Jun 21, 2024, 07:35:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: ptmetSaund
X3MShop banner

Autor Tema: Pozdrav svima!!  (Pročitano 2100 puta)

Van mreže drazen90

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pozdrav svima!!
« poslato: Decembar 25, 2008, 08:08:35 posle podne »
Ovako.. Trebala bi mi pomoc.. Mrsav sam.. Imam 18 godina,visok 188cm a tezak samo 69kg.. Treniram kosarku..

Zanima me na koji nacin da dodjem do vece kilaze.. Kuci vezbam redovno,za teretanu nemam vremena,posle treninga odradim ponekad bench i bicepse jer to imamo tamo u sali..
Ishrana mi je slaba,priznajem.. sta da radim? nisam previse upucen u ishranu tako da mi je bilo kakav savet dobro dosao..

a to tada ja cu da pikam sklekove i trbusnjake.. ;))

Hvala!!

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pozdrav svima!!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2008, 10:05:11 posle podne »
pozz,nisam nesto iskusan ali mogu makar osnovno da te posavetujem kao sto su mene.
ako vec zelis masu,najidealnije bi ti bilo da uzimas 3gr proteina,4gr UH i oko 1gr dobrih masti iliti recimo 200gr proteina,300UH i jedno 100gr kikirikija bez soli,to ti je oko 2500 dobrih kalorija.
imas tablice nutrinitivnih vrednosti namirnica na forumu pa gledaj kolko koja namirnica sadrzi proteina,uh i masti,pa onda otprilike gledaj kakve su tvoje finansije i probaj na taj nacin da uklopis ishranu u skladu sa novcem.
UH kako dan odmice smanjujes lagano,nemoj da unosis UH tamo negde oko 7,8 uvece osim ako si jedino tad dosao sa treninga onda moze jer ces se u protivnom zamastiti i dobiti salo.PROTEINE moras jesti na svaka 2,3 sata da bi ti krvotok bio stalno snabdeven aminokiselinama iz proteina,znaci proteine moras da imas u svakom obroku,to da znas.
i nemoj odma da ides na ove cifre koje sam napisao,nego postepeno povecavaj da se organizam privikne.
jedes uglavnom od proteinske 'rane oslic,piletina,junetina,belanca,a od UH jedes krompir ili najbolje pirinac koji sadrzi na 100gr 75UH.
dnevno pojedes oko 100gr kikirikija,1kg bi trebalo da bude oko 200dinara,nije skupo imas u zdravoj hrani,i u tih 100gr imas oko 500kalorija.
pij minimalno 2L vode dnevno.
to je to ukratko,ono osnovno.
pitaj sta te zanima pa ako znam,pomocu,ako ne znam,cutacu,onda cekaj iskusniju pomoc.toliko od mene.ajd zdravo ;)
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2008, 10:08:17 posle podne bojanh66 »

Van mreže drazen90

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pozdrav svima!!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2008, 03:03:05 posle podne »
Hvala na savetu mada mi sve to malo deluje komplikovano ;) Jel ima smisla ici kod nutricioniste nekog da mi on napravi obroke ??  meni je malo problem sto ne mogu da imam normalan raspored jela,ne stignem da jedem vise od 2 puta pravi obrok (ne racunam sendvice ,eurokrem,zitarice) ..

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pozdrav svima!!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2008, 04:44:49 posle podne »
brate ovako,da ti pojednostavim na srpski jezik ;)
kupis dnevno kilu oslica,podelis na 5 jednakih obroka,dakle u svakom obroku,po 200gr oslica.
isto tako mozes da uradis i sa belim mesom iliti piletinom.
pirinac skuvaj ujutru oko 400gr,izmeri na vagi da znas koliko si istresao.
zatim uzmes i jedes pirinac zajedno sa svakim obrok,sem zadnjeg obroka,jer zadnji obrok je najbolje da ti bude neki niskomasni sir,sa sto manje mlecne masti.
nemoj u kasne sate da jedes pirinac,recimo oko 7 ili 8 uvece,a ako se vratis sa treninga u 7 ili 8,e onda moze i zatim sledi obrok pred spavanje i to je to.
bilo bi dobro i da jedes salatu ako mozes,ja recimo ne jedem jer mi je odvratnog ukusa,ali ako ti mozes,onda jedi,salata ti pomaze zbog probave.
uprostio sam koliko sam mogao,pitaj sta te zanima,rado cu pomoci ako mogu.

Van mreže Milan A.

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pozdrav svima!!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2008, 06:29:09 posle podne »
provodi sto vise vremena na ovom forumu,citaj i citaj,i ima da postignes sve sto zelis sa svojim izgledom,to ti je najbolji savjet