Septembar 17, 2024, 04:27:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima  (Pročitano 24318 puta)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« poslato: Februar 14, 2009, 06:18:34 posle podne »
Visok sam 182cm, tezak 71kg. Treniram vec jedno 4 meseca, radim oko 4-5 razlicitih vezbi za grudi (bench-ravni sa 50-60kg, kosi sa 40kg i kontra-kosi sa  60kg, razvlacenje sa buckicama, propadanje) sa 4 ponavljanja i radim ih uglavnom 2x nedeljno sa razmakom od 3 dana, a od skoro radim samo ravni i kosi bench sa po 5 ponavljanja i propadanje na kraju.
Problem je u tome sto mi propadanje i sklekovi znatno vise aktiviraju misice grudi, znaci bukvalno posle treninga budu 2x veci, dok sa vezbama sa tegovima, ne mogu da kazem da ih ne aktiviram, ali nije to to, jedostavno nisam zadovoljan, ne pamtim kad sam poslednji put dobio upalu misica u tom delu, a sto je najgore, nema ni napretka :(. Trudim se da vezbe radim sto pravilnije i zbog toga radim sa tezinama koje mi to i omogucavaju tj. da se ne krivim itd. ali nista :(.
 Da li da se od sad fokusiram na propadanje i sklekove (ali znam da oni i nisu bas za masu :( ) ili da menjam nesto u treningu sa tegovima? HVALA UNAPRED

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2009, 08:07:38 posle podne »
Vidi sa nekim u teretani da vidi radis li ti to pravilno,jer je nemoguce da sklekovima vise pogodis grudi nego bucicama...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2009, 12:43:40 pre podne »
Treniram sa ortakom koji ide u teretanu vec neke 3 god, pratimo jedan drugog posto radimo serije neizmenicno i po njemu radim ok, rekao bi mi u suprotnom.
A i danas sam opet odradio sklekove, 5 serija po 20,  i opet se iznenadjujem kako pogadjam misic.
Takav nikada nije bio posle treninga sa tegovima :S

Van mreže Boki[KG]

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2009, 03:05:08 pre podne »
Uradi 9-11 serija za grudi. Ravni, kosi i razvlachenje (ili propadanje sa laktovima na spolja za grudi, za triceps idu uz telo).
Smanji tezhinu i povecaj broj ponavljanja na 12-15 i produzhi vreme spushtanja. Bice ok. Javi shta si uradio.

I da, grudi MAKSIMUM 2x nedeljno.

Van mreže StackWise

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #4 poslato: Februar 15, 2009, 01:13:11 posle podne »
I ja imam slican "problem", naravno ne sa bucicama nego sa sipkom. Mnogo slabo mi ravni bench ide na grudi (imam utisak da najvise guram sa tricepsom)
Ovo se trudim da resim tako sto radim samo sa bucicama.
Inace, pump koji dobijem od sklekova je nenadjebiv, stvarno osetim svako vlakno u grudima
"Treat my first like my last and the last like my first and my thirst is the same as when I came."

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2009, 04:17:39 posle podne »
I ja imam slican "problem", naravno ne sa bucicama nego sa sipkom. Mnogo slabo mi ravni bench ide na grudi (imam utisak da najvise guram sa tricepsom)
Ovo se trudim da resim tako sto radim samo sa bucicama.
Inace, pump koji dobijem od sklekova je nenadjebiv, stvarno osetim svako vlakno u grudima

Upravo o tome i ja pricam ovde. Pump je neverovatan, znaci kad bi mi grudi ostale takve bio bih prezadovoljan. Ne znam sta da radim :S, zato sam i potrazio savet ovde....

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2009, 05:56:25 posle podne »
Ako toliko mislish da su ti sklekovi bolji onda radi otezanu verziju

http://www.youtube.com/watch?v=rmwIEnczYf8

ili ako mislish da su ti propadanja bolja onda radi otezanu verziju

http://www.youtube.com/watch?v=kpGNqFbQxUI

Naravno ako nemash lance mozesh da improvizujesh na propadanje, za sklekove se pazi shta stavljash na ledja.

Mada moje mishljenje je da bench nikako ne izbacash iz programa jer mishicj treba da se pogodi na razlichite nachine a ne samo dips i pushups napr. Radi i ravni (obavezno) mozesh i kosi i kontrakosi ako hocjesh. Budi pametan, chitaj, improvizuj.

Zivjeli!

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #7 poslato: Februar 15, 2009, 06:23:57 posle podne »
Pokusacu sa kombinacijom tih vezbi, prirodnih i tegova, ili cu raditi ponedeljak-tegovi (bench), cetvrtak-sklekovi i propadanje,  pa javljam rezultate.
Mnogi ljudi se pronalaze u ovoj temi, ne samo ja, tako da ako neko ima jos neki dobar savet zamolio bih ga da ga ostavi. Ovde smo da pomognemo jedni drugima ;). Hvala svima unapred :)

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #8 poslato: Februar 15, 2009, 06:41:09 posle podne »
Sve su vjezbe prirodne  :P

Samo kazem, kada osjetish da si previshe jak za dips i pushups, nadji nachin da ih otezash.

Good luck :)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #9 poslato: Februar 15, 2009, 07:07:04 posle podne »
Polako, necu ja to osetiti jos dugo, ali kad dodjem do toga, natrpam knjige u ranac, stavim ga na ledja i udri.
Eto jos jedne koristi od knjiga :D.

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #10 poslato: Februar 15, 2009, 07:11:00 posle podne »
Dalje od knjiga, ne zajebavaj se! :P

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #11 poslato: Februar 15, 2009, 07:16:04 posle podne »
Citat
Mnogi ljudi se pronalaze u ovoj temi, ne samo ja

To sto se mnogi ljudi pronalaze u temi govori samo to da mnogi ljudi NE ZNAJU DA IZVODE VEZBE PRAVILNO. I to je cinjenica. Apsolutno je nemoguce da pri sklekovima imas jacu upalu, hipertrofiju ili bilo sta drugo bolje nego kada opteretis grudi tegovima, naravno pod uslovom da vezbe izvodis maksimalno pravilno. Najbolje je da se suocis sa cinjenicom da ne radis kako treba i zatrazis pomoc nekog iz svoje okoline, ko se bavi bodibildingom ili powerliftingom godinama i uspesan je u tome. Takodje mozes na ovom forumu naci opise izvodjenja vezbi, pa promeniti tehniku, a nije lose pogledati kako to rade i neke poznate face ne klipovima sa yutube-a.

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #12 poslato: Februar 15, 2009, 07:28:49 posle podne »
Pitacu jednog profesionalnog BB da me isprati jednu seriju i javljam vam komentar. Hvala na savetu :)

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #13 poslato: Februar 15, 2009, 09:13:01 posle podne »
Mnogo slabo mi ravni bench ide na grudi (imam utisak da najvise guram sa tricepsom)

vezbaj poziranje... moras da ostvaris vezu misic-mozak da bi osetio grudi, jer skekovima ne mozes pogoditi sve delove grudiju...

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Sklekovi i propadanje ili Vezbe sa tegovima
« Odgovor #14 poslato: Februar 16, 2009, 12:54:39 posle podne »
Citat
Hvala na savetu Smeško

Nema na cemu.  ;)