Septembar 23, 2024, 12:23:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: koji nacin prehrane izabrati?  (Pročitano 2049 puta)

Van mreže ivana21

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
koji nacin prehrane izabrati?
« poslato: Novembar 13, 2008, 10:09:31 posle podne »
Pozdrav svima!
Zanima me koji način prehrane preporučate, ako je na to uopće moguce odgovoriti?

1.   Ketogena dijeta- provodila bi je na ovaj nacin:

 od pon do petka  -   proteini  -  150gr (piletina, tunjevina, jaja)
                                 UH        -   cca 20gr  (ono što uđe kroz vlaknasto povrce i jaja)
                                 masti    -    80gr  (maslinovo i laneno)
u sub i ned (ili samo jedan dan)  - proteini - 100gr
                                                      UH       -  300gr  (riza, zobene, kruh)
                                                      masti   - minimalno
Zanima me jel bi u ta dva punjenja mogla jesti i poneki loš obrok tipa kolac,bomboni te piti alkohol (znam da je to onda znatno vise kalorija), a da ne upropastim smisao ove dijete?

2.   Variranje UH  po principu:  100,50,0,100,50,0,0
                                 proteini -  103gr
                                 masti   - minimalno
U ovom slučaju me zanima jel bi mogla imati jedan dan varanja u tjednu (alkohol), a da mi ne poremeti dijetu?


Visina 176 cm, 70kg, 4kg viska ravnomjerno rasporedeno (no ipak najvise u predjelu stomaka,al sve u svemu skladno).

Sto se tice aktivnosti tu nista nevaljam, tj. nemam je (samo setam) i necu je imati jos nekih mjesec dana,a onda bi mogla.

Razumijem ako se na temelju visina/kg ne moze ocijeniti koji bi način za mene bio najucinkovitiji,al morala sam probati ;D

Hvala..
 

Van mreže djuka_vozd

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: koji nacin prehrane izabrati?
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2009, 02:52:11 posle podne »
po meni fizicka aktivnost je najvaznija...npr ako je radis ujutru na prazan stomak, direktno przis masnoce i ubrzala si metabolizam za ceo dan, sam ce organizam vise kalorija da potrosi.