Jul 07, 2024, 06:17:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.253 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Nisam siguran!!!  (Pročitano 5727 puta)

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: Nisam siguran!!!
« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2009, 08:52:48 posle podne »
tenssa hvala.. zaista je dobar tekst! E da evo moje ishrane:

ustanem: casa mleka, 5 belanaca
dorucak: dva jaja, pecena na maslinovom ulju i 100 gr pirinca sa integralnim hlebom
rucak: 300gr belog mesa, krompir, zelena salata 100 gr
vecera 200 gr oslica, pirinac 50-100 gr, mlad sir i integralni hleb

uz svaki obrok roknem kasiku maslinovog ulja.. samo integralni hleb.. pijem samo cedevitu i vodu (ponekad sok negaziran)..
Naravno gricnem ponesto sa strane :)

 . . . I sad bih uzeo BCAA (20g) i whey (140gr) pre i posle treninga. . . + multivitamin Super complete formula za vreme rucka!
Jel to ok..?! Ili ima i bolja opcija?!

140 gr whey pre i posle treninga???? Pa dosta ti je 2  merice - 60 grama praha - 48 gr proteina i to samo posle treninga. I ja pijem super complete bolje uzmi jednu ujutru jednu posle rucka i jednu uz zadnji obrok.
pazi se negaziranih sokova uglavnom su krcati secerom! BOlje kupi sam voce u radnji stavi u blender i eto ti 100% vocnog soka!
« Poslednja izmena: Januar 24, 2009, 08:59:49 posle podne Milos »

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: Nisam siguran!!!
« Odgovor #16 poslato: Januar 24, 2009, 08:58:55 posle podne »
Nadam se da sam pomogao....pozdrav svima.
« Poslednja izmena: Januar 24, 2009, 09:00:51 posle podne Milos »

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Nisam siguran!!!
« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2009, 09:31:49 posle podne »
Zasto je kre-alkalyn vrhunska stvar ? Stari dobri monohidrat je majka. A i bolje je da umesto kreatina uzme BCAA, Amino ...

Zato sto sam ga licno probao i garantujem za to. Nikad vise necu kupiti monohidrat eto toliko sam zadovoljan. Verujem da nikad u zivotu nisi kupio kre-alkalyn. A ne citam Montana kataloge davno sam ukapirao sta je marketing.  I zasto Amino???
Pa whey protein je bar 10 puta isplativiji! Takodje i kre-alkalyn je isplativiji od monohidrata. Ne pije se u danima pauze, nema sakupljanja vode. Momak ionako ima dovoljno mase ne treba mu jos vodurina od monohidrata. Monohidrat radi to stoji. BCAA vrhunska stvar ali u zemlji u kojoj pola drzave nema za osnovne zivotne namirnice po meni bespotrebna AMATERIMA koji cine 90% foruma.  A kao sto znas BCAA su sastavni deo whey proteina. U Dymatize (koji knez zeli da uzme) se cak hvale da njihov protein ima visoku koncentaciju BCAA.
Naravno ako ide na definiciju neka uzme umesto kreatina sagorevac.

A ti kneze vidi koga ces poslusati....ali ISHRANA JE NAJBITNIJA! pozz

kre-alkalyn nikada necu kupiti jer je klasicno smece. Zasto da ne amino pre treninga? bolje one neko kre-alkalyn :D a na tu mericu dym wheya nema vise od 3-4gr bcaa tako da je to malo...  I sad kazes da uzme sagorevac ??? zar nije bolje da ulozi kintu u jos wheya i klopu i naprawi nesto od sebe nego da daje pare za sagorevace ? Kvalitetna dijeta i cao...

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: Nisam siguran!!!
« Odgovor #18 poslato: Januar 24, 2009, 11:21:46 posle podne »
Zasto je kre-alkalyn vrhunska stvar ? Stari dobri monohidrat je majka. A i bolje je da umesto kreatina uzme BCAA, Amino ...

Zato sto sam ga licno probao i garantujem za to. Nikad vise necu kupiti monohidrat eto toliko sam zadovoljan. Verujem da nikad u zivotu nisi kupio kre-alkalyn. A ne citam Montana kataloge davno sam ukapirao sta je marketing.  I zasto Amino???
Pa whey protein je bar 10 puta isplativiji! Takodje i kre-alkalyn je isplativiji od monohidrata. Ne pije se u danima pauze, nema sakupljanja vode. Momak ionako ima dovoljno mase ne treba mu jos vodurina od monohidrata. Monohidrat radi to stoji. BCAA vrhunska stvar ali u zemlji u kojoj pola drzave nema za osnovne zivotne namirnice po meni bespotrebna AMATERIMA koji cine 90% foruma.  A kao sto znas BCAA su sastavni deo whey proteina. U Dymatize (koji knez zeli da uzme) se cak hvale da njihov protein ima visoku koncentaciju BCAA.
Naravno ako ide na definiciju neka uzme umesto kreatina sagorevac.

A ti kneze vidi koga ces poslusati....ali ISHRANA JE NAJBITNIJA! pozz

kre-alkalyn nikada necu kupiti jer je klasicno smece. Zasto da ne amino pre treninga? bolje one neko kre-alkalyn :D a na tu mericu dym wheya nema vise od 3-4gr bcaa tako da je to malo...  I sad kazes da uzme sagorevac ??? zar nije bolje da ulozi kintu u jos wheya i klopu i naprawi nesto od sebe nego da daje pare za sagorevace ? Kvalitetna dijeta i cao...

Misljenja su razlicita ali mene kre-alkalyn radi. I jos nekoliko likova u mojoj teretani. Probaj. Nije smece.
Amino su odlicne ali pitanje je da li su isplative ako momak ima neogranicen budzet slobodno neka uzme i bcaa i glutamin i amino. To su vrhunski suplementi.
Na mericu od 60 gr dym wheya ima (ako su tacni podaci na deklaraciji proizvoda) tacno 12.6 g BCAA sto nije puno slazem se ali POCETNIKU kao sto je on i vise nego dovoljno. Takodje verujem da ces se sloziti sa mnom da do pred dve-tri godine skoro niko (osim profesionalnih bodibildera) nije pio BCAA u prahu. Znaci to potpisujem! Razlog? Suvise skupo. Sad kad je cena pala ispade dzabe radis ako ne kupis BCAA.
Za sagorevac si u pravu tvoja varijanta je bolja. Mada ako kupi neki bolji (skuplji sagorevac, Animal cuts recimo) i efekat dijete ce biti jaci.

pozdrav Mark.

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Nisam siguran!!!
« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2009, 12:26:29 pre podne »
Hehe... Pa dobro... Inace kvalitetna ishrana na prvom mestu ,sve ostalo je manje vise nebitno... Ako bude imao 6-7 kvalitetnih obroka ,osetice napredak + whey i jos nesto ako bude imao kesa... A sto se tice kre-alkalyna... Jednostavno gledam da ulozim novac u nesto prece... Znaci whey,vit/minerali,bcaa,kazein pa tek sve ostalo... A probacu kre-alkalyn kada budem imao visak kesa pa javljam utiske...

pozz Shomi  ;)

Van mreže marko.knez

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
  • push it to the limit
Odg: Nisam siguran!!!
« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2009, 01:40:38 posle podne »
Ovaj forum je keva.. Hvala momci mnogo korisnih informacija, PUNO ste mi pomogli! Poslusacu vase savete pa se javljam povremeno da se hvalim rezultatima... he he :) pozz
push it to the limit