Septembar 28, 2024, 11:19:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg  (Pročitano 30631 puta)

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« poslato: Februar 17, 2009, 05:33:29 posle podne »
Pozdrav svima...
Ranije sam čitala raznorazne knjižice u vezi ishrane profesionalnih bb-a ali su me uvek bunile neke stvari. Naime, visoka sam 180cm, imam 74kg i želim skinuti 10kg a da ne izgubim na mišićima. Uvek me je bunio dnevni unos proteina i ugljenih hidrata kao i unos proteina po obroku. Ako se dobro sećam ide 2gr. proteina po kg. telesne težine. Evo i primera mog jelovnika u poslednjih 7 dana, pa me slobodno korigujte.

10:00 120gr. pilećih grudi(pripremljenih na pari) i zelena salata sa malo maslinovog ulja, jabukovog sirćeta i vode
13:00 1 jabuka(ili 2 kivija, ili 1 grejp ili šoljica sitno seckanog svežeg ananasa)
14:00 120gr. oslića(pripremljenoh na alu-foliji) i 60gr. barenog brokolija
17:00 1 jabuka(ili 2 kivija, ili 1 grejp ili šoljica sitno seckanog svežeg ananasa)
18:30 120gr. tunjevine ili skuše ili pilećeg belog i 60gr. barenog brokolija

Pretpostavljam da tu mnogo toga ne valja zato bih molila da mi neko pomogne. Znam da treba mnogo odricanja i volje i spremna sam na to, čak šta više namerno jedem sa porodicom i dok oni svi slatko mljackaju ja jedem obrok koji sam sebi propremila. Nisam uzela ni kockicu čokolade ni kašičicu meda iako me namerno provociraju. Našli su s'kim će da teraju šegu  ;)

Ranije sam redovno odlazila na treninge. Nažalost zbog višegodišnjih problema dugo sam pravila pauzu. Imam dobar genetski potencijal za izgled takmičara ali me takmičenje ne interesuje. Sa treninzima počinjem od 1. marta.

Unapred zahvalna

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2009, 05:44:11 posle podne »
ne valjaju ove vocne uzine...svaki obrok mora da se bazira na proteinima! sa ovim vocem samo iritiras pankreas bespotrebno...tu ubaci neki protein tipa meso/posni sir/jaja...nemas nista slozenih UH! dodaj uz prva 2-3 obroka neke slozene UH tipa ovsene pirinac krompir al nemoj da preteras...u pocetku mozes samo da drzis konstantno pa kad prestane da daje rezultate onda pocni da variras

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2009, 05:45:27 posle podne »
ne valjaju ove vocne uzine...svaki obrok mora da se bazira na proteinima! sa ovim vocem samo iritiras pankreas bespotrebno...tu ubaci neki protein tipa meso/posni sir/jaja...nemas nista slozenih UH! dodaj uz dorucak neke ovsene i to bi bilo to
da slazem se... i ella sir pred spavanje i milina ;D

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2009, 05:49:40 posle podne »
Hvala na odgovoru. Ako ti nije problem samo da mi kažeš koliko bi dnevno trebala da unosim proteina? Ili bi u svakom obroku trebalo da ide 2gr proteina po kg telesne težine bez obzira na broj obroka? To nikako da shvatim. Da li ima neka granica u ukupnom dnevnom unosu proteina prema telesnoj težini?
Hvala

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2009, 05:51:28 posle podne »
Hvala Mark,
kupila sam ella sir i jedva čekam da ga probam.

Hvala Body,
dok sam ja kucala poruku ti si već postavio linkove. Hvala još jednom, to mi je trebalo.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2009, 05:56:05 posle podne »
ju, ma kakvih 2g po obroku, ukupno :D i pre ce biti 3..ali dobro, imas na ovim temama sve sta ti treba ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2009, 06:07:48 posle podne »
Hvala Mark,
kupila sam ella sir i jedva čekam da ga probam.
pa neces se oduseviti oko ukusa jer je neutralan... ali  ubaci malo badema ili kikirikija i pomesaj pa uzivaj ;)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #8 poslato: Februar 17, 2009, 06:15:36 posle podne »
ju, ma kakvih 2g po obroku, ukupno :D i pre ce biti 3..ali dobro, imas na ovim temama sve sta ti treba ;)


za nju ne treba vise od 2,nema ona nit testosteron da napravi tolke misice,nit vec neznam koliku misicnu masu da to odrzi pa joj treba mnogo prot
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #9 poslato: Februar 17, 2009, 06:17:17 posle podne »
ju, ma kakvih 2g po obroku, ukupno :D i pre ce biti 3..ali dobro, imas na ovim temama sve sta ti treba ;)

Lako je tebi da se smeješ kad sve znaš ;). Čim krenem da čitam ova pravila oko ishrane i unosa izgubim se ko guska u magli  :)

pa neces se oduseviti oko ukusa jer je neutralan... ali  ubaci malo badema ili kikirikija i pomesaj pa uzivaj ;)

I bolje da je neutralan, to mi i odgovara. Ne volim sir u tolikoj meri, retko koj i jedem što zbog mirisa što zbog ukusa.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #10 poslato: Februar 17, 2009, 06:26:35 posle podne »
ju, ma kakvih 2g po obroku, ukupno :D i pre ce biti 3..ali dobro, imas na ovim temama sve sta ti treba ;)


za nju ne treba vise od 2,nema ona nit testosteron da napravi tolke misice,nit vec neznam koliku misicnu masu da to odrzi pa joj treba mnogo prot
za profi se odnosilo 3g iz prvog posta, to je videla i toga bi trebalo da se seti ;) ima u ovim dijetama sve pojasnjeno pa da ne licitiram 2, 2.5, 2.6 ..
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #11 poslato: Februar 17, 2009, 06:40:22 posle podne »
za nju ne treba vise od 2,nema ona nit testosteron da napravi tolke misice,nit vec neznam koliku misicnu masu da to odrzi pa joj treba mnogo prot

Ma nemam nameru da idem do te mere da izgledam kao profi bb, pre nešto približno Diani Chaloux

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #12 poslato: Februar 17, 2009, 06:50:22 posle podne »
Ella sir je odličan, kao da je pravljen samo za mene. Nego, lepi mi se za obraze, nepce pa mljackam ko svinjče :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.347
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #13 poslato: Februar 17, 2009, 06:58:32 posle podne »
Ella sir je odličan, kao da je pravljen samo za mene. Nego, lepi mi se za obraze, nepce pa mljackam ko svinjče :D

Pomesaj sa malo vode i dobro ga umuti....tako je lakse jesti ga.


Btw...ako budes izgledala kao Diani...nadam se da ces nam reci u kojoj teretani treniras  ::) ::) ::)

Svako dobro...

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Pozdrav svima - molba oko skidanja kg
« Odgovor #14 poslato: Februar 17, 2009, 07:10:04 posle podne »
The Bulldog,
Hvala na savetu za ella sir.

Biće, biće... Bože zdravlja i sve će biti. Ja se nadam nekim vidnim rezultatima već krajem maja, početkom juna jer sam takve genetike i građe i vrlo brzo dobijem na masi a definicija se i dan danas vidi(normalno ne tako dobro) bez obzira na godine pauze.

Hvala, takođe.