Jul 08, 2024, 03:01:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi  (Pročitano 26701 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #15 poslato: Maj 12, 2006, 10:22:36 pre podne »
PREUZETO SA "PSIHOTERAPEUTI SVETA"

Tenzija predstavlja napetost emocionalnih stanja.
  Tenzija moze da se odnosi na bilo koji psihicki sadrzaj i do nekog stepena
 ima integrativna obelezja sa sintezom funkcija, a preko tog stepena moze da se javi u
 ulozi inhibirajuceg i dezintegrisuceg faktora........ITD...ITD..ITD......


TENZIJA MOZE I DA SE ODNOSI I NA ZATEGUNUTOST TKIVA ALI BRATE TO NIJE ONO O CEMU MI OVDE PRICAMO TJ TEZIMO.....

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Grudi
« Odgovor #16 poslato: Maj 12, 2006, 10:24:58 pre podne »
Hvala svima. Za sada mi je mozda kros i najbolji zato sto je najveci range of motion, nadam se da razumete. Pogotovo mi je bitan onaj deo kretanja kada ukrstam ruke. To ne mogu da odradim ni sa jednom drugom vezbom. A i mogu sa razlicitim nagibom da pogodim cini mi se tacno odredjena vlakna grudi. Sto se tice uskog bencha, on je ok jer je to ipak vezba na kojoj mozes da stavis poprilicnu kilazu. Ali nevolja je u tome ako ga uhvatim suvise usko, pritisak na zglobove mi je preveliki, a ako rasirim hvat, cini mi se da srednje grudi opet ne stimulisem dovoljno. Koliko vi usko hvatate?
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #17 poslato: Maj 12, 2006, 10:26:25 pre podne »
OK Pedja.U pravu si.Bush izvini što te pogrešno savetujem.Ja samo kažem da su meni kablovi više pomogli od uskog hvata.
Nego Peđa ne reče  nam zašto je uski hvat bolji za srednji deo grudi?Svašta si
napisao u poslednjem postu samo to ne.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #18 poslato: Maj 12, 2006, 11:59:22 pre podne »
novak.....ja neznam ali je ovo bilo cinicno ili ne,ali nebitno,ja samo zelim da ovde ne doalzi do problema zbog saveta koji nemaju potvrdu u praksi..

dakle..ja ni jednog momenata nisam rekao da je kross los.....ili da je to sto si ti rekao da u gornjem polozaju zadrzavas ili u denjem da gori vatra..to je sve tacno......samo hocu da kazem da to neko ko je vezbackog staza i iskistva i na kraju izgleda kao pocetnik..NE TREBA MU DAVAETI SAVETE TOG TIPA...

jesi se mozda zapitao....a jel on mzoda ima bas problem od toga sto radi tu vezbu pa ne napreduje...

pobogu ljudi pa kross nije za to sto njemu treba...a treba mu da popravi misicnu masu..ne ide to sa krossm...

detalji???.....hmmmmm..ok..neka ostane na tome...

dalje..sto se t5ice uskog benhca......ja bih ga uvek kao i sto radim jer klasican i ne radim ubacio kao varijantu na bar svakom 3 treningu za grdui..zasto da ne...

drugaciji ugao pogadjanja misica moze samo dobro da ti donese..nikako lose....

opet ponavljam...nece te ni uski bench naciniti ferignom..ali ce ti pomoci da predjes neke granice....

e sada je poenta cele price.....SREDNJI DEEO kaze da fali.....

a sta je sa ostilim delovima??>...oni su prevekliki pa srednji deo zaostaje..ili srednji deo ne reaguje ili sta.........

dosta konfuzije se stvara ovde sa postivima....

ovo je pitanje slicno tipa...noge necu da radim jer su mi dobre jer sam igrao kosarku.......

nadam se da razumes..

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #19 poslato: Maj 12, 2006, 12:20:37 posle podne »
Pobogu nisam ovde da bi se na bilo koga ljutio zbog kritike.Normalno je da kritikujemo jedan drugog.Da sve znam ne bi me bilo na forumu zar ne?Svi smo mi,ili bar većina,ovde prvo zbog sebe.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #20 poslato: Maj 12, 2006, 03:13:51 posle podne »
Citat: novak
Pobogu nisam ovde da bi se na bilo koga ljutio zbog kritike.Normalno je da kritikujemo jedan drugog.Da sve znam ne bi me bilo na forumu zar ne?Svi smo mi,ili bar većina,ovde prvo zbog sebe.
..tacno tako.........

Van mreže ZeXnS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Re: Grudi
« Odgovor #21 poslato: Maj 12, 2006, 03:48:08 posle podne »
i da iskritikujemo druge:)
svi mi ovde ponesto naucimo:)
dobro cinjenica(po mene) je da onaj ko najvise zna moze ovde najmanje da nauci...i obratno...:)

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Grudi
« Odgovor #22 poslato: Maj 12, 2006, 05:17:54 posle podne »
Ostali delovi grudi mi nisu preveliki, daleko od toga, ali vidi se da srednji deo zaostaje. I imam strah da ce mi se grudi sve vise i vise deformisati. A taj strah potrkrepljuje cinjenica da ja jednostavno ne mogu da osetim dovoljno grudi u najbitnijim vezbama (compound). Kao da nesto ne valja, ali ne znam sta. Inace radim tehniku koju Milos preporucuje: laktovi spolja, grudni kos napolje. I opet nece. Donje grudi su koliko toliko napredovale, ali nekako, jos jednom kazem, osecam da mi fali bas onaj deo koji bi mojim grudima dao koliko toliku oblinu i profil.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Grudi
« Odgovor #23 poslato: Maj 12, 2006, 05:20:56 posle podne »
Probaj pull-over,posle njega osetis kao neku vrstu punoce grudnih misica.radis sa sipkom ili bucicama
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Grudi
« Odgovor #24 poslato: Maj 12, 2006, 10:29:38 posle podne »
Kratko pitanje- kratak odgovor:
Sta je pull over?
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Grudi
« Odgovor #25 poslato: Maj 12, 2006, 10:30:49 posle podne »
8)
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Grudi
« Odgovor #26 poslato: Maj 12, 2006, 10:55:45 posle podne »
Kazem ja, nishta od krosa ! :)

Meni su grudi pocele da napreduju od kada radim 3 vezbe !

Kosi potisak bucicama
Ravni potisak bucicama
Kontra kosi potisak bucicama i  cao !!!!

Sve od 6 do 8 ponavljanja...

Nekada ubacim i propadanja!

Ja nisam znao za tu miloshevu varijantu sa laktovima i stalno sam zaobilazio grudi, ali sada sam je provalio i ne mogu da docekam sledeci trening pektoralisa !!!! Ubicu ih !

Drzite se osnovnih vezbi..   kroseve i pek dekove ostavite nekom drugom...

Kad budemo imali sise kao karleusha , onda cemo da organizujemo  jedan skup i da KROSUJEMO ceo dan !!!

Pozdrav :)

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #27 poslato: Maj 12, 2006, 11:55:24 posle podne »
Ja ne pamtim kad sam zadnji put radio bench samo potisak sa buciciama,ravni i kosi,kontra kosi ne ali zato propadanje obavezno.Nego reci mi tu Milosevu foru sa polozajem laktova.

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Grudi
« Odgovor #28 poslato: Maj 13, 2006, 01:19:25 pre podne »
Benc je definitivno odlicna vezba i ako je jos uvek radi Milos Sarcev, Look Wood, Kevin Levrone, ..... ne vidim razlog da je mi "pocetnici" izbegavamo jer kao ' ne radi mi benc', itd..... Samo ga treba raditi kako se radi i napredak je siguran. Ego i dokazivanje sebi i drugima koliko mozete gurnuti na bencu ostavite kuci jer od toga nema nista, smanjite tezinu i pravilno izvodite benc i grudi ce vam plakati.
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Grudi
« Odgovor #29 poslato: Maj 13, 2006, 08:10:17 pre podne »
Sto se tice polozaja laktova nije to nikakva fora. Grudni misici (izmedju ostalog) primicu ruke horizontalno napred (zamislite pec deck). I oni ce najbolje pri bench-u raditi kad stavimo laktove u stranu. Ako laktove drzimo uz telo velik posao ce odradjivati prednja glava ramena sto nam nije cilj. I jos pritom izbacimo grudni kos kako bi angazovali sto vise vlakna grudi i to je to.
The only place success comes before work is in dictionary