Septembar 23, 2024, 06:25:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: Problemi pochetnika  (Pročitano 11263 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #15 poslato: Novembar 09, 2008, 11:04:28 pre podne »
ni ja ne vidim problem tu...covjek pije 4mjerice prashka dnevno sto je sasvim ok

Van mreže N1kola

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2008, 12:15:41 posle podne »
tachno je to da ja pijem cokoladu all mislio :) sam da je lesnik ukusna je tako da nisam ni zagledao a drzim je u ormanu od prvor dana da nebi slusao raznoraznim prichama  kao sto vec znate de zivimo svi su spremni da ti pomognu da ti kazu da to nevalja nista itd
a sto se tiche njih uzeo bi jos jednu kantu sto bi bio jos jedan gram mesechno iz toga da unosime po kilogramu kilaze uz to mi potrebna ova ostala hrana na koju mnogo vise trosim pare nisam tako da i nemam i odakle mi :)

i mnogo mi je bolje kad stavim u ovsene pahulje mnogo tesko mi padne stomaku kad na prazan pijem uff pff :( sejkic

Van mreže N1kola

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #17 poslato: Novembar 09, 2008, 12:19:02 posle podne »
 ella ella jedem kao ludak   malo mii bude 200 gr all suzdrazavam se slab mi budzet :)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #18 poslato: Novembar 09, 2008, 01:13:59 posle podne »
kontam spartak da je to mleko skuplje nego obicno sa laktozom
pa i jeste nesto skuplje, naravno...:-)
meni drug u englesku u njihovim megamarketima nalazio lactofree milk, znaci 0 uh i mozda 1.5g masti,3.5g proteina....



hehe imam ja milk protein,no fat no lactoze baby ;D

al nema ni blizu ukus :D

a ne kontam kako mleko bez tolko laktoze moze imati iole slican ukus?Jel mu dodaju neki zasladjivach,oplemenjivach kontam :D
a vjerovatno mala doza zasladjivaca...

mleko sa 0 UH jos nije videlo svetlost dana, ali kada bude, to ce biti vrh.

lactose free milk je mleko u kojem je laktoza razbijena na glukozu i galaktozu od koje se sastoji.
zato je to mleko i sladje od regularnog, i po meni jos gora opcija nego regularno mleko.

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #19 poslato: Novembar 09, 2008, 01:42:58 posle podne »
ja sam isto imao problema sa stolicom bas mi je tesko bilo... Ali resio taj problem sa mandarinama i narom nekad grozdje. Znaci izmedji obroka jedem po dve mandarine(dva puta dnevno) a pred spavanje dva nara ili grozdje tamjanika. I tako svako jutro imam stolicu urednu i lako. Ovo praktikujem vec meseca dana i resio sam taj problem.

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #20 poslato: Novembar 09, 2008, 02:45:19 posle podne »
xframe,da li ti znas koliko ella sir ima laktoze u sebi,ja cu ti reci.U 450g ELLA SIRA IMA 4,5g LAKTOZE,2,5g MLECNE MASTI I 55g PROTEINA,1dl JOGURTA IMA U PROSEKU 4g laktoze,2g mlecne masti i 3,2g proteina.NIJE I JASNO O KAKVOJ TI LAKTOZI PRICAS ???

  Ma znam , ali ima ljudi kojima i bilo koje doze smetaju . Imam dva drugara sa kojima vezbam , ne mogu ni da pomisle da jedu mlecne proizvode ,odmah imaju probleme sa stomakom . Na to sam mislio . Ali njemu ocigledno nije to problem posto koliko znam ko ima problema sa laktozom ima proliv , a on tih problema nema tako da verovatno laktoza nije u pitanju . Ja mislim da je sad jasnije na sta sam hteo da ukazem .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #21 poslato: Novembar 09, 2008, 03:04:04 posle podne »
a sto fali praskovima ako ih neko moze da prisuti u toj meri?????

ja pijem nekada i 200 gr...ne razumem ovakve kometnare

  Pa evo i ovde mogu da kazem da ne reaguju svi isto na whey . Ja sam posao od sebe,( mozda nije dobro ali eto razgovaramo pa cemo valjda doci do necega i nekog zakljucka )   ja ne mogu toliko da ih popijem u toku dana ,nema sanse ,e sad ako neko moze nema problem neka gazi . Samo sam hteo da ukazem sta bi moglo da bude problem .Najvise potrebe imam posle treninga za proteinima i po neki put u toku dana . Uglavnom sve sto mi treba uzimam iz hrane ( a jedem dosta dobro  6-7 obroka dnevno uglavnom "cistih " ) .  E zasto je to kod mene tako ja ne znam . Uglavnom znam sta mi prija a sta ne , pa tako i radim .
 Najveci razlog zasto sam to rekao je kada sam pocinjao nisam imao pojma usvajao sam neke planove za suplemente i hranu koji su vec postojali i koristio sve zato sto sam tako video . A nije mi bas sve prijalo , evo gledam klince u teretani ubijaju se od dekstroze samo sto su tako culi , a ne prija im jer mi stalno pricaju da im je muka kad uzmu . Uzimaju 70-80 gr, jer su negde videli da tako treba i da kreatin najbolje radi kad ide sa dekstrozom . Recimo odradim brutalan trening spalim mozda 1000-1500 kalorija popijem 20 gr dekstroze i nije mi dobro sat vremena , koliko mi je muka . A neko voli da kaze pa ako ti je muka znaci da nisi odradio dobar trening . Glupost . Neko popije 50 gr i nista . Na kraju sam provalio recimo da me kreatin ne radi uopste itd . itd.
 Eto malo duzi post , ali valjda ce da koristi nekom .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #22 poslato: Novembar 09, 2008, 05:04:58 posle podne »
pa sve je to ok.
ali rkeatin i dex nemaju veze sa protenskim praskom sa kojim pokusavas da nadomestis nesto sto ne ide iz jela
ti nemozes sa kreatinom da nadomestis nista..a sa whey proteinom i te kako mozes...

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #23 poslato: Novembar 09, 2008, 05:56:52 posle podne »
pa sve je to ok.
ali rkeatin i dex nemaju veze sa protenskim praskom sa kojim pokusavas da nadomestis nesto sto ne ide iz jela
ti nemozes sa kreatinom da nadomestis nista..a sa whey proteinom i te kako mozes...

  Ja tebe razumem odlicno sta hoces da kazes . Ali ja recimo ne mogu toliko wheya sebi da priustim u toku dana , i to ne u smislu finansija vec mi ne odgovara da pijem toliko , ali imam dobar razultat . u sustini tema je malo skakljiva ,gde se podvalaci crta izmedju koriscenja wheya i rezultata koje neko ima uteretani . Ja samo hocu da kazem  da ja ne mogu da popijem mnogo wheya ali opet nadomescujem sve to u hrani i prezadvoljan sam kako mi organizam reaguje ,; znaci ne manjkam u proteinima obrni okreni .

 Valjda sam jasan sta hocu da kazem . .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #24 poslato: Novembar 09, 2008, 06:08:17 posle podne »
jasno ko dan,.
ali opet si naglasio..TI..
a dajes preporuku NJEMU....

kako si siguran da njemu pase sto i tebi ili obratno???
jer ja koliko sam dugo u ovome..ti si jedan od retkih kojemu ne pase protein tj recimo prasak whey proteina.
ja ne kazem da hrana nije bolja...to stoji,...i uvek bilo.
aali ako sebi neko mzoe da priusti visokokvalitetan whye protein i procita ovo..onda ce reci..pa koji c emeni q..c u ospte proiten kada mogu da kupim i pticije mleko ako treba....itd..tid..itd..

da ja sada ne ulazim sa tobom u polemiku
ti znas sta je za tebe najbolje..i ok...
ali to ne mora i nije sigurno tako za sve..

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #25 poslato: Novembar 09, 2008, 06:34:52 posle podne »
jasno ko dan,.
ali opet si naglasio..TI..
a dajes preporuku NJEMU....

kako si siguran da njemu pase sto i tebi ili obratno???
jer ja koliko sam dugo u ovome..ti si jedan od retkih kojemu ne pase protein tj recimo prasak whey proteina.
ja ne kazem da hrana nije bolja...to stoji,...i uvek bilo.
aali ako sebi neko mzoe da priusti visokokvalitetan whye protein i procita ovo..onda ce reci..pa koji c emeni q..c u ospte proiten kada mogu da kupim i pticije mleko ako treba....itd..tid..itd..

da ja sada ne ulazim sa tobom u polemiku
ti znas sta je za tebe najbolje..i ok...
ali to ne mora i nije sigurno tako za sve..

  Ne ,ne Pedja, daleko sam od toga da mu preporucujem sto i sebi , samo pokusavam i njemu a i drugima da dam opciju u kom pravcu sve moze da se razmislja kada se bavis ovim sportom u smislu ishrane , a opet da rezultati ne izostanu.  Daleko od toga da meni whey ne prija . Ja kada osetim glad , a realno gladan sam svakog dana na svakih 2-3 sata uvek dajem prednost hrani , daleko od toga da cu se ja srusiti ako popijem whey nego jednostavno krkam pravu hranu , bolja mi je opcija nekako i kada sam gladan kako bih ti rekao osecam vecu potrebu za hranom nego za whey . Obrni okreni nemam nista protiv wheya i sam ga koristim godinama unazad , samo ukazujem na moguce opcije kada je ishrana u pitanju i dnevna opskrbljenost potrebnim kalorijama , pa opet bilo da je iz wheya ili iz hrane kako kome odgovara i kako ko moze .
 
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2008, 07:15:53 posle podne X FRAME »
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže N1kola

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #26 poslato: Novembar 09, 2008, 06:38:53 posle podne »
pa ako uzimas iz hrane sve sto ti je potrebno ti ni nemoras da uzimas proteine a sto se mene tiche ja iz hrane nisam jos uspeo da uzmem kolko ocu pa sam zato i kupio
a sto se tiche ukusa meni je to kao dezert mogu da ga pijem tokom celog dana  a kad radim noge stavim i do  60grdex jedva chekam da mi se zavrsi trening:)

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #27 poslato: Novembar 09, 2008, 06:45:15 posle podne »
pa ako uzimas iz hrane sve sto ti je potrebno ti ni nemoras da uzimas proteine a sto se mene tiche ja iz hrane nisam jos uspeo da uzmem kolko ocu pa sam zato i kupio
a sto se tiche ukusa meni je to kao dezert mogu da ga pijem tokom celog dana  a kad radim noge stavim i do  60grdex jedva chekam da mi se zavrsi trening:)

  Pa prakticno se svodi na to . Ali  mi prija posle treninga i ja licno najvise dajem znacaj upravo tom PWM , a od skora i DWM obroku , sve preko toga mi je iskreno previse retki su slucajevi kad popijem u toku dana . Ali najvaznije iz svog ovog mog pisanja je da ako ti nesto prija i siguran si da ti pase , radi tako , daj sebi vremena i nemas problem , rezultata ce biti .  To je sigurno .  Naravno uz dobar trening , ishranu i odmor . .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže N1kola

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #28 poslato: Novembar 21, 2008, 02:19:45 posle podne »
evo pitanja meni zero koka kola dosta pomogne pri obroku rastereti mi malo stomak olaksa mi jelo iste hrane
pojma nemam kako all to mi dosta pomaze uz obroke koje su bogate uh ja koristim zero  da bi lakse jeo znachi ne uvek zato sto ista nije jeftina ogranichio sam je na 0.5l  i dal je meni kao pocetniku to dozvoljeno ...dal gresim sto radim tako ?

Spartak

  • Gost
Odg: Problemi pochetnika
« Odgovor #29 poslato: Novembar 21, 2008, 03:44:44 posle podne »
ne grijesis, svakome od nas ona potpomaze varenje, ali ipak gledaj da se ne nalivas svakodnevno s njom u ogromnim kolicinama