Septembar 20, 2024, 07:33:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: bol u ledjima  (Pročitano 12381 puta)

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
bol u ledjima
« poslato: Novembar 09, 2008, 11:08:27 pre podne »
pozdrav svima
kod mene se javlja jedan problem pri radu vezbe za ramena,u pitanju je stojeci potisak sipkom ispred glave
znaci kad radim tu vezbu posle me par dana bole ledja u donjem delu.u cemu je problem?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2008, 11:25:26 pre podne »
Radi na klupi,a ne stojeci!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2008, 11:31:25 pre podne »
da kad radim na klupi onda nema nikakvih problema to je verovatno zbog naslona i pravilnog polozaja posto se ledja oslone na klupu
ali jbg volim stojeci tu vezbu,pa dobro onda idemo sedeci.bitno je da se odrade ramena :)

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #3 poslato: Novembar 09, 2008, 01:04:46 posle podne »
Bitnije je da te ne bole ledja  ;)

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #4 poslato: Novembar 09, 2008, 01:13:16 posle podne »
naravno, to je najbitnije

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #5 poslato: Novembar 09, 2008, 01:59:11 posle podne »
Ojacaj noge i gluteuse.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #6 poslato: Novembar 09, 2008, 02:15:32 posle podne »
radim redovno cucanj i iskorak vezbe dobre za gluteus,cak sta vise te vezbe mi dosta dobro i idu

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #7 poslato: Novembar 09, 2008, 03:45:23 posle podne »
Radi vezbe koje ce da ojacaju donji deo ledja . Puno ljudi preskace taj deo a on je vazan kod mnogih vezbi . Imas hiperekstenzije , good mornings , deadlifts ... probaj nesto od toga .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #8 poslato: Novembar 09, 2008, 05:11:49 posle podne »
ok,hvala na savetu, tek nedavno sam poceo da radim mrtvo dizanje (svega nekoliko treninga),
i ja sam predpostavljao da vezba takve vrste fali pa ce mo videti rezultate kroz neko vreme

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #9 poslato: Novembar 09, 2008, 06:07:15 posle podne »
ok,hvala na savetu, tek nedavno sam poceo da radim mrtvo dizanje (svega nekoliko treninga),
i ja sam predpostavljao da vezba takve vrste fali pa ce mo videti rezultate kroz neko vreme

  Sigurno ce biti rezultata . Pazljivo samo sa mrtvim dizanjem ,mnogo dobra vezba , ali i gadna za izvodjenje . Ako je savladas kako treba radice za tebe , a ne protiv tebe .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2008, 07:44:52 posle podne »
trudim se da radim pravilno i nisam od onih koji samo tovare tegove pa se posle krive na sve strane sve ih gadno gledat sta rade od sebe

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2008, 09:44:20 posle podne »
pozdrav svima
kod mene se javlja jedan problem pri radu vezbe za ramena,u pitanju je stojeci potisak sipkom ispred glave
znaci kad radim tu vezbu posle me par dana bole ledja u donjem delu.u cemu je problem?

kad radis tu vezbu verovatno previse izvijes telo, tako da ti se naglasi lumbalna lordoza, tj suvise ti se izvije donji deo kicme..nadam se da ti kolena nisu zakljucana kad radis tu vezbu
kolena moraju biti blago savijena i imaju vaznu ulogu pri za amortizaciji tereta i same stabilnosti pri izvodjenju ove vezbe...treba da prate dizanje i spustanje tega kako bi se sto manje optercivala kicma

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #12 poslato: Novembar 10, 2008, 03:27:27 posle podne »
Ojacaj noge i gluteuse.
verovali ili ne to pali samo tako... ja sam imao problema sa ledjima... kad sam ubacio da radim gluteuse i zadnju lozu nekkao mi ojacalo to drzanje ...i samnjio se bol u donjem delu ledja

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #13 poslato: Novembar 10, 2008, 04:10:18 posle podne »
pozdrav svima
kod mene se javlja jedan problem pri radu vezbe za ramena,u pitanju je stojeci potisak sipkom ispred glave
znaci kad radim tu vezbu posle me par dana bole ledja u donjem delu.u cemu je problem?

kad radis tu vezbu verovatno previse izvijes telo, tako da ti se naglasi lumbalna lordoza, tj suvise ti se izvije donji deo kicme..nadam se da ti kolena nisu zakljucana kad radis tu vezbu
kolena moraju biti blago savijena i imaju vaznu ulogu pri za amortizaciji tereta i same stabilnosti pri izvodjenju ove vezbe...treba da prate dizanje i spustanje tega kako bi se sto manje optercivala kicma
vidis da budem iskren nisam preterano obracao paznju na to,hvala na savetu,videcemo kako ce ici sledeci trening za ramena

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: bol u ledjima
« Odgovor #14 poslato: Novembar 10, 2008, 05:06:15 posle podne »
pozdrav svima
kod mene se javlja jedan problem pri radu vezbe za ramena,u pitanju je stojeci potisak sipkom ispred glave
znaci kad radim tu vezbu posle me par dana bole ledja u donjem delu.u cemu je problem?

kad radis tu vezbu verovatno previse izvijes telo, tako da ti se naglasi lumbalna lordoza, tj suvise ti se izvije donji deo kicme..nadam se da ti kolena nisu zakljucana kad radis tu vezbu
kolena moraju biti blago savijena i imaju vaznu ulogu pri za amortizaciji tereta i same stabilnosti pri izvodjenju ove vezbe...treba da prate dizanje i spustanje tega kako bi se sto manje optercivala kicma

a kako ce to da uradi, tako sto ce raditi noge i ramena na istom treningu.

znaci prvo ce dobro zagrejati noge i glut pa onda.
You will just be more stronger, faster and harder than before.