Septembar 28, 2024, 08:07:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Opet sam sredjivao ishranu . . .  (Pročitano 4335 puta)

Van mreže beelzebos

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Opet sam sredjivao ishranu . . .
« poslato: Decembar 13, 2008, 09:21:47 posle podne »
Pozdrav
Posle par meseci koliko-toliko sredjene ishrane ,koriscenja suplemenata i vezbanja imao sam vise nego ocekivane rezultate.Posle je pocela skola,dosla ekskurzija na kojoj nikako nisam mogao da ispostujem ishranu (ziveo sam u mc-u,king burger-u i kentucky frise chicken-u  ;D ) ,suplemeti su kao i pare polako poceli da nestaju i resio sam da pauziram...    ::)  Usput sam dobio jos 8kg...Imam 17god ,186cm i 78kg i cilj mi je da dobijem na  masi. Sada sam resio da pocnem ponovo i pokusao da sredim ishranu u skladu sa skolom . . .

Kad sam  1.smena (od 7:45 do 13:50 )

07:00 - merica whey-a + 100g ovsenih sa mlekom 0.5                    ( 65g UH i 20g PR)       

09:30 - sendvic (integralna kifla,5 belanca,1 zumance i ella )          (49g UH i 18g PR)

11:20 - sendvic (integralna kifla,200g pileceg belog mesa i ella )    (49g UH i 41.6g PR)
 
15:00 - 100g junetine + 100g obarenog krompira                             (19g UH i 19.6g PR)

17:00 - tuna ocedjena od ulja + 200 g kuvanog pirinca                    (53g UH i 36g PR)

19:00 - 100g junetine + 100g testenine kuvane                               ( 29g UH i 19.6g PR)

20:00 - TRENING (15g bcaa pre treninga)                                       (15g PR)

21:00 - PWM (60-70g dextroze,dve merice whey-a,15g bcaa)      (60-70g UH i 55g PR)

23:00 - 200 g ella sira                                                                      ( 24g PR)
 


2. smena (od 14:00 do 20:05)

09:00 - merica whey-a + 100g ovsenih sa mlekom 0.5                  (65g UH i 20g PR)

11:00 - 200g pileceg belog mesa + 200g kuvanog pirinca              (53g UH i 41.6g PR)

13:00 - 100g junetine + 100g obarenog krompira                            (19g UH i 19.6g PR)

15:40 - sendvic (integralna kifla,5 belanca,1 zumance i ella)         (49g UH i 18g PR)

17:30 - sendvic (integralna kifla,tuna ocedjena od ulja i ella)         (49g UH i 36g PR)

20:30 - 100g junetine + 100g testenine kuvane                             (29g UH i 19.6g PR)
 
21:00 - TRENING (15g bcaa pre treninga)                                      (15g PR)

22:00 - PWM (60-70g dextroze,dve merice whey-a,15g bcaa)     (60-70g UH i 55g PR)

23:00 - 200 g ella sira                                                                     (24g PR)


UKUPNO: 334g UH i 248g PR +- 10%

Isto je,samo sam promenio redosled...U danima kada ne treniram mislio sam da ubacim  10g Bcaa u jutarnji sejk sa whey-om i da dodam u zadnji obrok mericu whey-a sa ellla sirom.
Mislio sam da ove UH sto jedem u toku dana sa mesom malo kombinujem ili ponekad  zamenim sa nekom salatom.Testeninu jedem sa nekim sosom,onako bez icega je odvratno . . .
Evo i plana kada ne idem u skolu....

09:00 - merica whey-a + 100g ovsenih sa mlekom 0.5                                   (65g UH i 20g PR )       

11:00 - 200g pileceg belog mesa + 100g kuvanog pirinca                              ( 27g UH i 41.6g PR)
 
15:00 - 100g junetine + 5 belanca,1 zumance + 100g obarenog krompira      (19g UH i 37.6g PR)

17:00 - tuna ocedjena od ulja + 200 g kuvanog pirinca                                    (53g UH i 36g PR)

18:00 - TRENING (15g bcaa pre treninga)                                                        (15g PR0)

19:00 - PWM (60-70g dextroze,dve merice whey-a,15g bcaa)                       (60-70g UH i 55g PR)

21:00 - 100g junetine + 100g testenine kuvane                                               ( 29g UH i 19.6g PR)

23:00 - 200 g ella sira                                                                                     ( 24g PR)

Jel valja ovo nesto? ??? Molim vas da mi kazete vase misljenje, sta ne valja i sta treba da se promeni . . .Jos sam nov u ovome i imam jos dosta da ucim. . .

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2008, 09:34:18 posle podne »
bcaa ne racunaj u ukupan protein,to su samo tri aminokiseline ne ceo protein

imas UH u svakom obroku...izbaci UH u drugom i trecem obroku

idealno bi bilo UH uneti samo u obroku pre (koji bi IDEALNO bio prvi obrok u danu) treninga i posle treninga

a tebi zbog skole najbolje je po ustajanju,sat ipo pre treninga i posle treninga.Izbaci one kifle bile integralne ili ne...bolje pojedi koji badem sa tom proteinskom hranom nego kifle


a ovo zadnje isto previse UH obroka 2-3 dosta

kada ne ides u skolu onda treniras tako da ides na trening posle prvog obroka koji ce biti najjaci obrok dana,mnogo UH i proteina,to je cela nauka
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2008, 09:35:45 posle podne »
i bilo bi bolje da uveche pojedes celu ellu, kazeina u 200 grama elle ima premalo,da ne kazem nebitno
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Boki4

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
A
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2008, 02:06:05 pre podne »
Covjeku je cilj masa,a ne neka definicija ili sta ja znam.Ako je na pocetku imao 70kg na 186cm bio je prilicno mrsav,a to znaci da mu treba uh.Po meni je sve u redu,nastavi da radis ovako i ima sve da bude kako treba.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2008, 03:06:26 pre podne »
Covjeku je cilj masa,a ne neka definicija ili sta ja znam.Ako je na pocetku imao 70kg na 186cm bio je prilicno mrsav,a to znaci da mu treba uh.Po meni je sve u redu,nastavi da radis ovako i ima sve da bude kako treba.

ne mislis li da je najbolje gradiit cistu masu? ne mislis da cimanje insulna vise puta na dan uzrokuje postepenu neosetljivost na isti?
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2008, 01:01:40 posle podne »
Mislim da mu je dobra ishrana. Jbg nikad nemozes da izgradis cistu misicnu masu, malo masti uvek moras dobiti... Uostalom on, je mlad (kao i ja  :P) pa se verovatno i tosi puno... Josh ako je i ectomorph... Jbg ugljene hidrate mora da unosi da bi dobio na tezini, uostalom mislim da ce tapkati u mestu...

Sto se tice insulina nisam strucan, ali ja mislim da mu je dobra ishrana da dobije masu... Uostalom da bi dobio masu mora da unosi dosta kalorija, pa dobio ih iz proteina, masti... njegov izbor
No curling in the squat rack!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2008, 08:36:45 posle podne »
ok,onda ne svatamo svi "masu" na isti nacin ;)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže beelzebos

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #7 poslato: Decembar 15, 2008, 11:16:05 posle podne »
Hvala na savetu.Sto se tice ovih kifli,mnogo mi je lakse da napravim sendvic od njih i da lepo uvijem u foliju nego da se zezam sa posudicama u skoli. . . Cilj mi je naravno misicna masa, i nije mi problem da izbacim UH iz ova dva "glavna"  obroka,tj iz ova dva koja nisu pre treninga a nisu ovi u skoli,mada  za sada ne vidim neku veliku svrhu toga. . . :)
Takodje planiram da zamenim iz jednog obroka ovih 100g junetine sa 200g piletine...Ova govedina je pogubna za vilicu i zube,ni konac ne moze da me spasi . . . ;D A mozda je ni ja (keva ;D) ne spremam na pravi nacin . . .
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2008, 11:22:51 posle podne beelzebos »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #8 poslato: Decembar 15, 2008, 11:22:46 posle podne »
Sto se tice ovih kifli,mnogo mi je lakse da napravim sendvic od njih i da lepo uvijem u foliju nego da se zezam sa posudicama u skoli. . . Cilj mi je naravno misicna masa, i nije mi problem da izbacim UH iz ova dva "glavna"  obroka,tj iz ova dva koja nisu pre treninga a nisu ovi u skoli,mada  za sada ne vidim neku veliku svrhu toga. . . :)
Takodje mislim da zamenim iz jednog obroka ovih 100g junetine sa 200g piletine...Ova govedina je pogubna za vilicu i zube,ni konac ne moze da me spasi . . . ;D A mozda je ni ja (keva ;D) ne spremam na pravi nacin . . .

ma nije nista krupno nego kad si vec pitao za zamerke ja ti zato rekoh da izbacis,ne moras nije to strasno
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #9 poslato: Decembar 15, 2008, 11:28:25 posle podne »
kao sto Filip rece skrob ti je najpotrebniji u obrocima oko treninga, tj, pre i posle treninga, u ostalim obrocima u toku dana nije jer ce ti i utrosak energije biti manji, pa se javlja opasnost od talozenja tih UH u mast, tako da bi onda trebalo da UH uzimas kroz vlakna

u krajnjem slucaju, probaj tako kako si napisao, vidi kako reagujes, pa ako vidis da se mastis onda smanjuj UH

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #10 poslato: Decembar 16, 2008, 03:21:19 pre podne »
Koliko je to premalo kazeina u 200g Elle?
i bilo bi bolje da uveche pojedes celu ellu, kazeina u 200 grama elle ima premalo,da ne kazem nebitno

Spartak

  • Gost
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #11 poslato: Decembar 16, 2008, 07:25:52 pre podne »
pa racunaj 100g sira 12g proteina, znaci grubo 25g.To ti dodje ko jedna mjerica :-)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #12 poslato: Decembar 16, 2008, 08:13:39 pre podne »
A OK, ja rek'o mozda misli da nije vecina toga kazein, pa da ispada manje ;) (nije to premalo, mada jeste malo)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Opet sam sredjivao ishranu . . .
« Odgovor #13 poslato: Decembar 16, 2008, 04:49:06 posle podne »
pa racunaj 100g sira 12g proteina, znaci grubo 25g.To ti dodje ko jedna mjerica :-)

i oduzmes 5 i dobijes kazein...sto ce se reci malo je to
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure