Oktobar 05, 2024, 06:18:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.330 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: mvzInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana prema krvnoj grupi  (Pročitano 29081 puta)

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2009, 02:15:38 posle podne »
A iz koje knjige je ovo? Prvi pu cujem za ovu pricu! Jel moze neko da potvrdi autenticnost ovog teksta? Pedja?

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2009, 02:48:18 posle podne »
Ja sam skriptu dobila od kardiologa.
Na netu možeš naći gomilu sajtova vezanih za ovu ishranu, googlaj "dr. Peter D'Adamo" ili "ishrana prema krvnoj grupi" i naići ćeš na gomilu tekstova. Uglavnom su to sve prevodi knjige "Eat Right for Your Type" (knjiga je kod nas prevedena kao: "Krvne grupe i ishrana") pomenutog doktora.
Napominjem, ova ishrana nema veze sa ishranom profesionalnih BB-a.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2009, 07:47:20 pre podne »
A iz koje knjige je ovo? Prvi pu cujem za ovu pricu! Jel moze neko da potvrdi autenticnost ovog teksta? Pedja?
nemam kometnara na ovo...
probao...po meni.(necu d akazem sta ;D).naravno...
mada znam ljude koji su sr hranili ovako i cak bili u takmicarskoj formi...retki jesu....aali sikreno..nemam nameru da se zamram sa ovima,jel koliko sam mogao da primetim u radu sa ljudima i pokusavajuci ovo da primenim....od 10 ljudi...mozda im dvojici deluju ovakve stvari....e sada zasto....nisam isao u dublje analize bas iz razloga sto su manjina i ono sto znam i sto je provereno RADI....
a meni je to bitno...
i jos jedna razlog...kada se bavis trenerskim poslom..onda nemas vremena da EXPERIMETISES NA NEKOME..
moras da ides sa onim sto radi.....
kao sto rekoh..ja sam ovo probao na sebi..i NULA BODOVA...nista od te ljubavi.....
probali su jos dvojica mojih drugara....NULA BODOVAA..
DOK REKOH...jedan momak koji je takmicar me ubedjivao da je ovo extra...i da on tako radi....dali on mozda nezna koja je njegova krva grupa..ili me laze..pojma nemam...ali vremena za experimente na drugima nemam...a mene nije radilo i tu se svaka prica o ovome zavrsava...

ne zlim da umnjaim vrednost masinog truda sto se potrudla da ovo postavi..
ali ko hoce..neka proba...zasto da ne....
« Poslednja izmena: Mart 11, 2009, 07:54:14 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2009, 08:21:09 pre podne »
Ma hipohondri su posebna vrsta bolesnika, onih najtežih. Nažalost, za njih leka nema.
Ma ajde to, nego stvarno za svaku grupu pocinje sa losim stranama i to najgorim recima :D Vishe me uplasi nego Fredi Kruger kad sam imao 5 godina :D

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #19 poslato: Mart 11, 2009, 10:17:06 pre podne »
Koliko sam ja shvatila iz priča lekara... Svaka krvna grupa je podložnija određenim bolestima i zdravstvenim problemima od one druge. Ova ishrana postoji da bi se preduhitrila i sprečila najmanja mogućnost nastanka bolesti kojoj je podložna vaša krvna grupa.
Kao što rekoh, ova ishrana nije predviđena za profesionalne BB-e, ali bi 0 krvnoj grupi pogodovala ishrana koju konzumiraju BB-i.

Ma ajde to, nego stvarno za svaku grupu pocinje sa losim stranama i to najgorim recima :D Vishe me uplasi nego Fredi Kruger kad sam imao 5 godina :D
:D :D :D


Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #20 poslato: Mart 11, 2009, 10:22:54 pre podne »
ovo je odlican tekst ja se po krvnoj grupi 0 hranim vec godinu dana i jako mi pase,,pogotovo mi smeta dosta namirnica nabrojanih da su lose za mju krvnu grupu tipa kupus psenica itd prije sam primjetija da mi jako lose "sjedu" na zeludac da sam napuhnut umoran itd kad sam vidija ovo odma sam se pripozna uglavnom ima nesto u tome ;)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #21 poslato: Mart 11, 2009, 10:27:43 pre podne »
Meni nije jasno kako da ne jedem ovsene, pa ja ih sa wheyom jedva dochekam pomeshati ujutro. ;D

Naravno 0- grupa.

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #22 poslato: Mart 11, 2009, 11:25:12 pre podne »
Meni nije jasno kako da ne jedem ovsene, pa ja ih sa wheyom jedva dochekam pomeshati ujutro. ;D

Naravno 0- grupa.

I meni je vala najlakše ujutro pojesti nešto lagano, u vidu ovsenih pahuljica ili neke voćke. Mogu da ne jedem sve do 15h jer uopšte ne osećam glad i uglavnom doručkujem na silu. Spadam u onu grupu ljudi kojima jutro teško pada i kojima treba po par sati da uspostave kontrolu nad samom sobom. Dok ne popijem jutarnju kafu niko mi ne prilazi od ukućana :D

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #23 poslato: Mart 11, 2009, 03:59:31 posle podne »
I meni je vala najlakše ujutro pojesti nešto lagano, u vidu ovsenih pahuljica ili neke voćke. Mogu da ne jedem sve do 15h jer uopšte ne osećam glad i uglavnom doručkujem na silu. Spadam u onu grupu ljudi kojima jutro teško pada i kojima treba po par sati da uspostave kontrolu nad samom sobom. Dok ne popijem jutarnju kafu niko mi ne prilazi od ukućana :D
[/quote]
 I ja isto.Kada ujutru ustanem ne zelim da razgovaram i nista ne progovaram bar pola sata :)I nikada mi nisu bili jasni ljudi kada idem ujutru na fax,a i srenjoj skoli,kada pricaju od ranog jutra i ne zatvaraju usta.Meni ujutru  pomaze da se razbudim  zelini caj.Ja ga spremim da bude onako malo jaci i gorci ,sa djumbirom i limunom i to me extra podigne.Bas me trgne :)Mnogo dobra stvar za odmah ujutru :)
« Poslednja izmena: Mart 11, 2009, 04:03:00 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #24 poslato: Mart 11, 2009, 05:06:13 posle podne »
ovo je odlican tekst ja se po krvnoj grupi 0 hranim vec godinu dana i jako mi pase,,pogotovo mi smeta dosta namirnica nabrojanih da su lose za mju krvnu grupu tipa kupus psenica itd prije sam primjetija da mi jako lose "sjedu" na zeludac da sam napuhnut umoran itd kad sam vidija ovo odma sam se pripozna uglavnom ima nesto u tome ;)

pa mozda se nisi hranio kako treba dok si trebao da se hrani NORMALNO..ap ti ovo sada odgovra kao placebo efekat..jbg.
neznam kakva ti je ishran bila..ali mnogi traze izgovr u ovome jer ne mogu da izdrze nesto drugo...
ako imas razulatate..ptiaj se..mozda si mogao da imas bolje na neki drugi nacin..jbg....
ja bih sigurno..jer nikada nisam zadovljan sa jednim..takav sam covek.
a gotvo sam siguran da je tako i kod tebe...samo necu da se nabedjujem jbg

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #25 poslato: Mart 11, 2009, 07:16:38 posle podne »
I ja isto.Kada ujutru ustanem ne zelim da razgovaram i nista ne progovaram bar pola sata :)I nikada mi nisu bili jasni ljudi kada idem ujutru na fax,a i srenjoj skoli,kada pricaju od ranog jutra i ne zatvaraju usta.Meni ujutru  pomaze da se razbudim  zelini caj.Ja ga spremim da bude onako malo jaci i gorci ,sa djumbirom i limunom i to me extra podigne.Bas me trgne :)Mnogo dobra stvar za odmah ujutru :)

Hvala za recepis ;)
Moram da probam, dosta mi je više trovanja sa kafom. Možda mi tvoj zeleni čaj pomogne da prestanem da zombiram ujutro.

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #26 poslato: Mart 11, 2009, 07:41:25 posle podne »
 Tebe muci sada kofein samo,jer ti se navikao organizam na njega odmah izjutra.Probaj nekako da obrnes raspored caj ujutru a kafa popodne na primer.Samo  problem je ako bi gledala po krvnoj grupi zeleni caj je za O-tu neutralan.Ali nemoj da gledas :)Zeleni caj se inace priprema sa vodom od nekih 70 stepeni i treba da odstoji 5 min,ali neka odstoji nekih 10.Ja tako radim.I djumbira na vrh kasicice.I cepaj :)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #27 poslato: Mart 11, 2009, 08:33:10 posle podne »
ja sam danas bio ismejan od kolega jer neću da ručam sa njima u pekari :(
i da mi tako i treba što jedem u restoranu svaki dan, i da nikad ni ne treba da kupim auto :(

pokušao sam da izračunam koliko su potrošili manje od mene i ispalo je da mi treba 30 god da jedem u pekari da bih kupio auto koji vozi jedan od kolega. nije hteo da mi odgovori odakle mu pare.

baš sam bio tužan... diskriminacija...

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #28 poslato: Mart 11, 2009, 11:38:50 posle podne »
Najlepsi osecaj je kad se najedes u pekari, kao droga, a u stvari je to najveca krdza koju mozemo da stavimo u usta,nezavisno od krvne grupe.

Ima istine u odredjenoj ishrani koja odgovara odredjenoj krvnoj grupi. Na svakome je da li ce da proba ili veruje u to.
Cinjenica je da  predstavnik A krvne grupe koji jede mnogo crvenog mesa jednog dana moze da navuce neki tumor kao i to da predstavnik O grupe nikada ne moze da bude vegeterijanac jer ce brzo da uvene.

Malo grubo zvuci? Ko hoce da tera inat neka proba suprotno.

Culi ste negde na TV-u da  tamo neka baba slavi 109-ti rodjendan i da se hvali da je uglavnom jela mleko i sir. E ta baba je slucajno bila B krvna grupa.

Da ne idem dalje, imam mnogo primera koji govore u prilog ovome ali ne zelim da navodim nikoga da veruje u ovo,ovo je samo moje misljenje. 


ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #29 poslato: Mart 12, 2009, 07:23:22 pre podne »
Citat
Malo grubo zvuci? Ko hoce da tera inat neka proba suprotno

ne zvuci GRUBO nego BEZ VEZE...
iz prostog razloga....
KOJA BUDALA CE DA JEDE MESO 24/7?????
ili..
koja budala ce da jede ZITARICE 24/7?????

stvar je vrlo jednsotavna...da si konj i da jedes jedolicnu hranu 30 dana u mesecu MORAS DA SE RAZBOLIS COVECE....
nema ti sta koga da nagovras ili odgovras..neka svako rpoba ono sta hoce..
i ti si radio po krviim gurapma pa nikada nisi io u formi dok nisi odradio CETTONIC kako treba pa si izasao EXTRA SPRMEAN??..jel tako..??..tako je..
a gde pise da je tvojoj krvnoj grupi namnjen cettonic..nigde.

nemoj da se zbunjujem ovde...retki su frekaovi i oni kojima nesto deluje..posle napisu knjigu o tome i bude beststler..
ti spomnijens neku babu koja je zivela 107 godina i jela mleko i jaja...

a sto ne spominjes koliko ima takvih baba na svetu koje u zivotu nisu cule za nista niti su jele jaja i mleko vec su jele sto svaki seljak jede i dozivle te godine??
opet se hvatate POJEDINACA...alio....POJEDINCI....

ja opet kazem...ako nekome to odgovra..OK...ali ja zivotm se kunem da skupis 10 ljudi iste krve grupe da ce MOZDA samo jednom odgovrati ista ishrana...
ako je to reper....GOD SAVE THE CHILDREN!!!!!!!

i kada smo vec kod baba....ima jedna baba u rusiji koja ima 110 godina,,neverujem da je jela ista so cemu se ovde luperda..ali je u VOTKI prokuvavala LUK CESNJAK i to pila svako jutro  :o :o :o...nadam se da ce svi da zamisle kakvog je okusa.....
po recima memedovica,koji je bio tamo sa njom u toj nekoj tundri ili tajgi jebel li je....NIKADA BABA U ZIVTU NIJE BILA BOLESNA!!!!..tj..u opste i nezna sta ta rec znaci....

dakle..iz ovoga treba da se izvede zakljucak da svi treba da doruckujemo luk cesnjak i 1/2 litru votke!!

daj malo logicki razmisljajte jebem ga....

jedna lasta,ne cini prolece........ali jato moze dobro krov da usere  ;D ;D ;D

i gorance..upamti.

Citat
"S obzirom da je tip O sklon stimulansima - kafi, alkoholu, cigaretama, narkoticima i slaktišima - a svi su šteteni za ovaj tip, vežbe se preporučuju kao najbolja odbrane od tih slabosti.

a ja sam 0  8) 8) 8)

viva la IFBB  ;D ;D ;D
« Poslednja izmena: Mart 12, 2009, 07:24:55 pre podne Pedja_Petrovic »