Jun 28, 2024, 05:09:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: pokazi zube bolovima-richard jones  (Pročitano 3418 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
pokazi zube bolovima-richard jones
« poslato: Oktobar 29, 2006, 01:25:27 pre podne »

Zelite li znati kako se osjeca jedan sok? Ja cu vam odati jos vise, kada je netko profi bodybuilder,onda jos tu doce fiicki i psihicki pritisak, koji i najtvrde na probu stavi. Prije sam mislio da nema krvavije borbe nego one kada pokusavate postati nabolji amaterski bodybuilder u USA,  ali sada znam daa je to djecja igra u poredenju sa time kada vas bace u lavlju jazbinu zvanu profi-arena. 
Tu nije nitko u njegovoj kilaznoj grupi , niti je netko sa njegovim pobijedama zasticen, tu je svatko jedan sampion, opterecen sa idejom biti najbolji bodybuildert na svijetu i pobijediti upravo takove. Bilo kakova ogranicenja poput velicine , snage, starosti, iskustva ili rase ne postoje. Jedna klima vlada tu kao sve je -moguce, u sirovoj formi, koja kako sam to sam osjetio trazi sve od vas u treningu.
Kao Newcomer dosao sam jako brzo na Night of Champions na to da osvojim trece mjesto, i odmah ustanovio koliko je velika razlika izmedu najboljih i drugih "najboljih". Ja sam bio jako nezadovoljan sa mojom kondicijom i morao sam progutati jako puno kritike zbog mojih nogu. Masa koju sam za prvenstvo "natrpao " je uglavnom zavrsila na mome gornjem dijelu tijela. Tako da sam dosao do zakljucka i odlucio da na slijedecem takmicenju moje noge tako jako poboljsam da vise nece nista da podsjeca na moj izgled prije toga.
Znao sam jako dobro,kakav ubilacki program i trening ostali profesionalci posvecuju njihovima nogama, te da ja moram otici jos dalje od toga, iznad granica ljudskih mogucnosti . I evo kako je izgledao moj napad na noge:
Pozdraviti bol- Pocetak , zagrijavanje, radim leg curl , nekih tri seta sa cirka 15-20 ponavljanja, odmah nakon toga stretching. Slijede 10 ponavljanja zagrijavanja sa cucnjevima sa nekih 61 kg , i dvije sa nekih 102 kg, izmedu toga opet radim stretching. Od toga momenta povecavam intenzitet. U cetvrtom setu radim 10 pon. sa 143 kg,  i u preostalim osam setova radim sa 185 kg po 10 ponavljanja.
Na tome mijestu dolazi pitanje, sta je tako izuzetno na 10 ponavljanja sa 185 kg? Odgovor: NIsta , osim ako covjek uradi osam puta na istom treningu, dobro ste primijetili, nakon jednoga seta sa 61, dva sa 102 i jednim sa 145. To su zajedno 12 setova.
Pokusavajte si zamisliti sta to znaci,u zadnjim osam setova dizete 185 kg mrtve tezine na vasim ramenima,trapezijusima, deltoidima, rebrima, plucima, struku, nogama, kolljenima, listovima i zgllobovima, a ti se naprezes tu tezinu da uopce drzis, dok istovremeno ides tako duboko da skoro na podu sjedis. Nakon toga moras opet uspijeti se gore podici. To je jedno ponavljanje sa 185 kg, a ti imas jos 79 ponavjanja ispred tebe.
Sve dok to niste barem jednom napravili, niste niti priblizno u stanju taj bol da shvatite,bol koji vas napadne, kada trcite protiv "progresivnoga Zida" to vam se kunem, jos gore od toga nakon samo pola vasih setova hocete da trcite protiv zida.
Vi ste absolutno sigurni da ce vasi vratni misici  i trapezijus popucati ako samo jos jedno ponavljanje uradite. Jasno dolazite u iskusenje da vristite,zato sto gorenje u vasim deltoidima jako boli, ali zato vam fali uzdah. Vasi stomacni misici bole usred stalnoga napinjanja. Vase noge drhte, ali vi znate da imate jos 50 ponavljanja ispred sebe.
Ne samo da sto tezi setovi postaju ,nego tezi postaju i ponavljanja. Na primer u sestome setu boli trece ponavljanje jako, ali ispred mene su ne samo slijedeci setovi nego jos i sedam ostalih ponavljanja u tome setu. To je uzasno tako da u meduvremenu se tako konzentriram kao da je svako ponavljanje posljednje, i to zadnje radim opet , pa opet, pa opet. To je jako tesko, ne samo fizicki. Vi morate kopati duboko u sebi, jer ste nako 5 setova absolutno izcrpljeni. Gotovi.Nista ne biste radije nego pobegli.
Moja energija je izgubljena, pojedena, ja sumnjam da cu uspijeti dopuzati do vrata od studija, ali istovremeno znam da nma bijezanja. Znaci ostaje mi da vizualiziram, da se sam motiviram, psujem samoga sebe, ali se i respektiram.Koristim sve sto mi je poznato, da se mentalno opet ohrabrim i da se fokusiram na to sto jos "moram " napraviti, i na to sto jos moram promjeniti da bi u buducnosti bio puno bolji.
Od toga trenutka preuzimaju glava i jaka volja kontrolu , bez obzira sto imam jos tri ili pet setova, ja vise i ne pomisljam na predaju. Duboko u meni znam da cu napraviti mojih deset setova, bez obzira koliko vremena za to trebam. Ako bas hocete mozete me zatvoriti u fitness, to ne igra nikakovu ulogu, ja cu napraviti moje 12 setova sa 10 ponavljanja. Kratko udahnem zraka, zatim napravih jos jednu minutu stretching-a, i onda kada sam se nekih 710% odmorio pocinjem jos jedan set. Moja mentalna snaga mi kaze da cu napraviti mojih 12 setova bez obzira na to koliko vremena za to trebam.
Kada doguram do devetoga ili desetoga seta, to je kao da vidim svijetlo na kraju tunela, naravno rajradije bih sve napustio na sve cetiri,ali cinjenica da sam toliko daleko u tome momentu dosao daje mi jos malo snage.
Borba do kraja. Kada sam mucenje sa cucnjevima doveo do kraja uradim jos nekih cetiri seta na noznoj presi sa 10 pon. Nakon toga opet idem na leg curl, ovaj put svaku nogu pojedinacno.
Prije ili kasnije cu moja ponavljanja povecati na 20 ponavljanja u svakome setu, kada budem to u mogucnosti onda cu samo to raditi, osim mozda i tri seta na leg curl-u. To je moj cilj, nekih 200 ponavljanja u cucnjevima ,sve dok mogu, 180 ponavljanja sa 1858 kg na mojim ledima. Ako to prezivim, onda ce moje noge postati masivnije, imati ce vise debline, i pomoci mi na mome putu.



pozz. thor   
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: pokazi zube bolovima-richard jones
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2006, 06:53:53 posle podne »
brvo thor ,gde me nadje,extra.

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: pokazi zube bolovima-richard jones
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2006, 11:14:32 pre podne »
Bravissimo.No pain no gain! 8)
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: pokazi zube bolovima-richard jones
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2006, 12:34:02 posle podne »
video sam nove slke od njega,  8) :lol:, mislim da ce mnogi da ostanu sokirani 2007, tip je uspio da noge rasturi i da ih priblizi gornjem delu,
znaci ono o cemu pise i funkcionira, mislim da je ok,sto je napravio pauzu,on definitivno tek " pocinje"
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: pokazi zube bolovima-richard jones
« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2006, 01:06:02 posle podne »
Ajde da vidimo i te "nove" noge...koliko sam shvatio ovo je pričao posle Noći Šampiona a te godine je izašao i na Mr.O koja je bila 5-6 meseci posle toga i noge su bile katastrofalne...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: pokazi zube bolovima-richard jones
« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2006, 06:02:02 posle podne »
Richard navodno planira da se vrati takmicenjima 2007. dao je pauzu sebi jer se posvetio studijama, kako je izjavio pokusava da zavrsi studije prava, kako bi svoju buducnost obezbjedio van BB, jer kako kaze nema puno novca u BB i jako malo ljudi se sa njim obezbijedi toliko da se moze lezerno penzionisati i kasnije zivjeti od zaradjenog...Ovo su znaci njegove rijeci...

Takodje sam negdje procitao kako su mu iz Weider-a znacajno umanjili ugovor jer se po njihovom nije takmicio dovoljno cesto... pa i ne cudi sto je odlucio da sebe obezbjedi drugacije...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: pokazi zube bolovima-richard jones
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2006, 11:28:58 pre podne »
posteno,mozda i dobro razmislja.super je,ali i mnogo njih je super.zato ,bolje vrabac u ruci................... :P