Septembar 27, 2024, 10:14:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!  (Pročitano 3767 puta)

Van mreže nemos

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« poslato: Mart 19, 2009, 11:34:38 posle podne »
U globalu hit kao trening mi je jasan. E imam neke nedoumice koja nisam nasao nigde. Mozda ce nekom iskusnom biti smesno ali pocetnik sam,pa moram da pitam da ne bih ustalio lose navike.
1)Najbolje je da krenem sa HITom u trajanju od 15min,na 1min bi mi se menjaju intervali. period sprinta sa periodom oporavka. Jel ovo ok?
2) Kako sprintati sa pulsom od 60-70% kapaciteta,kada se sprintom ulazi u vece zone nego sto je 2. tj kako meriti puls ako nemate pulsmetar vec je on na ruckama trake,e sad komplikovano je sprintati i idrzati se za traku. Ovo mi treba precizno da bih znao da sam u zoni od 60-70%.
3) zar umor ne diktira puls?? Sto dalje znaci da ce svaka nova deonica sprinta istog intenziteta biti sa vecim brojem otkucaja,jer nas stize umor. Kako to onda pratiti ako nemam pulsmetar.
4) posle 1minuta sprinta minut oporavka treba da mi bude 1 minut hodanja ili dzogiranja.
5) kada povecavam duzinu trajanja hita i kolika bi ona trebalo da bude maximalno?? Kao i kako bi mi izgledao sledeci stupanj,tj sledeca faza ako sam u prosloj radio 1 minut sprint pa 1min oporavak. Da li stavljam 2 min sprint,2 min oporavak ili kako? treba mi samo plan po kom povecavam i kada.
Pozdrav svima i hvala.

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2009, 12:42:50 posle podne »

Van mreže nemos

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2009, 01:38:12 posle podne »
procitao sam i hvala na textu ali opet imam neke nedoumice.....



Pogledaj profil Privatna poruka (Van mreže)
   
   
20 min kardio
« poslato: Januar 03, 2006, 01:35:26 am »
   Odgovori sa citatomCitat
Kardio treninzi su neophodni za efektivan trening i generalno dobro zdravlje.Po definiciji kardio moze biti bilo koja vezba (trcanje , biciklo)i slicno koji podize i odrzava otkucaje scrca za izvesno vreme.
Kardio treninzi su neophodni za sagorevanje masti.

Ovje jedan od nacina da se uradi efikasan kardio solucija koja traje 20 minuta.(moze se koristiti trcanje,biciklo ili stairmaster)

1. Prve 2 minute je zagrijavanje

2. Minuta 2-3 je intezitet 5-6

3. Minuta 4-5, 6-10 i 11-14 podesite intezitet sa 6 na 9

4 Minuta 15-19 sa levela 6 podesite na 10 (koji je vas maximum) i zadrzite jednu minutu

5. Minutu 20 je coodown intezitet 5 zajednu minutu
 
Nisam siguran da lije chart uspio Nisa moga copy/paste
 
Ovo je sigurno veoma efikasan za sagorevanje masti jer potrosnja kalorija je mnogo duza posl treninga

sta radim u minutima izmedju 3-4 od 5-6 napr??
kako se zagrevam??

kod mene na traci hodam na intenzitetu sve do 7,a ovde je posle zagrevanja intenzitet 5-6,znaci opet bi hodao ili lagano dzogirao.
intenzitet 10 je trcanje,a daleko od sprinta koji je sa 15-16.....trcim na wellness trakama.....

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2009, 02:24:33 posle podne »
nemoj da se opterecujes ciframa koje su navedene, tu je dat samo primer...prilagodi ga svojim uslovim ,tj. traci i spravama koje imas

osnova je da se smenjuju visoki i niski intervali... 1min. jedan, pa 1 min. drugi i tako u krug ...u visokom - puls oko 140-150, niskom -  oko 100-tke, sto opet zavisi od tvoje kondicije...bolja kondicija-brze stabilizjujes puls...i naravno, ostavis za pocetak i kraj nekih 3-5 minuta za zagrevanje (na pocetku) i hladjenje (na kraju)

sto se tice zagrevanja...zagrejes se normalno na traci laganim trcanjem..sam nadjes tempo kojim ces to raditi da te zagreje a ne umori

ne znam u kakvoj si kondiciji, ali preporucio bih ti da prvo nabijes malo kondicije pa tek onda krenes na HIIT

Van mreže nemos

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2009, 02:31:29 posle podne »
hvala.

Van mreže nemos

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2009, 04:58:16 posle podne »
odradio sam prvi hit i ono sto mi se desilo nimalo mi se ne svidja........Tj,po pulsu vidim da sam nespreman......ali posto radim nordijsko skijanje nije mi problem da radim hit. E sad ono sto me brine i sto ne znam kako da resim je sledece: u minutu gde dizem puls do 135,minut vremena mi je malo da ga podignem,tj dodje mi 135 u poslednjim sekundama,ne znam da li je cilj samo doci do 135 ili i zadrzati se malo.....onda druga nedoumica u minutu oporavka puls mi u prvih 5-10sec nastavi da raste i dodje do 140....pa onda krene da pada......za 1min uspe da padne jako malo na 129-127.e onda ga jako brzo vracam na 135 ali ne pada mi ispod 127 a skijam jako sporo na najmanjem stepenu u minutu odmora......da li da povecam deonice na 2min,probao sam i uspem da kolko tolko oborim puls na 120....
« Poslednja izmena: Mart 20, 2009, 04:59:52 posle podne nemos »

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #6 poslato: Mart 20, 2009, 05:34:45 posle podne »
samo polako, stabilizovace se, normalno je da puls tako burno reaguje, kad budes usao u kondiciju brze ce ti se i stabilizovati puls....mogao si jedno vreme da radis obican kardio, da priviknes kardio-respiratorni sistem na tu vrstu napora, pa posle krenes sa HIIT-om

Van mreže nemos

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #7 poslato: Mart 20, 2009, 05:49:24 posle podne »
radio sam kardio mesec dana puls od 125-135.....plus 1nedeljno imam basket u trajanju od 1.5h

nego ne rece mi da li da povecavam intervale na 2min ili da ostaje na 1?

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Planiram da krenem HIT,s toga mi je potrbna pomoc!!
« Odgovor #8 poslato: Mart 20, 2009, 05:53:12 posle podne »
probaj...vidi kako reagujes...i daj malo vremena telu da se navikne na novi trening, ovo ti je tek prvi HIIT