Septembar 19, 2024, 07:22:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....  (Pročitano 5821 puta)

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« poslato: Februar 01, 2009, 01:49:57 posle podne »
Pozdrav svima

Šta mislite o ovome:

- treninzi sa tegovima - 4 puta nedeljno
- kardio - pre svakog treninga 15-20 minuta
- trening sa tegovima - do 45 minuta
- raspored grupa - 1. trening - grudi, ramena, biceps
                                  2. trening - leđa, triceps
                                  3. trening - noge
                                  4. trening - kao pod 1

Svaki trening izgelada ovako: po pravilu osnovne, teške vežbe, u proseku do 3, eventualno 4 vežbe za veće grupe ( grudi, leđa, noge ), svaka serija ide do otkaza
Manje grupe: u proseku 3 vežbe, po 3-4 seta, svaki do otkaza
Pauze između vežbi - jako kratke, trudim se da obržim tempo kao nakon kardia, posebno kada radim ramena
Tehnika izvođenja - maksimalno kruta i pravilna forma, bez varanja

Rapored treninga: teretana ponedeljak, utorak, četvrtak i petak
sreda - sport sa loptom ( jedan sat ).... Navika duži niz godina
Cilj ovakvog treninga je prvenstveno kondicija, pojačanje snage, povečanje "gustine" mišića i svakako da se dobro osećam
Ishrana - maksimalno sređenja i izbalansiranja, oko 3g proteina po kg težine

Sugestije?

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2009, 02:15:39 posle podne »
Samo ne znam kako mislis svaka serija do otkaza ? Npr u svakoj seriji 6-8 ponavljanja sa velikom tezinom ili   ???

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2009, 02:22:48 posle podne »
Samo ne znam kako mislis svaka serija do otkaza ? Npr u svakoj seriji 6-8 ponavljanja sa velikom tezinom ili   ???

U svakoj seriji od 6-10 ponavljanja, do potpunog otkaza.... Samo tako imam osećaj da sam odradio trening. Svakako,ne na štetu pravilne forme izvođenja vežbe

Ponekad, prvi set prve vežbe odradim sa manjom težinom ( 65 % snage ), čisto da pripremim mišić za masakriranje.... Isto tako, ponekad volim da nakon poslednjeg seta vratim kilažu i odradim set do otkaza, ali to jako retko radim

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2009, 02:29:47 posle podne »
Pa ok je to... Nego stalno menjaj princip treninga... stalno druge vezbe i krace pauze,duze pauze,kruzni treninzi... Nemoj da se vezujes za jedan princip treninga..

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2009, 02:36:22 posle podne »
svakako....

U principu, trening menjam na nekih 3 - 6 meseci, zavisi kako se pokaže.

Kombinaciju koju sam izneo radim već 4 meseca, i daje mi fantastične rezultate. Još jedan od trening koje volim da radim i koji mi daje sjajne rezultate jeste takozvani trening dinosaurusa.... 3 puta nedeljno, celo telo na treningu, sistem po kome ide set za grudi pa set za leđa, biceps pa triceps, ramena pa noge... Po tri vežbe, po tri seta po grupi... Idealno za ostanak u formi preko leta...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2009, 06:51:48 posle podne »
pa ako su ti to primarni ciljevi uz dobru ishranu ovo je sasvim dobro. Ne znam koliko je preporucljivo bas sve serije raditi do otkaza..a i tesko da ce npr na benchu grudi da otkazu, pre ce prednje rame i triceps..ali  jedna serija razvlacenje+bench bez pauze, kvalitetno dobro przi..isto tako pogledas malo o tri-serijama, giant serijama. Cisto da nesto menjas ;)
E da, u poslednje vreme narocito obracam paznju na negativni deo ponavljanja kao i na trajanje serije da bude 40-60 sec i ta proverena tehnika i meni daje najbolje rezultate do sada.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Vlado_lee

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2009, 07:24:53 posle podne »
Zasto radis grudi, ramena i biceps dva pta sedmicno? Bojim se da bih mogao upasti u katabolizam tako, i napraviti samo kontra efekat. Ako tebi odgovara okej, ali nadam se da imas dobru suplementaciju da to sve isprati.

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2009, 07:50:15 posle podne »
Zasto radis grudi, ramena i biceps dva pta sedmicno? Bojim se da bih mogao upasti u katabolizam tako, i napraviti samo kontra efekat. Ako tebi odgovara okej, ali nadam se da imas dobru suplementaciju da to sve isprati.

Pozdrav Vlado

Samo da se pojasnim... Nekada mi padnu ovakva dva treninga dva puta nedeljno, nekada jedanput...

Jednostavno, procenim koliko mogu i tako planiram svaki trening.... Znaš ono, na putu do teretane, lagano razmišljanje i plan treninga.

Još nešto... Sveto trojsto: ishrana, trening i odmor.... kada se ispoštuju, traže dobru suplementaciju: Whey, Omega 3, Super Complete formula, Cink, u poslednje vreme i dosta aligi ( dobijam ih na poklon, a super se slažu sa celom pričom )

Veliki pozdrav

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2009, 07:57:18 posle podne »
E da, u poslednje vreme narocito obracam paznju na negativni deo ponavljanja kao i na trajanje serije da bude 40-60 sec i ta proverena tehnika i meni daje najbolje rezultate do sada.

Pravilna i stroga forma.... Smisao, zar ne?

Hvala na savetu

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2009, 08:20:30 posle podne »
Zasto kardio pre tegova...ok par minuta kao vid zagrevanja.U svakom slucaju iz vise razloga bolje bi bilo da ga
radis nakon treninga tegova....
9ILI 10 SERIJA DO OTKAZA,MNOGO,PREVISE.Neznam kakav sistem oporavka da ti je,nemoguca misija je
oporaviti se i napredovati nakon toliko maximalnih serija.
« Poslednja izmena: Februar 01, 2009, 09:22:53 posle podne Polomac »

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2009, 08:31:56 posle podne »
Sve znam i sve mi je jasno... Ipak, sa ovakvim treningom sam mnogo napredovao....

Hvala


Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2009, 08:53:54 posle podne »
Zasto radis grudi, ramena i biceps dva pta sedmicno? Bojim se da bih mogao upasti u katabolizam tako, i napraviti samo kontra efekat. Ako tebi odgovara okej, ali nadam se da imas dobru suplementaciju da to sve isprati.
Siguran sam da rame i trbusnjaci mogu da se rade dva puta nedeljno
No curling in the squat rack!

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2009, 08:55:38 posle podne »
Siguran sam da rame i trbusnjaci mogu da se rade dva puta nedeljno
trbusnjaci narawno jbt a ovo za ramena glupo je komentarisati :D

Van mreže Vlado_lee

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2009, 11:16:06 posle podne »
Zasto radis grudi, ramena i biceps dva pta sedmicno? Bojim se da bih mogao upasti u katabolizam tako, i napraviti samo kontra efekat. Ako tebi odgovara okej, ali nadam se da imas dobru suplementaciju da to sve isprati.

Pozdrav Vlado

Samo da se pojasnim... Nekada mi padnu ovakva dva treninga dva puta nedeljno, nekada jedanput...

Jednostavno, procenim koliko mogu i tako planiram svaki trening.... Znaš ono, na putu do teretane, lagano razmišljanje i plan treninga.

Još nešto... Sveto trojsto: ishrana, trening i odmor.... kada se ispoštuju, traže dobru suplementaciju: Whey, Omega 3, Super Complete formula, Cink, u poslednje vreme i dosta aligi ( dobijam ih na poklon, a super se slažu sa celom pričom )

Veliki pozdrav

Da razmujem te. To je okej, mislim svako poznaje svoje tjelo najbolje. Moj koment je bio cisto dobronamjeran, ne kritika. ;) Ako imas dobru suplementaciju i sve ostale faktore zadovoljene, (a kazes da imas), plus vidis da ti takav sistem daje napredak onda samo naprijed. Poz

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Odg: Trening visokog inteziteta - komentatri dobro došli....
« Odgovor #14 poslato: Februar 02, 2009, 03:17:46 posle podne »

[/quote]

Da razmujem te. To je okej, mislim svako poznaje svoje tjelo najbolje. Moj koment je bio cisto dobronamjeran, ne kritika. ;) Ako imas dobru suplementaciju i sve ostale faktore zadovoljene, (a kazes da imas), plus vidis da ti takav sistem daje napredak onda samo naprijed. Poz
[/quote]

Vlado druže,

svakako sam shvatio komentar kao dobronameran, smisao jeste dadiskutujemo.... Inače, rekao si, po mom mišljenju suštinsku stvar da svako najbolje poznaje svoje telo.... Upravo je to smisao cele priče....

Još jednom, hvala na savetu i veliki pozdrav