Septembar 19, 2024, 11:28:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Vitamin A i gvozdje  (Pročitano 2233 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Vitamin A i gvozdje
« poslato: April 27, 2010, 11:13:37 pre podne »
Pozdrav svima, na forumu sam mesecima, a prvi put postujem. Forum je odlican, i nisam hteo da potavljam pitanja dok nisam gotovo sve procitao. Koristio sam pretragu, ali nisam uspeo da nadjem konkretan odgovor. U pitanju su vitamini, to jest sama ishrana. Ishranu sam sredio da imam sve potrebne vitamine, to jest njihove normalne kolicine. ALI, kolicine vitamina A i gvozdja su mi 4-5 veca od normalnih. Ok sto su vece od nekih uobicajenih za nekog ko ne vezba, to je valjda i normalno. Ali ove moje kolicine prelaze i gornje granice koje su dozvoljene! Sta uraditi, koje su opasnosti?
Imam 19 god, 175cm, 75kg, trenutno ne vezbam zbog povrede, jos nekih mesec dana necu moci...Ishrana je sredjena veoma dobro, onoliko koliko finansije dozvoljavaju, trenutno bez suplemenata...
Hvala unapred!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vitamin A i gvozdje
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2010, 06:29:21 pre podne »
kako si otkrio da ti je vit A povecan?
a gvozdje bi trebalo meriti nekoliko puta u toku nedlje da se vidi dali su ref vrednosti odista stalno iste

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Vitamin A i gvozdje
« Odgovor #2 poslato: April 28, 2010, 08:31:05 pre podne »
Video sam gde sam pogresio, malo sam korigovao ishranu, i sad je sve ok. Ja sam se uglavnom vodio preko RDA ( referenced daily intake ), to jest hjihovom dnevnon unosu. Malo me je zabrinulo kada sam racunao, posto vodim racuna o svakom gramu, da su mi gornje granice gvozdja i vitamina A iznad tih dozvoljenih. Ako se ne varam, na forumu je pominjano da te granice ( RDA) mozda nisu relevantne za jednog vezbaca, vec za obicnog coveka. To se ustvari i vidi na osnovu njihove preporucene kolicine hidrata i proteina, koje su, naravno nedovoljne. Inace na svojih 75 kila unosim oko 2,5-3g proteina, 50g zdravih masti, dok u.h variram. Sto se tice samog gvozdja, jednostavno sam prepolovio unos ovsenih, dok ugljenene hidrate sad uzimam vise iz npr. pirinca. Za vitamin A sam samo neznatno smanjio unos odredjenog lisnatog povrca ( 20g uglavnom zelene salate) i sada sam u tim "dozvoljenim RDA granicama". Nadam se da nije puno konfuzno, tu sam da me vi iskusni ispravite u greskama.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vitamin A i gvozdje
« Odgovor #3 poslato: April 28, 2010, 09:51:00 pre podne »
jako je konfuzno i mneogo gresis

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Vitamin A i gvozdje
« Odgovor #4 poslato: April 28, 2010, 10:19:01 pre podne »
RDA je glupost...

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Vitamin A i gvozdje
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2010, 10:51:48 pre podne »
RDA je glupost...
X2..
najveća moguća glupost moja je bila kad sam prestala pit the vitamin strong jer kao ima previše vit A(njega me bilo strah baš iz navedenih razloga jer j topiv u masti) i vitamina B(jer kao povećava apetit)..a u biti je to idealno za nekog ativnog kao što sam ja iako sam žensko.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..