Avgust 08, 2024, 07:01:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.279 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: Julierog
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda kolena???  (Pročitano 6085 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Povreda kolena???
« poslato: Novembar 11, 2008, 12:01:00 pre podne »
Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude po sredi? Znam da je najbolje resenje da odem kod lekara,ali ja nesto ne bih... Letos sam imao jedno klizanje sa motorom i 'cupao' se nogom,tada sam osetio da sam malo naceo koleno,ali brzo je proslo,ali u utorak sam radio trening nogu i od pre par dana koleno je pocelo da me razbija. Nisam preterivao sa kilazama,standardno 5-6 vezbi vezano... Danas sam odradio kardio bez problema,ali problem je kada napravim iskorak bez ili sa izuzetno blagim savijanjem,tada me strahovito zaboli napred uz casicu. Otprilike u trenutku kada teziste prebacujem na tu nogu,a ona je ponavlja potpuno ispravljena ili blago savijena i kada recimo hocu da stanem,a ta noga mi je napred. Bol bude toliko jak da se nekad savijem i bukvalno zajecim. Plasim se da nisu oni prednji unakrsni,ako su mi oni zveknuli mogu da se pozdravim. Sta bih mogao,za noge, da radim,a da malo postedim koleno?

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2008, 10:07:53 pre podne »
ako su prednji ukrsteni ligamenti ne bi trebaloo da imas problema dok vozis bajs ili trcis pravolinijski
al se nekad dobro jelo

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2008, 11:05:23 pre podne »
Zato i mislim da su oni u pitanju...trčao sam na traci bez problema...


Mada danas nesto razmisljam da bi bilo moguće da je i neko ukljestenje nerva...da su mi popucala vlakna ligamenata imao bih otok...koleno mi izgleda potpuno normalno. Ne znam da li koleno otiče kada je meniskus povredjen....


Mislim da su moguće 2 opcije...da sam (kada sam imao klizanje sa motorm) skrljao meniskus, a da mi se kod dubokog čučnja ili huk cucnja nesto ispomeralo i da me zato boli ili mozda neko ukljestenje nerva...  :-\ :-\ :-\

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2008, 11:14:45 pre podne »
otok moze i nem mora da bude prisutan, pogotovo ako je dosta proslo od te povrede, da je meniskus osecao bi bol po sredini kolenaonako preko casice pa unutra bi te presecalo, ali da si skrljao meniskus:) hehehe ne bit ti mogao da trcis tako lako ni pravolinijski ni krivolinijski... ;D moze da bude svasta... a kad radis kvadricepse , shut, jel te boli?

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2008, 11:17:09 pre podne »
Mene na treningu nogu nije bolelo koleno...tako da uopste ne znam na kojim me vezbama boli, a na kojim ne.


Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2008, 05:22:19 posle podne »
dodji do neke pozicije kao polucucanj...i onda kreni onako da okreces kolena kao kad oces da iz malo zagrejes...nadam se da kapiras...ali boli verovarno su ti to ukrsteni
al se nekad dobro jelo

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2008, 06:04:07 posle podne »
buldog je pre postavio knjigu o povredama u sportu, pa idi vidi mozda nesto nadjes.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2008, 06:07:42 posle podne »
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2008, 12:02:22 pre podne »
Hvala vam momci. Danas mi stariji covek u x3mu,mislim da je lekar rece da je povreda meniskusa. Posto se normalno penjem uz stepenice,a silazim stepenik po stepenik i da je to ne znam kakva,zaboravih,dijagnostika za povredu meniskusa. Otprilike,to je to,idi neka ti to pogledaju. Odradih kardio opet normalno,tako da mi ostaje trening nogu da probam da uklopim barem 4 vezbe za kvadse dok mi se povreda ne smiri,ako se smiri...

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2008, 05:40:56 posle podne »
ja sam slicnu povredu imao samo nije bio meniskus vec tkivo oko njega, hvala bogu nisam imao otok, ali me je bolelo pri hodu, ko iglom da bodes, kao kad se ono udaris u lakat.


Predlazem ti da to snimis sa Magnetnom Rezonancom, ona je najsigurnija.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda kolena???
« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2008, 08:10:30 posle podne »
Hvala ti druze,ako potraje nema mi druge.