Jul 07, 2024, 10:07:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.252 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: bol u ledjima  (Pročitano 12161 puta)

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #15 poslato: Novembar 10, 2008, 06:34:31 posle podne »
@ duh
Wtf  ???

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #16 poslato: Novembar 10, 2008, 07:00:49 posle podne »
@ duh
Wtf  ???

zato sto se zali na bol u ledjima znaci da se ne zagreva dobro.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #17 poslato: Novembar 10, 2008, 07:26:18 posle podne »
evo ovako da napisem kako izgleda moj jedan trening za ramena

primer:sedeci potisak sipkom iza glave
          bucicama odrucenje sa strane
          bucicama ispred
          e onda ide stojeci potisak sipkom  uglavnom 50kg oko 8 puta i tu dolazi do tog famoznog problema sa ledjima.
i tu otpada ta varijanta o ne zagrejanosti posto ova vezba kao sto vidite je pri kraju treninga.
znaci to je primer ne rade se uvek ove iste vezbe...

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #18 poslato: Novembar 10, 2008, 07:29:54 posle podne »
od 4 vezbe za ramena ti imas 3 za prednje rame 1 za srednje i 0 za zadnje. Mislim to nema veze sa tvojim bolom, al cisto da ti skrenem paznju.

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #19 poslato: Novembar 10, 2008, 07:35:25 posle podne »
ok hvala svaki komentar je dobro dosao znaci to je primer ne radi se uvak ovako

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #20 poslato: Novembar 10, 2008, 07:42:08 posle podne »
planiram da izbacim tu problematicnu vezbu neko vreme i probam da malo vise isforsiram vezbe za donji deo ledja

Van mreže b0zaa

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
  • eat-train-eat-shit-eat-fuck-eat-sleep
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #21 poslato: Novembar 10, 2008, 08:35:19 posle podne »
Izbaci potisak sipkom iza glave,jer ti taj polozaj ramena dosta nanosi probleme.Znam iz iskustva.
eat,train,eat,shit,eat,fuck,eat,sleep!!!

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #22 poslato: Novembar 10, 2008, 09:07:01 posle podne »
Problem moze da nastane zbog toga sto izvodjenje te vezbe, kao sto rekoh, zahteva da se gornji deo tela malo zabaci nazad, a kukovi ostanu napred, sto opet uslovljava da se lubalna lordoza naglasi..pa je moguce da procesusi  (prsljenski nastavci) nalezu jedan na drugi, tako da i to moze da bude jedan od mogucih uzroka bola ... narocito ako vec imas izrazenu lordozu

ovo za kolena sto sam rekao...pogotovu kod vecih tezina, bitno je da sto mekanije primis tezinu tega, kako bi silu sto pravilnije rasporedio i sto vise rasteretio kicmu koja je tu dosta izlozena, a to ces uraditi tako sto ce ti kolena biti blago savijena.. nikako ne bi valjlo da ti tzglobovi kolena i kuka budu kruti , tj. zakljucani, jer u tom slucaju tezinu ce da primi donji deo ledja...pa ce tu da trpe diskusi..a to nikako ne valja..

ovo sad ne znaci da prenaglasavas rad kolenima, pa da izgelda kao da radis potisak za ramena i cucanj  u isto vreme  :)...samo malo pomognes kolenima da pokrenes teg iz mrtve tacke, a dalje rade ramena...dok pri vracanju tega, kod donje tacke, blago povijes kolena kako bi sigurno primio tezinu....ovo se posebno odnosi ako se radi sa vecim tezinama

kao sto rekose vrlo je bitno da ostali misici oko lumbalnog dela budu jaki..gluteusi, noge, trbusnjaci, ledjnjaci...jer je taj deo ledja naslabiji ti nema potporu skeleta kao grudni kos koga rebra dosta stabilisu, vec postoji sam kicmeni stub koga stite okolni misici

inace...ova vezba je dobra jer su pored ramena angazovani i misici stabilizatori celog tela, sto je posebno dobro kod opste pripreme sportista



Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #23 poslato: Novembar 10, 2008, 09:29:57 posle podne »
Problem moze da nastane zbog toga sto izvodjenje te vezbe, kao sto rekoh, zahteva da se gornji deo tela malo zabaci nazad, a kukovi ostanu napred, sto opet uslovljava da se lubalna lordoza naglasi..pa je moguce da procesusi  (prsljenski nastavci) nalezu jedan na drugi, tako da i to moze da bude jedan od mogucih uzroka bola ... narocito ako vec imas izrazenu lordozu

ovo za kolena sto sam rekao...pogotovu kod vecih tezina, bitno je da sto mekanije primis tezinu tega, kako bi silu sto pravilnije rasporedio i sto vise rasteretio kicmu koja je tu dosta izlozena, a to ces uraditi tako sto ce ti kolena biti blago savijena.. nikako ne bi valjlo da ti tzglobovi kolena i kuka budu kruti , tj. zakljucani, jer u tom slucaju tezinu ce da primi donji deo ledja...pa ce tu da trpe diskusi..a to nikako ne valja..

ovo sad ne znaci da prenaglasavas rad kolenima, pa da izgelda kao da radis potisak za ramena i cucanj  u isto vreme  :)...samo malo pomognes kolenima da pokrenes teg iz mrtve tacke, a dalje rade ramena...dok pri vracanju tega, kod donje tacke, blago povijes kolena kako bi sigurno primio tezinu....ovo se posebno odnosi ako se radi sa vecim tezinama

kao sto rekose vrlo je bitno da ostali misici oko lumbalnog dela budu jaki..gluteusi, noge, trbusnjaci, ledjnjaci...jer je taj deo ledja naslabiji ti nema potporu skeleta kao grudni kos koga rebra dosta stabilisu, vec postoji sam kicmeni stub koga stite okolni misici

inace...ova vezba je dobra jer su pored ramena angazovani i misici stabilizatori celog tela, sto je posebno dobro kod opste pripreme sportista

pre svega hvala na izdvojenom vremenu i ovako detaljnom objasnjenju, kao sto sam prosli put napisao nisam bas obracao previse paznju na noge pri izvodjenju te vezbe.
dobro noge to je normalno da trebe da se malo saviju u kolenima jer kako bi inace i podigao veci teret onako ukocen
moguce da onako nesvesno mi malo vise gornji deo tela ode u nazad posto kad radim stojeci dizem ispred glave.
ali ja svakako kontam da bi trebao ojacati donji deo ledja...
treniram sa drugarem koji ima poduzi staz u teretani i on nije primetio da nesto radim nepravilno



Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #24 poslato: Novembar 10, 2008, 09:31:40 posle podne »
 ;)

moguce je da ti jednostavno ta vezba ne "lezi"

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #25 poslato: Novembar 10, 2008, 11:27:18 posle podne »
Vremenom ce i tu vezbu skontati kao i svaku drugu.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #26 poslato: Novembar 10, 2008, 11:52:18 posle podne »
da, vezba, vezba, i samo vezba...

Bulldog je to odlicno objasnio ovde

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,10681.msg151058.html#msg151058

Van mreže Sumzer

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #27 poslato: Januar 09, 2009, 07:24:02 posle podne »
Probaj da zategnes trbusni zid i postavis kicmu u neutralan polozaj, izbegavaj uvijanje kicme ka unutra (ka napred).
I mene ledja bolu :'( , od cucnja. A odlicna je vezba inace.
Neprijatan bol u krstima, narocito kad se ohladim nakon treninga. malo li se zbog toga smucio. a ne radim u teretani nego kuci pa mi je to jedina vezba valjana.
Zs

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #28 poslato: Januar 09, 2009, 07:36:04 posle podne »
ja mrtvo radim redovno i nemam ama bas nikakvih problema ,a taj stojeci ne radim sad vec duze vreme...