Jul 01, 2024, 01:28:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Molim za vas savjet  (Pročitano 14578 puta)

Van mreže ef_kei

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Molim za vas savjet
« poslato: Decembar 15, 2008, 04:04:49 posle podne »
Prije 15 dana sam prestao piti Storm(kreatin) i Whey protein koji su me pravo "pogurali" i na masi, ali i snazi, medjutim sada ne znam sta da uzmem ponovo za snagu buduci da kreatin ne dolazi u obzir, jer zelim da odmorim od kreatina. Ako neko ima prijedlog sta da uzmem za snagu (da nije kreatin, a da je provjereno dobro :)) molim da to podijeli sa mnom uz napomenu da steroidi, anabolici... ne dolaze u obzir ???!!! HVALA

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2008, 04:28:10 posle podne »
a sto se odmaras od kreatina?? da li se odmaras od disanja ili jedenja?? Kreatin je prirodno jedinjenje ne vidim cega se odmaras
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže ef_kei

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2008, 05:42:38 posle podne »
a sto se odmaras od kreatina?? da li se odmaras od disanja ili jedenja?? Kreatin je prirodno jedinjenje ne vidim cega se odmaras
brate moj, nisam ja to izmislio, mogao bih ti napisati 3 stranice zasto odmaram !!!, ocito da nisi upucen, samo ti uzimaj koliko zelis, al nemoj gluposti da pises, procitace neki pocetnik i unistices mu jetru bezveze;)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2008, 05:47:19 posle podne »
??

pojasni mi? Kako 5 grama kreatina unistava jetru??Kreatin unistava jetru??wow koliko novog infa.....

How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2008, 06:03:55 posle podne »
kreatin ne dolazi i obzir WTF

znaci ni meso ne smes da jedes

odakle ti ta glupost da kreatin unistava jetru???

Van mreže ef_kei

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2008, 06:07:02 posle podne »
??

pojasni mi? Kako 5 grama kreatina unistava jetru??Kreatin unistava jetru??wow koliko novog infa.....


ajd necemo se raspravljat, valjas gluposti, naravno da unistava ako godinu dana konzumiras bez pauze, informisi se malo brate...
UKRATKO: organizam proizvodi 1 gram kreatina dnevno, kad pojedes 1 Kg mesa u njemu ima samo 2-3 grama, nisam siguran, mozes zamisliti koliko je opterecenje za jetru da dnevno razlozi 20 ili 25 grama kreatina u fazi punjenja ili 10 grama nakon te faze, ali to i nije toliki problem ako se ne pretjeruje tj. jetra se reparira veoma brzo nakon koristenja. Pokusaj piti godinu dana ,ali mislim da neces biti u mogucnosti jer ces zavrsiti  u bolnici prije vremena. Kosarkasi, fudbaleri svi koriste kreatin ali obavezno klupski nutricionist nalaze pauzu minimalno mjesec dana a jedan od razloga je sto jetra zbog stalnog unosenja moze prestati prouizvoditi kreatin.......jos jedan od razloga je sto se nakon koristenja povecevaju histaze...al da ne duzim vise najbolje ti je da nakon koristenja odes doktoru i izvadis nalaze pa ces vidjeti onda o cemu ti govorim i sta ce ti reci doktori...ovo ti govorim iz licnog iskustva ali i iskustva mojih prijatelja, a ne da bih ulazio u polemiku s tobom( licno bih i sam volio da ga mogu koristiti citavu godinu a mislim da bi to onda svi radili), SAMO TE MOLIM DA NE SIRIS DEZINFORMACIJE, JER MOZES NASKODIT NEKOM DECKU KOJI TEK POCINJE I NIJE DOBRO UPUCEN !
Ne zelim vise raspravljat, jer smo skrenuli s teme...

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2008, 06:26:33 posle podne »
OK
evo ,ja pijem vec godinu dana kreatin bez prestanka,(sto monohidrat,sto NO busteri koji u sebi imaju razlicite forme kreatina itd ),sve u svemu kad se sabere,zadenje dve godine nisam pio kreatin kad sam bio letos na defki i posel toga sam pravio pauzu sa treninzima nekih dva meseca,al to nije ni bitno racunaj da pijem godinu dana kreatin
jetreni enzimi su u granicama normale ,redovna radim analize koje su u redu
nisam zavrsio u bolnici ha sta cemo sad  :o
meni jos nije poznata takva informacija da je neko zavrsio u bolnici zbog upotrebe kreatina

zato nemoj ti da siris dezinformacije





Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #7 poslato: Decembar 15, 2008, 06:30:34 posle podne »
ef kej
momci su potpuno u pravu.
upotreba kreatina odista nema ama bas nikakve veze sa bilo kakvim oboljenjem jetrebe niti bilo kog drugog organa...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #8 poslato: Decembar 15, 2008, 08:43:13 posle podne »
??

pojasni mi? Kako 5 grama kreatina unistava jetru??Kreatin unistava jetru??wow koliko novog infa.....


ajd necemo se raspravljat, valjas gluposti, naravno da unistava ako godinu dana konzumiras bez pauze, informisi se malo brate...
UKRATKO: organizam proizvodi 1 gram kreatina dnevno, kad pojedes 1 Kg mesa u njemu ima samo 2-3 grama, nisam siguran, mozes zamisliti koliko je opterecenje za jetru da dnevno razlozi 20 ili 25 grama kreatina u fazi punjenja ili 10 grama nakon te faze, ali to i nije toliki problem ako se ne pretjeruje tj. jetra se reparira veoma brzo nakon koristenja. Pokusaj piti godinu dana ,ali mislim da neces biti u mogucnosti jer ces zavrsiti  u bolnici prije vremena. Kosarkasi, fudbaleri svi koriste kreatin ali obavezno klupski nutricionist nalaze pauzu minimalno mjesec dana a jedan od razloga je sto jetra zbog stalnog unosenja moze prestati prouizvoditi kreatin.......jos jedan od razloga je sto se nakon koristenja povecevaju histaze...al da ne duzim vise najbolje ti je da nakon koristenja odes doktoru i izvadis nalaze pa ces vidjeti onda o cemu ti govorim i sta ce ti reci doktori...ovo ti govorim iz licnog iskustva ali i iskustva mojih prijatelja, a ne da bih ulazio u polemiku s tobom( licno bih i sam volio da ga mogu koristiti citavu godinu a mislim da bi to onda svi radili), SAMO TE MOLIM DA NE SIRIS DEZINFORMACIJE, JER MOZES NASKODIT NEKOM DECKU KOJI TEK POCINJE I NIJE DOBRO UPUCEN !
Ne zelim vise raspravljat, jer smo skrenuli s teme...


ti nemas dovoljno znanja da bi raspravljao sa nekim na osnovu stvari koje si pokupio od pere i zike iz teretane ili si procitao na kutiji...

dalje,to pauza mesec dana su smislile suplement kompanije jer ako stalno uzimas samo na pocetku primetis neki skok,a ako stalno pravis pauze radis cik-cak to jest padnes,pa opet gore kilaza,voda i sve,pa ond apauza gde izgubis vodu pa opet uzmes i dobijes vodu...privid konstantnog napretka

znam ljude koji duze od 3 godine uzimaju kreatin SVAKI dan i to doze po 10-15 grama,dizachi tegova,i nista ama bas nista im nije.

ja licno sa kreatinom prekidam samo kada se definisem cisto da ode voda

i najbitnije sve ovo vazi za onog sa ZDRAVIM bubrezima,onaj ko ima bolsene ili samo jedan bubreg treba da razmisli o upotrebi kreatina uopste...

znaci svaki dan po 5-10 grama kreatina u pwm i nema brige


dakle zakljucak,ako imate zdrave bubrege nikakva kolicina kreatina kroz bilo koji period vam nece ostetitit bubrege nista znacajnije nego sto to cini bilo koja druga HRANA...ende
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #9 poslato: Decembar 15, 2008, 08:44:54 posle podne »
ah da btw,ako uzimas kreatin i odes kod doktora naravno da ces imati vise kreatinina,zato kada ides kod lekara par dana ne koristis suplemente da bi se dobila realna slika,jer kada unosis dodatan kreatin normalno je i da imas vise nusprodukta...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže ef_kei

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #10 poslato: Decembar 15, 2008, 10:29:57 posle podne »
ma ok, isto kao sto ti znas ljude kojima nije nista, ja znam ljude kojima je otisla jetra, sve je individualno, al ok to je vase misljenje...ja znam da svaki dan uzimas jedno jaje na kraju godine da bi dobio masnocu, jedi svaki dan paradajz godinu dana pa ces vidjet sta ce biti .... a ne kreatin, tak da pretjerivanje ne vodi nicemu...a to sto godinu dana imas povisen kreatinin i ostale histaze MA PISAJ TO, nije to nista, TO JE VAMA NORMALNO, sve je ok dok se buja...smijesno

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #11 poslato: Decembar 15, 2008, 10:40:30 posle podne »
ma ok, isto kao sto ti znas ljude kojima nije nista, ja znam ljude kojima je otisla jetra, sve je individualno, al ok to je vase misljenje...ja znam da svaki dan uzimas jedno jaje na kraju godine da bi dobio masnocu, jedi svaki dan paradajz godinu dana pa ces vidjet sta ce biti .... a ne kreatin, tak da pretjerivanje ne vodi nicemu...a to sto godinu dana imas povisen kreatinin i ostale histaze MA PISAJ TO, nije to nista, TO JE VAMA NORMALNO, sve je ok dok se buja...smijesno

hmmmm a ja znam coveka koji jede 7-8 CELIH jaja svaki bozji dan a stalno izdefinisan,mozda je etkomorf hmmmmmm....

PARADJZ! :OOO   pa ja pojedem pola kile brokolija svaki dan,jedem 800gr piletine ama bas svaki BOZJI DAN i nista mi nije pobogu i zaboga...

a ti ako hoces da oladis sa kreatinom,nemoj jesti uopste meso,jbg u njemu ima kreatina pa da ne unistis jetru :(

i da,ja za ljude o kojima pricam mogu priloziti slike i imena,izvoli daj mi imena i nalaze doktorske da je nekom jetra otkazala od KREATINA! boze me sacuvaj,ljudi piju decenijama pa nista i sad ce nekom od KREATINA otici jetra,pa daj molim te...


ti cinis lose pocetnicima a ne ja,stvaras neki mit da ce ti jetra eksplodirati ako uzimas kreatin mesec i jedan dan... KREATIN je jedinjenje tri ak,AK SU OSNOVA ZIVOTA NA ZEMLJI!...

educate yourself...



i da mozes uzeti beta-alanin za snagu i izdrzljivost,al neces osetiti efekat pre 4-6 nedelja koriscenja
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #12 poslato: Decembar 15, 2008, 10:56:49 posle podne »
a ima li kakvih laboratorijskih analiza od tih silinh polupanih bubrega i jetri, mozda neka fotokopija umrlice pokojnika, shokantna ispovest unesrecenih roditelja i tome sl ??
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #13 poslato: Decembar 16, 2008, 09:12:45 pre podne »
ef kej
momci su potpuno u pravu.
upotreba kreatina odista nema ama bas nikakve veze sa bilo kakvim oboljenjem jetrebe niti bilo kog drugog organa...
ovo je dovoljno....evo i ja pijem kreatin vise od godinu dana i jos plus ostala sranja i ne idem na kontrolu:) i nikad se bolje nisam osecao:)

Tako je pricao i pokojni Voja mjesec dana prije smrti.

Van mreže MARE 85

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: Molim za vas savjet
« Odgovor #14 poslato: Decembar 16, 2008, 09:16:27 pre podne »
ef kej
momci su potpuno u pravu.
upotreba kreatina odista nema ama bas nikakve veze sa bilo kakvim oboljenjem jetrebe niti bilo kog drugog organa...
ovo je dovoljno....evo i ja pijem kreatin vise od godinu dana i jos plus ostala sranja i ne idem na kontrolu:) i nikad se bolje nisam osecao:)

Tako je pricao i pokojni Voja mjesec dana prije smrti.
   Ha ha ha   :) :) :)
WHERE THE MIND GOES,THE BODY WILL FOLLOW