Septembar 20, 2024, 12:21:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Donji trbusnjaci  (Pročitano 27477 puta)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #15 poslato: Februar 15, 2009, 06:16:38 posle podne »
Molim te.. podjela abdominalnih mishicja na gornje i donje ne postoji!

http://www.bostonherald.com/blogs/entertainment/step_up/index.php/2009/01/07/two-posts-in-two-days-get-some/

ukratko, shto Dr. Stuart McGill pokushava da kaze je da samo visoko istrenirane atlete mogu da naprave maaaalu razliku izmedju aktivacije "gornjih i donjih".

A odgovor na tvoje pitanje dragi batice je da smanjish BF na barem 12% a idealno ispod deset.. To cjesh uraditi tako shto cjesh jesti pravilno i trenirati pravilno ( nazalost izgleda da ne umijesh ni jedno ni drugo).

Zivjeli!

Kad sam na masi ne razmisljam o tome da smanjim BF (inace BF mi nije veci od 12%, trenirao sam kuci i ranije, radio prirodne vezbe, a leti dnevno predjem minimum 50km bajsom - to dosta govori), a istina je da ne jedem pravilno, to ne poricem, ne zbog toga sto tako hocu, nego zato sto nemam dovoljno kesa da jedem pola kile belog dnevno itd pa jedem ono sto imam i izbegavam junk, ne pijem gazirano, alkohol itd, ali da ne treniram pravilno, e sad me vec vredjas. Ja sam ove gornje trbusnjake napravio za 3 meseca "mojim" nacinom vezbanja, a napravicu i donje isto tako, samo sam hteo da vidim da li neko ima neki dobar savet sto se njih tice s obzirom da mi taj deo tela sporije napreduje. Nije istina da samo "visoko istrenirane atlete" mogu da naprave malu razliku izmedju aktivacije "gornjih i donjih" i znam dosta ljudi koji su primer tome!!
« Poslednja izmena: Februar 15, 2009, 06:18:13 posle podne batica90 »

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #16 poslato: Februar 15, 2009, 06:39:57 posle podne »
Batice90 nemoj da se osjetish uvredjenim ali 70%+ ljudi ne zna kako se vjezba. Ja te ne poznajem da bih mogao bash da sudim o tome ali pretpostavljam.

Samo mi objasni kako mislish da imash "ripped abs" a "na masi" si ? Primjecjujesh li kakvu kontradiktornost tu?

Btw, za vidljivost svih trbushnjaka BF mora da bude ispod 10%. Pa ti vidi :)

Istina je da za pravilnu ishranu treba i kesha, al jbg. Ima i jeftinog proteina ;).
Evo mozda pomognu neki Mehdijevi artikli o tome:

http://stronglifts.com/20-simple-ways-to-eat-healthy-on-a-budget/

http://stronglifts.com/build-muscle-on-a-budget-the-10-cheapest-sources-of-protein/

Josh jedna stvar, nemoj da se zajebavash sa crunches, situps i sranjima. Pogledaj kakve abse ima Stoitsov koji nikada nije uradio nijednu vjezbu za izolovanje trbushnog zida!



Sve shto je potrebno je <10% .. samo, to nije lako postocji!

btw, ne staj dok ti se ne budu vidjeli i kroz odijelo kao Pyrros Dimasu :)


Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #17 poslato: Februar 15, 2009, 07:03:38 posle podne »
Kapiram na sta mislis, ali ako bilo sta radim dobro, to su trbusnjaci!
Kad ih radim osecam kako se naprezu, zatvorim oci, koncentrisem se i mogu reci da sam prezadovoljan napretkom do sada.
Takodje sam svestan da se nece videti dok sam na masi, problem nastaje u tome sto mi je gornji deo trbusnog zida veci od donjeg, kad ispumpam vaduh gore ostaju super trbusnjaci, a dole nista. Ne kazem da ih nema dole, ali veoma tesko rastu i to zelim da dovedem u normalu, to je osnovni razlog zbog kojeg sam napravio ovu temu!

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #18 poslato: Februar 15, 2009, 07:31:36 posle podne »
Mislim da tebi mnoge stvari nisu jasne.

Citat
metabolizam mi je uzasno brz
Da ti je metabolizam tako brz, ova tema ne bi postojala, jer bi ti veci problem bio da nabacis bilo sta od mase, pa cak i nekvalitetne, nego da vidis svoje trbusnjake. Ti jednostavno imas sloj masti preko stomaka koji ti ne da da vidis svoje trbusnjake.
slam_dunker  ti je dao dobre savete i prosto je cinjenica da dok ne spustis svoj procenat masti na ispod 10% neces ih ni videti, to je jednostavno tako, na zalost. Jedino sa cime se ne slazem je da se uopste ne rade vezbe za jacanje misica trbusnog zida i ovi momci nisu nikakav reper po kojem bi prosecan vezbac trebao da se vodi, jer se njihovi treninzi uglavnom sastoje od vezbi tipa cucanj, mrtvo vucenje, trzaj i nabacaj i to rade do iznemoglosti (pri ovim vezbama su trbusnjaci konstantno pod velikim stresom).

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #19 poslato: Februar 15, 2009, 07:38:49 posle podne »
Jedino sa cime se ne slazem je da se uopste ne rade vezbe za jacanje misica trbusnog zida i ovi momci nisu nikakav reper po kojem bi prosecan vezbac trebao da se vodi, jer se njihovi treninzi uglavnom sastoje od vezbi tipa cucanj, mrtvo vucenje, trzaj i nabacaj i to rade do iznemoglosti (pri ovim vezbama su trbusnjaci konstantno pod velikim stresom).
Da, to si u pravu. Mada moj pojam vjezbanja se razlikuje od bodybuilderske filozofije. Tako da je meni bitnije da imam snazan "core" nego da su mi trbushnjaci sad neshto vidljivi :). Svakom svoje :)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #20 poslato: Februar 15, 2009, 07:49:32 posle podne »
Mislim da tebi mnoge stvari nisu jasne.

Moguce, pocetnik sam i ovde sam da se edukujem :).
Veruj mi da sam veoma tesko nabacio ovu "masu" koju imam, a pomenuo sam metabolizam zato sto mogu da jedem junk u neverovatnim kolicinama i necu se ugojiti ni 100g, a sad sam sredio ishranu, poceo da treniram i za 3 meseca dobio 3kg misica sto je veliki uspeh za mene.
Druga stvar je u tome sto mene niko ovde shvatio lepo.
Shvatam da sad trbusnjaci ne mogu da se vide onako kako ja hocu, ali kada BF dovedem na manje od 10% tu ce se pojaviti takav problem da ce gornji deo trbusnog zida biti veci od donjeg, to govorim ovde sve vreme. Necu ja sad da vidim taj donji deo, ali hocu da osetim da je tu ispod koze i kada ne stegnem trbusnjake i da je ravan sa gornjim delom. U suprotnom ce biti ruzno kao sto i jeste sad :(. Neravnomerno mi se razvija trbusni zid. Da li me sad shvatas?

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #21 poslato: Februar 15, 2009, 08:41:29 posle podne »
A vidji choeku noge na prvu sliku...Ubio bih za onakve noge... :)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #22 poslato: Februar 15, 2009, 08:46:01 posle podne »
A vidji choeku noge na prvu sliku...Ubio bih za onakve noge... :)
hahaha...samo treniraj i bice takve ;)...

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #23 poslato: Februar 16, 2009, 01:16:56 posle podne »
Citat
pocetnik sam i ovde sam da se edukujem Smeško
Samo napred, tako i treba!  :)

Sto se trbusnjaka tice, gornji deo trbusnog zida uglavnom i jeste nesto ispupceniji (izrazeniji) od donjeg, tako da nemoj nista da brines, ne verujem da imas neku anatomsku anomaliju pa da je ta razlika toliko drasticna, zato radi vezbe i kada se odlucis za dijetu, samo budi uporan i mislim da ces biti zadovoljan njihovim izgledom . Daj sebi malo vremena, tek si poceo sa treningom.

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #24 poslato: Februar 16, 2009, 07:56:09 posle podne »
Citat
Sto se trbusnjaka tice, gornji deo trbusnog zida uglavnom i jeste nesto ispupceniji (izrazeniji) od donjeg, tako da nemoj nista da brines, ne verujem da imas neku anatomsku anomaliju pa da je ta razlika toliko drasticna, zato radi vezbe i kada se odlucis za dijetu, samo budi uporan i mislim da ces biti zadovoljan njihovim izgledom . Daj sebi malo vremena, tek si poceo sa treningom.


E hvala ti...to sam hteo da cujem zato sto me je ta razlika najvise brinula. ;) :)

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #25 poslato: Februar 17, 2009, 12:19:08 pre podne »
Nema na cemu!

Van mreže aleks

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #26 poslato: Maj 08, 2012, 12:34:54 pre podne »
Slucajno sam listao i skontao da sam imao isti problem. Razumem te kada kazes da se slabije razvijaju donji trbusnjaci! Ok je to sto kazu da ce ti se bolje videti ako spustis Bf na 10%. Ali kao sto je neko pomenuo 70% ljudi ne zna pravilno da trenira!! Mislim da je tvoj problem upravo u samom treningu. Kada radis donje trbusnjake recimo kada lezis na podu, bitno je da strogo drzis kicmu prilepljenu na pod inace ces vecim delom gornje trbusnjake da aktiviras! Znaci kicmu ne odlepljuj i jos jedna bitna stvar radi polako skoncetrisi se na samo kontrakciju misica kada stezes i kada ih opustas. Ovako ces manje da uradis ali 100% ces vise donje da pogodis nego gornje!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #27 poslato: Maj 08, 2012, 10:53:46 pre podne »
sta ti je leto
pored ljubavnih budi i druga osecanja
npr za DONJE TRUBUSNJAKE.:D

Van mreže wesaacke

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #28 poslato: Maj 08, 2012, 11:41:27 pre podne »
Citat
Sto se trbusnjaka tice, gornji deo trbusnog zida uglavnom i jeste nesto ispupceniji (izrazeniji) od donjeg, tako da nemoj nista da brines, ne verujem da imas neku anatomsku anomaliju pa da je ta razlika toliko drasticna, zato radi vezbe i kada se odlucis za dijetu, samo budi uporan i mislim da ces biti zadovoljan njihovim izgledom . Daj sebi malo vremena, tek si poceo sa treningom.


E hvala ti...to sam hteo da cujem zato sto me je ta razlika najvise brinula. ;) :)

Nije ti to nikakav poremecaj  :o :o  vec nagomilavanje masnih naslaga.. dijetom se to sve sredi ..  ;D  ;D

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #29 poslato: Maj 09, 2012, 05:22:21 posle podne »
Gde ste nasli bas ovu temu da vadite iz zaborava ;D