo podrhtavaju grudi, a da na kosom prvo podrhtavaju ruke, sto uvidjam kao problem koji bih hteo da ispravim.


Nisam to rekao da bih ispao pametan ili strucnjak nego da bih dobio koristan odgovor.

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #68 poslato: Maj 25, 2006, 09:56:22 posle podne »
Moras da ovladas svojim telom.Kada radis grudi trudi se da guras samo grudima a da ti ruke budu sto opustenije.To ti niko ne moze pokazati moras sam da osetis.Nemoj da se trudis da jako ispravljas laktove kad potiskujes tezinu guraj grudima.Vezbaj to dok ne osetis prvi put posle ce sve biti kako treba.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Grudi
« Odgovor #69 poslato: Maj 25, 2006, 10:05:17 posle podne »
Citat: novak


Evo kako izgleda moj trening.
1.ravni potisak bucicama 3x10~15
2.kosi potisak bucicama 3x10~15
3.kros 2x10x15
4.pek dek 2x10~15
5.propadanje sa opterecenjem 2x10
Da li je ovaj trening odgovarajuci ili nije.Da li da promenim redosled vezbi ili proj ponavljaja ili nesto drugo?


Mozda ja josh nisam dovoljno kompetentan sto se tiche grudi, ali ovde bi definitivno izbacio KROS I PEK DEK, a pogotovu na istom treningu te dve vezbe..  

A predlozio bi ti da ubacish KONTRA KOSI POTISAK BUCICAMA.
Najbolja vezba po meni! Probaj pa vidi..

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #70 poslato: Maj 26, 2006, 01:42:17 posle podne »
Jesu dve vezbe ali ih radim po dve serije.Ovo je samo jedan od mojih treninga za grudi.Nekad odratim samo 3 kros...
Ma probao sam kontra kosi i nesto nisam bas zadovoljan kako me pogadja vise volim da radim propadanje sa opterecenjem to otkaza pa onda odmah produzetki baz opterecenja.
Nego kad radis recimo prvo kosi pa onda ravni da li ti je malo neobicno,u smisli da ne pogadja kao kad radis prvo ravni potisak(manje pogadja).Ja ovo resavam tako sto klupu sasvim malo iskosim,ma za 5~10 stepeni,i onda je puno bolje.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Grudi
« Odgovor #71 poslato: Maj 28, 2006, 08:25:07 posle podne »
I ja sam imao predrasudu o kontra kosom potisku, dok nisam poceo da uvidam njegove prednosti..
Propadanja su super vezba, ali sam ja ipak vishe za kombinaciju...
Jedan trening kontra kosi, jedan trening propadanje...

Toliko mi se svidja kontra kosi potisak, da kad bi me neko pitao da se odlucim izmedju ravnog i kontra kosog, definitivno bi odabrao kontra kosi!

Ja inache uvek prvo radim kosi potisak, jer zelim da popunim tu rupu, koju verovatno i ti imash..   a najbolje je slaboj misicnoj partiji pristupiti kad imash najvishe snage ...  tako da nemoj nishta da ti bude cudno kad radish prvo kosi pa ravni!

Van mreže mishko25

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: Grudi
« Odgovor #72 poslato: Maj 28, 2006, 09:29:32 posle podne »
Yep slazem se ...kontra kosi rulez ... bar meni :) a takodje ubacim i propadanja npr. 4 x 10 do 12 kontra kosi i 3 x 10-ak propadanja, naravno menjam redosled svaki put, ponekad ih i kombinujem ...
by the way ... Kekka hvala jos jednom na pomoci oko laktova za kontrakosi bench ... ljudi probajte xtra je ... odmah sam dobio upalu :))

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Grudi
« Odgovor #73 poslato: Maj 28, 2006, 09:31:50 posle podne »
Citat: mishko25
,,, a takodje ubacim i probadanja ...


 :D  :lol:  :lol:  :lol:  Morao sam  :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Grudi
« Odgovor #74 poslato: Maj 28, 2006, 09:40:57 posle podne »
Ne samo za kontra kosi, nego za svaki oblik potisaka za grudi.
Super stvar.

Ma ne mogu da prezalim sto sam 2 godine masio grudi! Samo sam trcao oko njih ! LJut sam na samoga sebe..  majke mi mile..

Ja dobijam uzasnu upaletinu kad stavim laktove na unutra..  
To radim tek kratak period ali za 6 meseci, ocekujem ogroman napredak...

Ja inache volim da se slikam , tako da ce te biti obavesteni. :)