Septembar 20, 2024, 04:43:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda  (Pročitano 6654 puta)

Van mreže thomasbt

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Povreda
« poslato: Mart 07, 2009, 01:06:13 posle podne »
Jucer sam vjezbao Leg Press sa velika tezina i danas osecam bolke u predelu kicmu....Molim vas za pomoc jer uzasno boli :(

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Povreda
« Odgovor #1 poslato: Mart 07, 2009, 01:13:31 posle podne »
Za početak popi "Diklofenak rapid" ili običan "Diklofenak", ako nemaš ni jedno ni drugo onda "Rapten K".

Van mreže pavle87

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Povreda
« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2009, 01:18:22 posle podne »
E,i ja imam slican problem.I lekar obicne prakse mi je rekao da mirujem i mazem tedonal mast.Drugi lekar fastum gel,treci nimulid gel i da pijem nimulid tablete (i to mi je najvise pomoglo),ali i dalje osecam mali bol pa sam bio kod sportskog lekara (privatno) i on mi je pokazao neke vezbice i mazem sad reumon gel,i koristim bioptron lampu.Od juce,idem u pon opet na pregled.

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Povreda
« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2009, 01:27:56 posle podne »
Od tih gelova dobar je i Deep Relief, meni bar pomaže.
Nemojte se igrati, takve vežbe radite uvek uz stručan nadzor i stručnu pomoć. To mogu biti povrede na duge staze. Umeju da bole na promenu vremena, na manji fizički napor. Nije to dečija igra.

U potpisu
"Baba"

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Povreda
« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2009, 02:05:59 posle podne »
kad radis leg press trudi se da ti ledja lepo leze na naslonu od klupe...tj. trudi se, da ti se donji deo ledja ne odvaja od klupe kad radis

sad jedno vreme izbegavaj vezbe koje ti iritiraju bol, da se to malo smiri i sledeci put opreznije

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Povreda
« Odgovor #5 poslato: Mart 08, 2009, 01:08:27 pre podne »
Kada vec pominjete povrede, da li ima neko savet kako da saniram povredu rotatora ligamenata/tetiva u podlaktici odmah iznad rucnog zgloba.
Naime od pre 3 meseca sam ozbiljno poceo da treniram, ranije sam samo sporadicno, elem teretana u kojoj treniram ima vise masina nego slobodnih tegova i sipki pa sam radio na masinama tj simulatorima. Povredio sam taj deo obe ruke jer nisam gledao da mi zglobovi budu pravi tj da mi sipka tj grip bude na korenu ruke nego mi je tokom vezbe odlazila ka prstima i evo vise od mesec dana ne mogu da saniram te povrede iako mirujem, tj ne radim nista sto bi moglo da pogorsa stanje. Veliki broj vezbi ne mogu da radim, poput sklekova (mogu na pesnicama), zgibova uskih sa sakama ka telu, potisak za triceps sa ez sipkom, vucenje sajle za triceps...sve me boli u istom delu ruke...npr imam problema da zavrcem nesto sravcigerom...dakle boli me pri bilo kakvom rastezanju i rotaciji sake...ako neko ima neki savet ili je imao slicnu povredu bio bih zahvalan na savetu..iskustvu?
pozdrav!
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Povreda
« Odgovor #6 poslato: Mart 08, 2009, 10:58:45 posle podne »
Kada vec pominjete povrede, da li ima neko savet kako da saniram povredu rotatora ligamenata/tetiva u podlaktici odmah iznad rucnog zgloba.
Naime od pre 3 meseca sam ozbiljno poceo da treniram, ranije sam samo sporadicno, elem teretana u kojoj treniram ima vise masina nego slobodnih tegova i sipki pa sam radio na masinama tj simulatorima. Povredio sam taj deo obe ruke jer nisam gledao da mi zglobovi budu pravi tj da mi sipka tj grip bude na korenu ruke nego mi je tokom vezbe odlazila ka prstima i evo vise od mesec dana ne mogu da saniram te povrede iako mirujem, tj ne radim nista sto bi moglo da pogorsa stanje. Veliki broj vezbi ne mogu da radim, poput sklekova (mogu na pesnicama), zgibova uskih sa sakama ka telu, potisak za triceps sa ez sipkom, vucenje sajle za triceps...sve me boli u istom delu ruke...npr imam problema da zavrcem nesto sravcigerom...dakle boli me pri bilo kakvom rastezanju i rotaciji sake...ako neko ima neki savet ili je imao slicnu povredu bio bih zahvalan na savetu..iskustvu?
pozdrav!


Probaj za pocetak sa beviplexom jedno 5-6 tableta dnevno + riblje ulje, al ono skupo omega 3, ne ono A+D iz apoteke za 300 dindzi.
Ovo su neke metode koje sam ja na sebi probao, takodje prezderavanje pivskim kvascom moze da pomogne, znavi oko 3-4 kasike dnevno.
Iako ovo sve deluje sasavo nista te ne kosta da probas 5-7 dana pa javi da li ti je pomoglo.
Sta mislis da POTPUNO odmoris od teretane jedno vreme? Jel mozes da ides negde na plivanje?

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Povreda
« Odgovor #7 poslato: Mart 08, 2009, 11:16:53 posle podne »
Na plivanje jedino da se okusam malo u Savi :) mada me brine reakcija okoline :)
salu na stranu, evo probacu sa navedenim preparatima...ali ne mogu da prestanem da treniram, evo bas sam danas poceo sa novom dijetalnom ishranom odnosno ciklicnom dijetom i HIIT treningom...
rekose mi da treba da rastezem te ligamente...ma generalno ja ne radim vezbe u kojim me bar imalo boli...a proslu celu nedelju sam radio samo skokove neke to je trening za noge, nista gornji deo i eto i dalje me boli...a jos vise je nelogicno to sto me boli vise desna nego leva, a na pocetku je bilo obratno...
hvalaaa!
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Povreda
« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2009, 10:16:48 posle podne »
Sta si uradio?

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Povreda
« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2009, 11:55:18 posle podne »
Pa imam beviplex,a gde da uzmem te omega 3?
ali mi malo cudno da krkam 5-6 beviplexa dnevno ?  :o :o :o
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Povreda
« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2009, 12:12:01 pre podne »
omega 3 imash u svakoj apoteci...

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Povreda
« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2009, 12:13:41 pre podne »
hvala, nisam znao a bilo mi glupo da uletim i da pitam pa da me gledaju bledo :D
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Povreda
« Odgovor #12 poslato: Mart 11, 2009, 12:35:59 pre podne »
Jucer sam vjezbao Leg Press sa velika tezina i danas osecam bolke u predelu kicmu....Molim vas za pomoc jer uzasno boli :(

Imao sam duze vreme problem sa donjim delom ledja,cak sam se dva puta povredjivao na isti nacin kao ti.
Sada sam tu povredu zalecio i vec godinama nemam nikakvih problema iako sam u tim trnutcima mislio da bol nikada nece proci.

Ovako, ono sto bi trebao uciniti je da malo odmoris ledja od vezbi koi ti opterecuju taj deo,predpostavljam da ti se bol javlja u donjem delu ledja.
Posebno bi trebao da vodis racuna o tezinama koje dizes jer noge mozes bukvalno da razvalis i sa manjim tezinama koje ti nece mnogo opterecivati ledja.
Za ledja je bitno da si u pokretu,meni je to dosta pomogloJa sam stalno radio kardio na steperu ili na  kros masini.
U buduce ako noge budes radio sa velikim tezinama dobro se zagrej i vodi racuna da vezbe izvodis pravilno.Pozdrav

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Povreda
« Odgovor #13 poslato: Mart 11, 2009, 04:10:06 posle podne »
Pa imam beviplex,a gde da uzmem te omega 3?
ali mi malo cudno da krkam 5-6 beviplexa dnevno ?  :o :o :o

Za beviplex probaj par dana, nece ti smetati sigurno, al nije to ni mnogo veruj mi, pogledaj dnevne doze bas na Beviplexu.
Inace Omega 3, trebaju ti one skupo po 2.000-2.500 dinara, dakle bez dodatih vitamina itd...samo riblje ulje, al ne ono riblje ulje koje se dajedeci za A+D+E vitamin vec pravo riblje ulje BEZ dodatih vitamina, vidi u Pan sportu ili negde gde oces sta je to, da ne reklamiram.
Znaci ovako nesto
http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=NF515

....


I da, i ja mislim (a ko me pa pita??) da su male tezine zakon, znaci ne bas premale i smesne, ali sa dobrim izvodjenjem itd...znacajno samnjujes rizik od povreda< bas sam pametan

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Povreda
« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2009, 12:33:18 pre podne »
eeee jbg... :/ ja sam u medjuvremenu otisao u prvu apoteku i kupio
Natural Wealth omega-3, ne da su skupe 1050 dinara...
oce to da mi pije vodu?
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!