Septembar 09, 2024, 08:35:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Trening sa tegovima i sauna?  (Pročitano 6381 puta)

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Trening sa tegovima i sauna?
« poslato: Januar 31, 2009, 10:43:36 posle podne »
Pozdrav svima!

Nigde nisam nasao nista konkretno na ovu temu, pa rekoh da probam ovde....

Naime, koliko je pametno koristiti saunu ili tursko kupatilo nakon treninga sa tegovima?

Da pojasnim... Nakontreninga ide PWM, hidro masaža nekih 20-25 minuta, a nakon toga, 2-3 puta nedeljno sauna ili tursko kupatilo...

Grešim ?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Trening sa tegovima i sauna?
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2009, 01:11:05 pre podne »
sto se tice saune... zavisi imaj na umu da ako si izgubio dosta tecnosti preko znoja na treningu , to onda ne bi bila dobra ideja.... sauna je dobra oslobadja te toksina i stvarno ti pruza osecaj ko da si procistio organizam... potrudi se da nadoknadis u svakom slucaju tecnost koju izgubis , isto tako ako bas imas naporan trenig preskoci saunu.... ja sam jedno vreme koristio prvo trening sa tegovima , pa kardio pa sauna, pa tusiranje:) i osetis se ko car , ali tada sam stvarno isao u teretanu iz zajebancije...
Znaci zna se: trening  , pwm , kuca odmor obrok... itd... takodje ako vec koristis saunu i mnogo izgubis tecnosti mogao bi da razmislis o nekim napicima sa elektrolitima tipa gatorade... ili top power... nije neki ukus ali su to vazne stavri da se osecas pre svega dobro...
sto se tice hidro,masaze itd... pa znas kako jbg... to ce ti sigurno uticati na tonus misica ako sve tako budes radio... ne znam srta da tikazem zajebane su te teretane gde ima toliko dobrih usluga i koje mozes da priustis sebi, zajebano je to , manje se skoncentrises na trening...  :) ja sam najvise napredovao makar u treningu i tezinama kada sam se vukao po tim podruimima hehe i hardcore teretanama... ali stvarno... tu dodjes sa ciljem ... ciljem da dodradis trening i cao zdravo...a ove fency teretane su ko stvorene za zaejbanciju  ;D

Van mreže porotnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • Bezanje u taj zdravi razum.....
Odg: Trening sa tegovima i sauna?
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2009, 02:00:44 pre podne »
PozdravPirat !

hvala na odgovoru... Pođimo redom:

trudim se da održim dovoljnu količinu tečnosti za vreme trajanja treninga. Obično popijem 1.5 litara vode po treningu ( trening mi traje oko 50minuta, zajedno sa kardiom od 15-20 na početku )... Dakle, radim jake i brze treninge, trudim se da se "ne hladim " odnosno da održim isti tempo od kada siđem sa trake pa do kraja tegova

saunu koristim dva do tri puta nedeljno, nikada duže od 10 minuta, i i zbegavam vlažnu saunu, redovno suvu. Isto tako, u saunu nosim vodu, i trudim se da održavam nivo tečnosti.... Takođe, vodu pijem svo vreme na putu do kuće, sve do spavanja, jednostavno traži mi organizam.

Ono što se trudim, to je da napravim pauzu između pwm-a i saune ( kada je koristim ) bar 30 minuta, mislim da je to ok...

Tegovi - kardio - sauna.... Klasičan bokserski način skidanja težine pred meč...sjajna fora

Treninzi i težine.... Ekipa koja dolazi u mom terminu je više nego ok, iskusni vežbači, ozbiljni likovi, nema priče i tih fora... Upravo iz tih razloga sam promenio lokalnu teretanu, nema trika više živeti od klinaca.... Koji nemaju pojma sta su UH ili daleko bilo belančevine, ali zato znaju da je metan " do jaja "...

Svakako, trening bez cilja nema smisla.... Konkretno, meni je cilj da se nakon treninga osećam dobro, a to možeš samo ako ostavis poslednji atom snage u veretani.... Znaš ono,sedneš u auto i igra ti noga na kvačilu, nemožeš da ubaciš u prvu :-)

Pozdrav